Results from Czech Open 2004 - IDSF International Open Standard 2. oktober 2004
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Czech Open 2004
Tjekkiet - Ostrava 2. oktober 2004

IDSF International Open Standard 2. oktober 2004

Final

1  Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva Rusland
2  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Litauen
3  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Polen
4  Roman Mayer & Siret Siilak Østrig
5  Andrej Hromadka & Aneta Orosiova Slovakiet
6  Ruslan Golovashchenko & Olena Golovashchenko Ukraine
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Edgars Gasjuns & Jelena Samuilova Letland
8  Julius Seniauskas & Iveta Pauryte Faraci Litauen
9  Filip Rut & Veronika Rut (aka Navratilova) Tjekkiet
10  Pavel Bic & Silvie Konderlova Tjekkiet
10  Maxim Bulanyi & Katerina Spasitel Ukraine
12  Oskar Andresev & Monika Mihalikova Tjekkiet

Quarter-final

13  Karolis Milius & Indre Bortkunaite Litauen
14  Jernej Brenholc & Daniela Pekic Slovenien
15  Petr Zabystrzan & Jitka Konderlova Tjekkiet
16  Rafal Olek & Magda Groszek Polen
17  Lukasz Pawlak & Aneta Pawlak Polen
18  Ladislav Gerenyi & Lucia Zavadova Slovakiet
19  Pawel Szajda & Karina Hofmann Polen
20  Filip Maly & Lucie Dolezalova Tjekkiet
21  Jozef Koubek & Marketa Zemanova Tjekkiet
22  Milan Spanik & Eva Spanikowa Slovakiet
23  Martin Houska & Andrea Trestikova Tjekkiet
24  Michal Drha & Tereza Bufkova Tjekkiet

Round 2 (top 39)

25  Martin Reiss & Corinna Sadowski Tyskland
26  Jakub Cymbor & Agnieszka Olszewska Polen
26  Pawel Sobieszek & Anna Bocian Polen
28  Luka Romih & Tamara Frank Slovenien
29  Ivo Gajdzica & Nela Palkovska Tjekkiet
29  Sebastian Jagiella & Ellen Kirst Tyskland
31  Tomas Dimavicius & Aiste Vilcinskaite Litauen
31  Anton Mayantsev & Irina Gorolevici (aka Gareyeva) Kasakhstan
33  Jakub Kowalczyk & Bettina Molendowska Polen
34  David Biegun & Radka Baronova Tjekkiet
35  Zdenek Roskota & Kristyna Volakova Tjekkiet
36  Jiri Jerabek & Irena Kovarickova Tjekkiet
36  Ondrej Radil & Pavlina Vlaskova Tjekkiet
38  Richard Botik & Alice Pokorna Tjekkiet
39  Jiri Pohlodek & Silvie Hruba Tjekkiet

Round 1 (top 51)

40  Tomas Parilak & Marcela Sestakova Slovakiet
40  Zdenek Pribyl & Lenka Barakova Tjekkiet
42  Libor Zdaril & Katarina Pankova Tjekkiet
43  Jaroslav Cekl & Dagmar Ceklova Tjekkiet
43  Ales Kaspar & Jana Vondruskova Tjekkiet
45  Lubos Harvan & Martina Duchonova Tjekkiet
45  Jan Lastovka & Kristyna Muckova Tjekkiet
47  Josef Pavelka & Lenka Andrysova Tjekkiet
48  Ondrej Mandak & Petra Dolezalova Tjekkiet
49  Ivan Bocharov & Josefina Ortova Tjekkiet
49  Tibor Stano & Lucie Tosenovska Tjekkiet
49  Nikolaj Volodier & Victoria Dimitrova Bulgarien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}