Results from Dutch Open 2008 - Professional Latin (WDC World Series) 15. november 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Dutch Open 2008
Nederlandene - Assen 13. november 2008

Professional Latin (WDC World Series) 15. november 2008

Final

1  Riccardo Cocchi & Yulia Zagoruychenko USA
2  Rachid Malki & Anna Suprun Norge
3  Evgeni Ryupin & Jana Pokrovskaya Rusland
4  Aleksandr Ilinykh & Anna Afonenkova Rusland
5  Benedetto Capraro & Marta Faiola Italien
6  Gleb Savchenko & Elena Samodanova Hongkong
7  Andre Paramonov & Natalie Paramonov Canada
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  [26] Alexander Berezine & Viktoria Rudkovskaya Rusland
9  [12] Cristian Bertini & Lucia Bertini Italien
9  [12] Robert Rowinski & Amy Bennett England
11  [10] Andriy Dykyy & Iryna Zhebrak Ukraine
11  [10] Roman Myrkin & Natalia Byednyagina Ukraine

Quarter-final

13  [30] Vaidotas Skimelis & Jurga Pupelyte USA
14  [29] Cedric Meyer & Angelique Meyer Frankrig
15  [28] Vladislav Borodinov & Irina Garous Rusland
15  [28] Peter Majzelj & Maja Gersak Slovenien
17  [17] Toni Tuominen & Soile Nasanen Finland
18  [12] Alessandro Camerotto & Nancy Berti Italien
19  [8] Kiril Pandov & Sandra Gavala Grækenland
20  [7] Sergio Bessonovs & Nataliya Kravets Nederlandene
21  [6] Bruno Tomas & Joanna Santos Portugal
22  [5] German Mazhirine & Elizaveta Svetlova Rusland
23  [4] Igor Boev & Kristina Dinovets Rusland
23  [4] Marek Swetik & Renata Dohnanska Tjekkiet

Round 2 (top 36)

25  [34] Lyubomir Asenov & Loreta Kriksukaityte USA
26  [32] Sander Pondman & Ilse Lans Nederlandene
27  [27] Serge Ribak & Olena Ribak (aka Isakova) Ukraine
28  [23] Leo Li-ming & Li Hui Kina
29  [21] Roland Kouwenberg & Janneke Vermeulen Nederlandene
30  [19] Radik Bagautdinov & Eva Bagautdinova Rusland
31  [17] Fabrizio Cravero & Lorena Cravero Italien
32  [15] Guy Rosen & Yuliya Abasheva Luxembourg
33  [12] Samuel Ferreira & Tania Pereira Portugal
34  [11] Kristian Vellejus & Lotte Rodenberg Danmark
35  [8] Vitaliy Rudenko & Iryna Levit Israel
36  [2] Markus Schäfer & Evelyn Krosta Tyskland

Round 1 (top 46)

37  [33] Jeffrey Van Meerkerk & Chantal Melet Nederlandene
38  [27] Muntu Ngubane & Kabelo Sebusi Sydafrika
39  [25] Miloslav Halienka & Dagmar Zadorova Slovakiet
39  [25] Thomas Kraml & Lenka Marosiova Østrig
41  [24] Róbert Bogdan & Linda Gergye Ungarn
42  [20] Vadim Mossanovski & Natalia Kalinina Rusland
42  [20] Pascal Recca & Olga Terechova Belgien
44  [18] Raffaele Esposito & Pina Esposito Italien
45  [16] Alexander Doskotz & Svetlana Doskotz (aka Issoupova) Tyskland
46  [8] Roland Mader & Franziska Triebe-Mader Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}