Results from DanceSport Grand Prix Rimini - Italian Junior II B3 Standard 2. juni 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

DanceSport Grand Prix Rimini
Italien - Rimini 27. maj 2010

Italian Junior II B3 Standard 2. juni 2010

Final

1  Francesco Bevilacqua & Francesca Beretta Italien
2  Riccardo Gambalonga & Beatrice Cazzola Italien
3  Nicholas Belletti & Sara Delaide Italien
4  Enrico Carapezza & Martina Pauluzzo Italien
5  Riccardo Calvelli & Francesca Gorini Italien
6  Luca Luisi & Margherita Santini Italien
7  Luigi Mondelli & Immacolata Monaco Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Antonio Redavid & Michela D'Emilia Italien
9  Mirco Cinquini & Michela Adami Italien
10  Antonino Gurrera & Maria Grazia Guida Italien
11  Cosimo Bartalesi & Chiara Angelini Italien
11  Andrea Cardone & Federica D'Orazi Italien
11  Alessio Rocci & Greta Iezzi Italien

Quarter-final

14  Giuseppe Delli Carri & Federica Lopopolo Italien
14  Luciano De Fazio & Letizia Mariano Italien
14  Simone Galati & Iris Toro Italien
17  Renato Brozzu & Valentina Avagliano Italien
17  Dimitri Mattia & Silvia Michelozzi Italien
17  Giuseppe Telleri & Maria Alleruzzo Italien
20  Matteo Conti & Felici Elisa Pipponzi Italien
20  Giuseppe Mangano & Serena Oteri Italien
22  Michael Bavoni & Desiree Bavoni Italien
22  Daniele Beraldo & Chiara Bottos Italien
24  Giacomo Morsello & Jessica Pisciotta Italien

Round 2 (top 37)

25  Andrea Arzilli & Letizia Scarabattoli Italien
25  Gaetano Nicotra & Simona Scuderi Italien
27  Alessandro Caron & Giulia Giacoppo Italien
27  Fabio Isabella & Desy De Fazio Italien
27  Mattia Nardoni & Arianna Ermini Italien
30  Mirco Trevisan & Chiara Vivian Italien
31  Giacomo Pagnini & Marta Rosellini Italien
31  Alessandro Vitanza & Tindara Papa Italien
33  Roberto Bernardi & Irene Gugel Italien
34  Antonio Greco & Irene Terranova Italien
34  Francesco Rigoni & Arianna Rigon Italien
34  Alessandro Di Sessa & Lara Occhipinti Italien
37  Antonio Perri & Chiara Taormina Italien

Round 1 (top 47)

38  Moreno Pascucci & Laura Sestili Italien
39  Andrea Vaira & Elena Bertola Italien
40  Luigi Basile & Anna De Astis Italien
40  Federico Bucchioni & Jessica Sartini Italien
42  Francesco Ruscio & Siria Remia Italien
43  Claudio Casano & Caterina Marchese Italien
44  Mirko Botto & Francesca Abbriata Italien
44  Davide Moschetta & Sara Ragogna Italien
44  Emanuele Sanchini & Giorgia Crocioni Italien
47  Damiano Scarciotti & Gioia Giovanatti Italien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}