Results from Donau Cup 2007 - IDSF International Open Standard 28. april 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Donau Cup 2007
Slovakiet - Bratislava 28. april 2007

IDSF International Open Standard 28. april 2007

Final

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Tyskland
2  Marco Cavallaro & Joanne Clifton England
3  Luca Bussoletti & Tjasa Vulic Slovenien
4  Luca Rossignoli & Veronika Haller Italien
5  Denis Bulanov & Aleksandra Lyubchevskaya Slovakiet
6  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Østrig
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tjekkiet
8  Evgeniy Zavyalov & Lyudmyla Shvetsova Rusland
9  Csaba László & Anna Mikes Ungarn
10  Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Ungarn
11  Francesco Galuppo & Debora Pacini Italien
12  Pawel Sobieszek & Anna Bocian Polen

Quarter-final

13  Damian Danielski & Magda Niewiadomska Polen
14  Kazuki Sugaya & Ikuyo Ozaki Japan
15  Jakub Jancina & Adriena Petrova Slovakiet
15  Dávid Kreiter & Szilvia Telek Ungarn
17  Erik Páli & Viktoria Pali Ungarn
17  Alen Pavlec & Tara Bohak Slovenien
19  David Odstrcil & Beata Koblizkova Tjekkiet
19  Olivér Zsom & Boglárka Vozár Ungarn
21  Tomas Valícek & Denisa Halicka Slovakiet
22  Adam Balabuszek & Aleksandra Szopa Polen
23  Dragan Filimonovic & Irina Perovic Jugoslavien
23  Martin Lazik & Stanislava Vyskupova Slovakiet
25  Krzysztof Musiol & Katarzyna Kozlowska Polen

Round 2 (top 48)

26  Gábor Szalkai Szabó & Ágnes Markó Ungarn
27  Filip Krivda & Kristina Ondrovicova Slovakiet
28  Ivan Knezevic & Milena Zogovic Jugoslavien
28  Robert Susel & Katarina Ugrova Slovakiet
30  Nikita Kolomeets & Michaela Haladova Tjekkiet
31  Miroslav Gago & Lucia Krncanova Slovakiet
32  Martin Janicek & Petra Pozdechova Slovakiet
32  Alari Liiv & Keit Speigel Estland
34  Aleksandar Velikovic & Jovana Krnjajic Jugoslavien
35  Tomas Tanka & Lucia Obonova Slovakiet
36  Imre Gombkötö & Andrea Malina Ungarn
36  Jan Kohout & Hana Novotna Tjekkiet
36  Pavel Mares & Michaela Rocejdlova Tjekkiet
39  Piotr Bednarz & Aleksandra Szpetnar Polen
40  Andreas Polz & Ilse Braunsperger Østrig
40  Dániel Szabó & Éva Lovász Ungarn
42  Márk Filotás & Dominika Valler Ungarn
42  Vladimir Hamza & Katarina Kmecova Slovakiet
42  Matej Sandor & Barbora Pagacova Slovakiet
42  Piotr Skoczylas & Agata Skoczylas Polen
46  Zdeno Blesak & Natalia Spisiakova Slovakiet
47  Jaroslav Cekl & Dagmar Ceklova Tjekkiet
48  Attila Herczeg & Krisztina Herczeg Ungarn

Round 1 (top 58)

49  István Zsigovics & Krisztina Szaka Ungarn
50  Armin Gerstbauer & Katharina Hochwind Østrig
51  Maximilian Kopt & Elisabeth Koger Østrig
52  Alen Lorber & Hojka-ana Sober Slovenien
53  Dániel Pfeiffer & Kinga Majoross Ungarn
53  Tomas Roth & Katarina Cingelova Slovakiet
55  Martin Arnold & Nina Vozarova Slovakiet
56  Christian Schauer & Veronika Schauer (aka Knott) Tyskland
57  Martin Kreuz & Sonja Beier Østrig
58  Martin Sirota & Lujza Tarajova Slovakiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}