Results from Donau Cup 2007 - IDSF International Open Standard 28. april 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Donau Cup 2007
Slovakiet - Bratislava 28. april 2007

IDSF International Open Standard 28. april 2007

Final

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Tyskland
2  Marco Cavallaro & Joanne Clifton England
3  Luca Bussoletti & Tjasa Vulic Slovenien
4  Luca Rossignoli & Veronika Haller Italien
5  Denis Bulanov & Aleksandra Lyubchevskaya Slovakiet
6  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Østrig
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tjekkiet
8  Evgeniy Zavyalov & Lyudmyla Shvetsova Rusland
9  Csaba László & Anna Mikes Ungarn
10  Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Ungarn
11  Francesco Galuppo & Debora Pacini Italien
12  Pawel Sobieszek & Anna Bocian Polen

Quarter-final

13  Damian Danielski & Magda Niewiadomska Polen
14  Kazuki Sugaya & Ikuyo Ozaki Japan
15  Jakub Jancina & Adriena Petrova Slovakiet
15  Dávid Kreiter & Szilvia Telek Ungarn
17  Erik Páli & Viktoria Pali Ungarn
17  Alen Pavlec & Tara Bohak Slovenien
19  David Odstrcil & Beata Koblizkova Tjekkiet
19  Olivér Zsom & Boglárka Vozár Ungarn
21  Tomas Valícek & Denisa Halicka Slovakiet
22  Adam Balabuszek & Aleksandra Szopa Polen
23  Dragan Filimonovic & Irina Perovic Jugoslavien
23  Martin Lazik & Stanislava Vyskupova Slovakiet
25  Krzysztof Musiol & Katarzyna Kozlowska Polen

Round 2 (top 48)

26  Gábor Szalkai Szabó & Ágnes Markó Ungarn
27  Filip Krivda & Kristina Ondrovicova Slovakiet
28  Ivan Knezevic & Milena Zogovic Jugoslavien
28  Robert Susel & Katarina Ugrova Slovakiet
30  Nikita Kolomeets & Michaela Haladova Tjekkiet
31  Miroslav Gago & Lucia Krncanova Slovakiet
32  Martin Janicek & Petra Pozdechova Slovakiet
32  Alari Liiv & Keit Speigel Estland
34  Aleksandar Velikovic & Jovana Krnjajic Jugoslavien
35  Tomas Tanka & Lucia Obonova Slovakiet
36  Imre Gombkötö & Andrea Malina Ungarn
36  Jan Kohout & Hana Novotna Tjekkiet
36  Pavel Mares & Michaela Rocejdlova Tjekkiet
39  Piotr Bednarz & Aleksandra Szpetnar Polen
40  Andreas Polz & Ilse Braunsperger Østrig
40  Dániel Szabó & Éva Lovász Ungarn
42  Márk Filotás & Dominika Valler Ungarn
42  Vladimir Hamza & Katarina Kmecova Slovakiet
42  Matej Sandor & Barbora Pagacova Slovakiet
42  Piotr Skoczylas & Agata Skoczylas Polen
46  Zdeno Blesak & Natalia Spisiakova Slovakiet
47  Jaroslav Cekl & Dagmar Ceklova Tjekkiet
48  Attila Herczeg & Krisztina Herczeg Ungarn

Round 1 (top 58)

49  István Zsigovics & Krisztina Szaka Ungarn
50  Armin Gerstbauer & Katharina Hochwind Østrig
51  Maximilian Kopt & Elisabeth Koger Østrig
52  Alen Lorber & Hojka-ana Sober Slovenien
53  Dániel Pfeiffer & Kinga Majoross Ungarn
53  Tomas Roth & Katarina Cingelova Slovakiet
55  Martin Arnold & Nina Vozarova Slovakiet
56  Christian Schauer & Veronika Schauer (aka Knott) Tyskland
57  Martin Kreuz & Sonja Beier Østrig
58  Martin Sirota & Lujza Tarajova Slovakiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}