Results from German Open 1997 - Youth Standard 29. august 1997
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

German Open 1997
Tyskland - Mannheim 29. august 1997

Youth Standard 29. august 1997

Final

1  Linas Koreiva & Aira Bubnelyte Litauen
2  Enrico De Santis & Annalisa Guarda Italien
3  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Litauen
4  Francesco Paris & Erika Buzzoni Italien
5  Julius Seniauskas & Neringa Joneliunaite Litauen
6  Benedetto Ferruggia & Claudia Buldini Italien
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Maksimas Davlecinas & Lina Petraityte Litauen
7  Lee Portas & Joanna Spencer England
9  Mads Abildtrup & Mie Moltke Danmark
10  Jurij Batagelj & Manica Kodric Slovenien
11  Harrold Engelmann & Christine Deck Tyskland
12  Marat Gimaev & Jana Pokrovskaya Rusland

Quarter-final

13  Rosario Guerra & Stefania Di Giola Italien
13  Giuseppe Lamatrice & Lucia Lamatrice Italien
13  Filip Motyl & Patrycja Kuszpit Polen
16  Domen Krapez & Mateja Cuk Slovenien
16  Lukasz Miechowiecki & Dorota Makar Polen
18  Morton Larsen & Mette Steckhahn Danmark
19  Evgueni Asmolov & Tatiana Belayeva Rusland
20  Martino Zanibellato & Elisa Nasato Italien
21  Tomaz Vratar & Vesna Soster Slovenien
22  Saulius Valavichius & Rusne Barsauskaite Litauen
23  Alexei Hristodulidi & Anna Koh Moldova
24  Mauro Favaro & Laura Nuzzi Italien
24  Donatas Nacajus & Ausra Paskauakaite Litauen

Round 3 (top 49)

26  Mathias Stagel & Gabi Suhadolnik Tyskland
26  Christoph Völcker & Kerstin Völcker Tyskland
28  Maxim Doubovsky & Polina Pavlinova Belarus
29  Michal Skawinski & Dominika Kublik Polen
30  Justinas Stucinskas & Asta Silvanaviciute Litauen
30  Maciej Zahorodny & Julia Raew Polen
32  Martin Cech & Martina Opltova Tjekkiet
32  Paul Mccann & Victoria Martin Irland
34  Goran Maric & Nina Geric Slovenien
34  Lukasz Pawlak & Katarzyna Horodecka Polen
34  Andrzej Sadecki & Katarzyna Witkowska Polen
37  Alexander Leontiev & Elena Koukareko (aka Feoktistava) Belarus
37  Jesper Lund Sörensen & Kirstine Olsen Danmark
39  Marius Davidonis & Jurgita Cesnavicitute Litauen
39  Frank Ekelmann & Lynn Müller-hegemann Tyskland
39  Marek Jezewski & Agnieszka Glowacka Polen
39  Rene Loft & Michelle Abildtrup England
43  Seguei Doboudko & Anastassia Zaporotskaia Rusland
43  Evgeni Savatin & Elena Zakharova Rusland
45  Piotr Wasinski & Katarzyna Galka Polen
46  Patrick Seefeldt & Kathrin Böhme Tyskland
47  Michal Herman & Anna Iwaniak Polen
47  Stawomir Roguz & Marta Ducka Polen
49  Stefano Massafra & Liana Darra Italien

Round 2 (top 70)

50  Gunnar Klack & Anke Klack Tyskland
50  Adam Kowalik & Karina Nawrot Polen
52  Marcin Deba & Natalia Maciolek Polen
52  Kai Are Eidheim & Inger Lise Huseboe Norge
54  Bartosz Penkala & Anna Ramiaczek Polen
54  Miha Zveglic & Mojca Kodela Slovenien
56  Tadej Mihelcic & Iris Igic Slovenien
57  Giampaolo Patane & Rosalia Lupica Italien
57  Alexandru Sarov & Tatiana Malihin Moldova
59  Girts Andins & Jelena Bessonova Letland
59  Pavel Ermakov & Alexandra Postelniak Rusland
59  Nedas Grigaliunas & Zana Butrim Litauen
59  Vadim Sokolov & Ekaterina Kazannikova Rusland
63  Evgeni Almuratov & Marina Botina Rusland
63  Robin Kaleta & Sabina Kaletova Tjekkiet
65  Wojciech Wolinowski & Magdalena Forys Polen
66  Loutchian Dimitrash & Svetlana Basinschaia Moldova
66  Marcin Gorczyca & Katarzyna Kot Polen
68  Sergei Kamenko & Olga Stoliar Belarus
69  Dmitrii Panochek & Ecaterina Cernat Moldova
70  Christian Lange & Claudia Köhler Tyskland

Round 1 (top 105)

71  Mateus Ploch & Barbara Hertnagel Tyskland
72  Valerio Perini & Cristina Rigoni Italien
73  Rafal Beldycki & Justyna Kondratowicz Polen
74  Valentin Butanche & Raluca Dumitrache (aka Ivan) Rumænien
74  Vladislav Ivanovitch & Olessia Karpovitch Rusland
76  Oktavian Para & Aliana Soldatkina Moldova
77  Mateusz Sznir & Joanna Kaczmarska Polen
78  Lukasz Szprengiel & Katarzyna Cieslak Polen
79  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Østrig
79  Patrick Misgaiski & Melanie Ahl Tyskland
79  Marcin Starzynski & Marta Plawiak Polen
82  Patrick Helm & Christin Pohl Tyskland
82  Bastian Henschel & Mascha Pietruska Tyskland
84  Florian Hitzer & Melanie Busch Tyskland
84  Jens Ejnar Höst & Pernille Frederiksen Danmark
84  Alexei Serejnikov & Ekaterina Riaboukhina Rusland
87  Andrej Habjan & Jagoda Batagelj (aka Strukelj) Slovenien
88  Iban Salgado & Francina Planas Spanien
88  Markus Schmid & Isabel Gehring Tyskland
90  Dmitriy Petrushechkin & Galina Sokolova Rusland
91  Guennadi Klotchikhine & Natalia Fridmanovich Rusland
92  Evgeny Letinsky & Yulija Dikolov Israel
93  Tomas Cesal & Veronika Polaskova Tjekkiet
93  Markus Heuberger & Sandra Trittmacher Tyskland
93  Ulf Schneider & Pirkko Hettrich Tyskland
96  Aleksander Dorofeev & Marina Alexandrova Rusland
96  Ilia Litvinov & Ekaterina Murashova Rusland
96  Joaquim Sole Fiquera & Fina Marti Espina Spanien
99  Andrei Blinov & Oxana Fedorova Rusland
99  Patrick Kampa & Jessica Nehling Tyskland
99  Gasper Krasevec & Tjasa Marcic Slovenien
99  Dmitri Mychaev & Ioulia Matiaj Rusland
103  Volker Vorbrodt & Johanna Klisan (aka Hahn) Tyskland
104  Olivian Marian Badita & Simona Andrei Rumænien
105  Sven Szekulla & Anna Fischer Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}