Results from DanceComp 2011 - WDCF Senior I Standard 3. juli 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

DanceComp 2011
Tyskland - Wuppertal 1. juli 2011

WDCF Senior I Standard 3. juli 2011

Final

1  Stefano Bernardini & Stefania Martellini Italien
2  Tassilo Lax & Sabine Lax (aka Hoffman) Tyskland
3  Pierre Payen & Isabelle Reyjal Frankrig
4  Alberto Belometti & Barbara Pini Italien
5  Zdenek Pribyl & Lenka Pribylova Tjekkiet
6  Heinz Josef Bickers & Aurelia Bickers Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Augusto Gandolfi & Elena Gandolfi Italien
8  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Tyskland
9  Gwenael Lavigne & Stephanie Godet Frankrig
10  Marco Wittkowski & Petra Fischer Tyskland
11  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Tyskland
12  Sonke Schakat & Solveig Schakat Tyskland
13  Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Tyskland

Quarter-final

14  Gert Faustmann & Alexandra Kley Tyskland
15  Gilles Bourguet & Sandrine Bourguet (aka Zoppe) Frankrig
16  Tomasz Kucharczyk & Roza Kucharczyk Polen
17  Leonardo Massafra & Daniela Calza Italien
18  Markus Lilli & Manuela Wichmann Tyskland
19  Carmelo Durante & Lia Pepe Italien
20  Bernhard Fuss & Sonja Fuss Tyskland
21  Andrea Casertano & Anna Speranza Italien
21  Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Tyskland
21  Ronny Romijn & Anne Romijn Nederlandene
24  Alexander Florin & Isabelle Florin Schweiz

Round 3 (top 49)

25  Alexander Litvinov & Natalia Litvinova Tjekkiet
25  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Tyskland
25  David Wright & Liva Wright USA
28  Gaetano Ricciardelli & Lea Miranda Italien
29  Marc Bieler & Sandra Mösch Tyskland
30  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Tyskland
30  Evgen Olkov & Marina Belyaeva Rusland
32  Thomas Laux & Christine Laux Tyskland
33  Ralf Lämmermaier & Stella Pionczewski Tyskland
33  Ronny Ten Have & Anita Ten Have (aka Papiermole) Nederlandene
35  Stefan Kolip & Inge Kolip Tyskland
35  Thomas Wirzberger & Angelika Korb Tyskland
37  Jean-Hugues Henneghien & Eun-sook Scherf Belgien
37  Michael Steingen & Andrea Steingen (aka Schulz) Tyskland
39  Richard Bruurmijn & Claudia Bruurmijn Nederlandene
40  Wolfgang Koschier & Birgit Koschier (aka Fehrmann) Tyskland
41  Christian Holderried & Daniela Holderried (aka Saeurle) Tyskland
41  Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Tyskland
41  Daniel Rautenbach & Andrea Rautenbach (aka Staack) Tyskland
44  Hendrik Claassen & Claudia Schmidt (aka Schäfer) Tyskland
45  Eric Klucke & Manuela Klucke Tyskland
46  Aleksey Garanin & Yuliya Belykh Rusland
47  Thomas Täuber & Monika Stoll Østrig
48  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
49  Achim Stegemann & Heike Stegemann Tyskland

Round 2 (top 96)

50  Kim Bartels & Silke Bartels Tyskland
51  Andreas Malik & Christine Malik Tyskland
52  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Tyskland
53  Michael Alm & Kerstin Alm Tyskland
54  Frank Garnath & Kirstin Tietgens Tyskland
54  Damian Kukowka & Bettina Weimann Tyskland
54  Oliver Leonhardt & Andrea Leonhardt (aka Pietschke) Tyskland
54  Knut Wichmann & Antje Wichmann Tyskland
58  Gero Christophersen & Bianca Schmidt Tyskland
59  Peter Kerner & Stefanie Schwall Tyskland
60  Stefan Bersal & Petra Schmidt Tyskland
60  Michael Sipek & Susanne Sipek Tyskland
62  Marius Torka & Barbara Torka Tyskland
63  Heinz Jürgen Kühl & Jutta Kühl Tyskland
63  Heinz Gerd Stratmann & Susanne Stratmann Tyskland
63  Holger Wenzel & Sabine Linke Tyskland
66  Friedrich Hoppe & Regine Riechers Tyskland
66  Clemens Kalmer & Petra Kalmer (aka Dippl) Tyskland
66  Andreas Kraushaar & Anja Hesele Tyskland
69  Agostino Proietto & Tiziana Morici Italien
70  Pawel Fafara & Alexandra Lueg Tyskland
70  Andrey Kukk & Anna Berezina Rusland
70  Ralf Pfitzner & Eva Pfitzner Tyskland
70  Serge Quazzotti & Peggy Quazzotti Fogel Tyskland
74  Frédéric Faye & Raphaelle Salane Frankrig
74  Christian Krause & Britta Kohlstruk Tyskland
76  Markus Mengelkamp & Manuela Prater Tyskland
76  Thomas Schmidt & Susanne Schmidt Tyskland
76  Jurg Schoni & Claudia Mielitz Schweiz
79  Herve Buffet & Keiko Masson Frankrig
79  Jens Hicking & Viktoria Bader Tyskland
79  Uwe Schieren & Melanie Schieren (aka Hielscher ) Tyskland
82  Hartmut Klötzer & Tanja Klötzer Tyskland
82  Robrecht Krikilion & Nadia Schepens Belgien
82  Roderik Mennens & Ruth Van Den Moesdijk Nederlandene
85  Eckehard Kahl & Anne Kahl Tyskland
86  Holger Bernien & Sylvia Bernien Tyskland
86  Wolfgang Binder & Gudrun Schürrle Tyskland
86  Axel Mischewski & Susan Hortmann Tyskland
89  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Tyskland
89  Achim Hobl & Kerstin Hahn Tyskland
89  Gerhard Pfünder & Jasmin Esther Flor-Lampert Tyskland
89  Roberto Weigel & Cordula Höchsmann Tyskland
93  Markus Scheffler & Monika Scheffler Tyskland
94  Gisbert Diekmann & Claudia Schickenberg Tyskland
94  Sascha Meyer & Cathrin Anne Lang Tyskland
96  Klaus Padberg & Dunja Jansen Tyskland

Round 1 (top 147)

97  Holger Koschinski & Ruth Schulz Tyskland
97  Sebastien Lode & Severine Claude Frankrig
97  Carsten Schlalos & Ilona Schlalos Tyskland
97  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Tyskland
101  Michael Blanke & Sabine Huyssen Tyskland
101  Holger Comtesse & Gitta Kraushaar Tyskland
101  Frank De Jong & Jolanda Koemans Nederlandene
101  Torge Rieper & Gisela Rieper Tyskland
101  Thomas Stix & Isabella Stix Østrig
101  Mikhail Syryski & Sviatlana Hryhartsevich Rusland
101  Andre Waibel & Birgit Waibel Tyskland
108  Valerio Aiuto & Rosetta Aiuto Tyskland
108  Thomas Anhofer & Cordula Gehring Tyskland
108  Martin Beumer & Annette Beumer Tyskland
108  Martin Hartmannshenn & Anke Becker Tyskland
108  Bert Huizing & Nicole Elbers Nederlandene
108  Pascal Pont & Monika Pont Belgien
108  John Stam & Anita Van Dijk Nederlandene
115  Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Tyskland
115  Dieter Kuchenbecker & Annette Kuchenbecker Tyskland
115  Tilmann Vetter & Birgitta Behling Tyskland
118  Robert Bonk & Christine Bonk Tyskland
118  Marko Heller & Silke Heller Tyskland
118  Gregor Hoffmann & Sabina Kampkötter Tyskland
121  Andreas Gropengiesser & Susanne Tietje-gross Tyskland
121  Ernst Heger & Michaela-Elisabeth Kainz Østrig
121  Dietmar Jungmann & Susanne Jungmann Tyskland
121  Horst Retzer & Birgit Eva Retzer Tyskland
125  Martin Hofmeijer & Jacqueline Hofmeijer Nederlandene
125  Catalin Irimia & Roxana Irimia Rumænien
125  Felix Sauer & Alexandra Oldag Tyskland
125  Matthias Schoof & Anja Eilers-Schoof Tyskland
129  Oliver Bewernick & Alice Bewernick Tyskland
129  Richard Mulder & Anita Mulder Nederlandene
131  Nils Andersen & Martina Andersen Tyskland
131  Jörg Böhm & Heike Böhm Tyskland
131  Armin Börner & Esther Fiene Tyskland
131  Willem Foppen & Christel Foppen-Nienkemper Nederlandene
131  Udo Schmitz & Manon Schulz Tyskland
136  Rainer Dirker & Karine-estelle Valet Tyskland
136  Christian Lohmann & Heike Lohmann Tyskland
136  Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Tyskland
139  Leo Geenen & Barbara Weyer Belgien
139  Albert Rommel & Andrea Rommel Tyskland
139  Rainer Schramm & Marion Schramm Tyskland
142  Ingo Carstens & Sandra Schneider Tyskland
142  Bernward Kett & Christine Kett Tyskland
144  Jens Riedel & Silka Riedel Tyskland
144  Michael Schülter & Dagmar Sieberichs Tyskland
144  Bernd Stephan & Ina Stephan Tyskland
147  Benno Heissig & Marion Hempelt Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}