Results from German Open 1998 - Youth Standard 26. august 1998
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

German Open 1998
Tyskland - Mannheim 25. august 1998

Youth Standard 26. august 1998

Final

1  Olexandr Prysyazhnyuk & Mariya Antonova Ukraine
2  Rosario Guerra & Stefania Di Giola Italien
3  Francesco Paris & Erika Buzzoni Italien
4  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Litauen
5  Benedetto Ferruggia & Claudia Buldini Italien
6  Maciej Zahorodny & Julia Raew Polen
7  Mads Abildtrup & Mie Moltke Danmark
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Denis Kutepov & Marina Vasilieva Rusland
9  Domen Krapez & Mateja Cuk Slovenien
10  Lukasz Miechowiecki & Dorota Makar Polen
10  Roman Myrkin & Vladlena Aptukova Ukraine
12  Marco Lustri & Emanuela Lustri Italien

Quarter-final

13  Frank Ekelmann & Lynn Müller-hegemann Tyskland
14  Adomas Muralis & Gabriele Valiukaite Litauen
15  Marat Gimaev & Jana Pokrovskaya Rusland
16  Denis Khadzhiev & Anna Suprun Rusland
17  Donatas Nacajus & Ausra Paskauakaite Litauen
17  Martino Zanibellato & Elisa Nasato Italien
19  Marius Davidonis & Jurgita Cesnavicitute Litauen
19  Alexandr Sergeev & Olga Nikolaeva Rusland
21  Federico Di Toro & Genny Favero Italien
22  Andrei Mosejcuk & Diana Huhndorf Tyskland
22  Octavian Para & Olga Fedosenco Moldova
24  Giedrius Statulevicius & Ramune Kukyte Litauen
25  Alessio Di Veronica & Tania Amico Italien

Round 3 (top 49)

26  Alexei Hristodulidi & Anna Koh Moldova
26  Morton Larsen & Stine Heerwagen Danmark
26  Andrzej Sadecki & Katarzyna Witkowska Polen
26  Pawel Tomalczyk & Katarzyna Tomalczyk Polen
30  Evgeni Savatin & Elena Zakharova Rusland
30  Mariusz Szarecki & Marta Kazowska Polen
32  Christoph Kies & Silke Zetzsche Tyskland
33  Mads Brattlie & Linda Dale Norge
33  Marcin Mocarski & Agnieszka Pomorska Polen
33  Lukasz Pawlak & Katarzyna Horodecka Polen
36  Alberto Bersini & Serena Picco Italien
36  Jean-Michel Giovinazzo & Julie Nobel Frankrig
36  Marcin Szuwarski & Katarzyna Kawalec Polen
36  Antonio Tomassini & Lucia Tomassini Italien
36  Emanuel Valeri & Giada Di Nunzio Italien
41  Simon Reuter & Gabi Suhadolnik Tyskland
42  Harrold Engelmann & Melissa Ortiz Gomez Tyskland
42  Alexander Leontiev & Elena Koukareko (aka Feoktistava) Belarus
42  Gabriele Pilo & Romina Tumolo Italien
42  Anton Zherebtsov & Iulia Elizarieva Rusland
46  Raimonds Pisevs & Jelena Bessonova Letland
47  Maksim Condratiev & Anastasiya Zhideleva Moldova
48  Lukasz Szprengiel & Katarzyna Galka Polen
49  Karlis Andersons & Evita Everse Letland

Round 2 (top 85)

50  Giuseppe Lamatrice & Lucia Lamatrice Italien
50  Csaba László & Anikó Németh Ungarn
50  Vassilii Nikechine & Daria Sokina Rusland
53  Alexandr Fedorov & Ekaterina Bogoush Rusland
53  Andrej Hromadka & Silvia Kadnarova Slovakiet
53  Christian Lange & Claudia Köhler Tyskland
53  Dmitri Rodygin & Irina Akhtiamova Rusland
57  Nikolai Dzhamberbaev & Yana Balabayeva Rusland
57  Peter Files & Maja Pucelj Slovenien
57  Timon Robin Frank & Inga Eschner Tyskland
57  Andrzej Mialkowski & Aleksandra Krejczy Polen
57  Marco Rossi & Annamaria Bassano Italien
57  Jakub Sadej & Ewa Asparuchow Polen
57  Denis Sorkine & Alexandra Poletaeva Rusland
57  Wojciech Wolinowski & Magdalena Forys Polen
65  Cristian Venosa & Genny Lombardi Italien
66  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Østrig
66  Gregor Intihar & Natalija Donko Slovenien
66  Marcin Kostuch & Justyna Marciszewska Polen
66  Aerjen Mooijweer & Monique Broekmeulen Nederlandene
70  Patrick Misgaiski & Melanie Ahl Tyskland
70  Gediminas Urbaitis & Jeva Zajanchauskaite Litauen
72  Rasmus Hougaard & Tania Kehlet Danmark
72  Vladimir Slon & Anna Gortsurova Rusland
74  Claus Bohn Holm & Stine Dalsgaard Danmark
74  Robin Kaleta & Sabina Kaletova Tjekkiet
74  Matteo Menghini & Elisa Elisei Italien
74  Krzysztof Psciuk & Katarzyna Wieczorek Polen
78  Aigars Stolcers & Jevgenija Markova Letland
79  Patrick Helm & Christin Gerth Tyskland
79  Vladislav Ivanovitch & Olessia Karpovitch Rusland
79  Dennis Kukuk & Romina Kukuk Tyskland
82  Andrej Gubanov & Miriam Pieper Tyskland
83  Jan Kaspar & Jana Vondruskova Tyskland
84  Iban Salgado & Francina Planas Spanien
85  Roman Malkhasyan & Karina Eremian Rusland

Round 1 (top 152)

86  Mikhail Eriomin & Albina Issianova Rusland
86  Dmitrijs Petrenko & Zane Svejcere Letland
86  Mykhaylo Samoshchenko & Julia Zavadska Ukraine
86  Bartosz Zagajewski & Natalia Matusiak Polen
90  Ales Cokan & Dasa Kotnik Slovenien
90  Marcin Gorczyca & Katarzyna Kot Polen
90  Rafal Olek & Izabela Szopinska Polen
90  Simone Segatori & Lara Astolfi Italien
90  Arcadii Turcan & Aliona Soldatchina Moldova
95  Lukas Cep & Zuzana Sourkova Tjekkiet
95  Dmitri Chmaraev & Iouliana Cheviakova Rusland
95  Adam Galazka & Paulina Obuchowska Polen
95  Olexiy Kashkovskyy & Anastasiya Kislina Ukraine
99  Piotr Abramek & Anna Horodecka Polen
99  Girts Andins & Zana Zagare Letland
99  Lars Jonasson & Kamilla Urbanski Tyskland
99  Dmitro Litvak & Irina Fisher Ukraine
103  Evgeni Kriuchkin & Ekaterina Rogachova Rusland
103  Andris Miezitis & Ilze Pigita Letland
103  Alexandre Miliakev & Ksenia Ivanova Rusland
103  Mateusz Sznir & Katarzyna Krupa Polen
103  Deniss Tschursins & Agita Baranovska Letland
108  Gintautas Bulotas & Jurga Vaiciulyte Litauen
108  Lucian Dimitras & Ludmila Colesnic Rumænien
108  Philipp Ruge & Jessica Kleeberg Tyskland
111  Roman Iachtchenko & Elena Petrounina Rusland
111  Robert Klosek & Ula Mendyka Polen
111  Vladislav Vasiliev & Inna Pozdniakova Rusland
114  Sven Kreicha & Sabine Heuser Tyskland
114  Jochen Rudolph & Ann Kristin Janitzki Tyskland
114  Jan Supik & Martina Branna Tjekkiet
117  Vitaiy Erfan & Oksana Ponochevna Ukraine
117  Jernej Kamenik & Maja Pihler Slovenien
119  Mihai Ivescu & Alexandra Stanila Rumænien
120  Agris Bertulsons & Jolanta Kirgicka Letland
120  Kai Are Eidheim & Inger Lise Huseboe Norge
120  Evgen Gurin & Liubov Subareva Ukraine
120  Stefan Hinze & Chantale Hartung Tyskland
120  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Tyskland
120  Radoslaw Openchowski & Sandra Lewandowska Polen
120  Artem Rodygin & Olga Serzhantova Rusland
127  Andreas Martens & Kathrin Schellig Tyskland
127  Steffen Meier & Debbie Seefeldt Tyskland
127  Karsten Mogensen & Michelle Poulsen Danmark
127  Pavel Prourzin & Olga Sitkina Rusland
131  Ondrey Ledabyl & Eva Strelcova Tjekkiet
131  Gábor Porubcsanszki & Gabriella Biar Ungarn
133  Tomas Dimavicius & Ruta Jokubynaite Litauen
134  Andrei Grinevitch & Lilia Ivanova Rusland
135  Joan Batet & Anna Marin Spanien
135  Maxim Verdes & Liliana Ianachevici Moldova
137  Evgeni Troitski & Maria Sovetnikova Rusland
137  Sebastian Vonesch & Johanna Meyer Tyskland
139  Andrei Migounov & Ekaterina Louneva Rusland
140  Nicolas Lugan & Lucie Garric Frankrig
140  Sebastian Zele & Patricia Schradinger Tyskland
142  Jens Liebelt & Linda Kirst Tyskland
143  Vitalii Contobinin & Iulia Damaschina Moldova
143  Alexei Soubbotine & Elizaveta Krouchatina Rusland
143  Uwe Willms & Susanne Graumnitz Tyskland
146  Mirko Nenner & Katja Lachmann Tyskland
147  Olivian Marian Badita & Simona Andrei Rumænien
147  Isaac Rovira & Desiree Martin Spanien
149  Marius Iepure & Anca Florescu Rumænien
150  Thorsten Haas & Simone Freiermuth Tyskland
151  Serguei Krol & Olga Tabakova Rusland
151  Mateus Ploch & Barbara Hertnagel Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}