Results from Dutch Open 2005 - Amateur Rising Star Ballroom 10. november 2005
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Dutch Open 2005
Nederlandene - Assen 10. november 2005

Amateur Rising Star Ballroom 10. november 2005

Final

1  Alfonsino Fontanella & Sandra Galati Italien
2  Valeri Zakharov & Yelena Voronova Rusland
3  Mikhail Solovyev & Irina Puzrina Rusland
4  Andrey Sirbu & Olga Muravskaya Rusland
5  Damien Koulouris & Natasha Manderson Australien
6  Daniele Pardini & Paola Rosi Italien
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [24] Egor Filipenko & Camilla Bentzen Norge
8  [23] Evgeni Tereshyn & Elizaveta Nosova Rusland
9  [22] Aleksei Sonin & Maria Sachkova Rusland
10  [19] Marcin Kalitowski & Kamila Domanska Polen
11  [15] Nikolai Dzhamberbaev & Evgenia Bekova Rusland
12  [14] Rustam Shayahmetov & Alina Kunafina Rusland
13  [11] Maxim Bulanyi & Katerina Spasitel Ukraine

Quarter-final

14  [26] Yuriy Petrov & Irina Guschina Rusland
14  [26] Morten Schnedler-Jensen & Pernille Kraft Danmark
16  [25] Andrei Porokhine & Anastasia Sergievskaia Rusland
17  [24] Oscar Pedrinelli & Kamila Brozovska Tjekkiet
18  [23] Yevgen Solodkyy & Svitlana Rozhkova Ukraine
19  [21] Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Nederlandene
20  [19] Michele Arno & Antonella Leo Italien
21  [16] Mathieu Laroche & Sylvia Ruskova (aka Laroche) Frankrig
22  [14] Mathias Kehlet & Malene Ostergaard Danmark
23  [6] Grigory Novikov & Dinara Talypova Rusland
23  [6] Oleg Storozhuk & Snizhana Baydelyuk Ukraine

Round 3 (top 35)

25  [30] Vadym Litvinenko & Nadya Romanuk Ukraine
26  [29] Dmitriy Platov & Anna Kozyreva Rusland
27  [28] Ilya Chernyakov & Polina Fomina Rusland
28  [27] Edwin Chabot & Anouk Van Hoeven Nederlandene
29  [25] Igor Pokasanew & Leila Akcelik Belgien
30  [24] Igor Gorokhov & Marina Bevz Rusland
30  [24] Roman Myrkin & Natalia Byednyagina Ukraine
30  [24] Maxim Zakharov & Olga Priamilova Rusland
33  [23] Glenn Hulkes & Larisa Locke Australien
34  [20] Martin Pape & Sofie Koborg Danmark
36  [13] Alexander Bezzubov & Valeriya Voronova Rusland

Round 2 (top 61)

37  [27] Vadim Gazda & Jasmina Arko Slovenien
37  [27] Allan Vedel & Sabrina Skiby Danmark
39  [26] Robert Hoefnagel & Silke Hoefnagel Nederlandene
39  [26] Simon Riding & Nikita Wadstrom Danmark
41  [25] Vitally Derendiaev & Maria Kirillova Rusland
41  [25] Jorgen Hultermans & Shirly Habets Nederlandene
41  [25] Hiroaki Koike & Rikako Ota Japan
41  [25] Vasyl Makarov & Liudmyla Guk Ukraine
45  [21] Sergey Kravchuk & Anastasiya Fedchyshina Ukraine
45  [21] Dmitriy Solomakha & Alina Soyfer Ukraine
47  [20] Rolf Van Laan & Inez Mertens Nederlandene
48  [19] Paul Bakker & Cynthia Kolijn Nederlandene
48  [19] Oleksandr Gorodetskyy & Natalya Sergienko Ukraine
48  [19] Dmitri Nikitin & Irina Kornilova Rusland
51  [18] Jan Joost & Marjolein Baks Nederlandene
52  [16] Vassili Merinov & Mariam Izmaylova Rusland
52  [16] Martin Parnov Reichardt & Janne Vejlby Danmark
54  [15] Gabriel Nedea & Ana Maria Dima Rumænien
54  [15] Martijn Wesseling & Denise Qualm Nederlandene
56  [14] Eduard Vasilev & Ekaterina Vasilev Israel
56  [14] Eduard Zhigurt & Ksenia Vasilyeva Rusland
58  [13] Anton Biletskyy & Anna Batalova Ukraine
58  [13] Jeroen Luijer & Stefanie Maycock Tyskland
60  [11] Ramon De Kleijn & Astrid Theelen Nederlandene
62  [8] Krzysztof Grzelak & Kamila Cholewicka Polen
63  [7] Dennis Voermans & Samantha Voermans (aka Kolijn) Nederlandene

Round 1 (top 94)

64  [24] Cyril Passerat & Lucie Jeanne Frankrig
65  [22] Onno Butter & Patricia Ligtvoet Nederlandene
66  [20] Marcel Zwidwijk & Suzanne Gelens Nederlandene
67  [16] Jon Eythor Gottskalksson & Helga Gudjonsdottir Island
69  [15] Alexis Bergeon & Cindy Diot Frankrig
69  [15] Joost Findhammer & Maartje Aalbers Nederlandene
69  [15] Roeland Schelfhout & Leontine Schelfhout Nederlandene
69  [15] Marcel Van Rooy & Eefke Van Buul Nederlandene
73  [12] Sasa Svraka & Dina Mrdenovic Jugoslavien
74  [11] Baldur Kari Eyjolfsson & Anna Kristin Vilbergsdottir Island
74  [11] David Kramer & Wendy Bosch Nederlandene
74  [11] Matija Smolec & Marija Stosic Kroatien
74  [11] Hem Spilker & Marieke Adelaars Nederlandene
78  [10] Jeremy Jacquot & Blandine Jacquot Frankrig
78  [10] Brian Lundell & Kyla Ramsay Canada
78  [10] Joost Offermans & Deborah Warmer Nederlandene
81  [9] Vincent Villat & Marie-pierre Villat Frankrig
82  [8] Mihai Dima & Catalina Filip Rumænien
83  [7] Ivor Benc & Dijana Zutic Kroatien
84  [6] Dominique Paineau & Lydie Ydier Frankrig
84  [6] Twan Van Berlo & Rina Bennebroek Nederlandene
86  [5] Alex Santkovsky & Anastasia Kompanietz Israel
86  [5] Peter Schapers & Tessa De Jong Nederlandene
86  [5] Wilbert Van Amelsfoort & Colette Van Campen Nederlandene
89  [4] Jorgo Hameetman & Tamara Van Sluis Nederlandene
90  [3] Maurice Philipoom & Marieke Londen Nederlandene
91  [2] Edwin Blok & Sandra Leuvekamp Nederlandene
91  [2] Maurice Nijrolde & Cindy Nijrolde Nederlandene
91  [2] Wesley Piket & Michelle Groenendal Nederlandene
91  [2] Jeroen Sanders & Chantal Melet Nederlandene
95  [1] Marc Alliot & Sophie Alliot Frankrig
95  [1] Richard Geelen & Susan Verbeet Nederlandene
97  Michael Hameetman & Claudia Andeweg Nederlandene
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}