Results from Czech Dance Open 2007 - IDSF International Open Latin 6. oktober 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Czech Dance Open 2007
Tjekkiet - Ostrava 6. oktober 2007

IDSF International Open Latin 6. oktober 2007

Final

1  Edgar Marcos & Orsolya Toth Spanien
2  Marek Swetik & Renata Dohnanska Tjekkiet
3  Daniils Kutuzovs & Viktorija Puhovika Letland
4  Sarunas Greblikas & Viktoria Horeva Letland
5  Andrea Silvestri & Martina Váradi Ungarn
6  Sandris Cirulis & Elina Ozolina Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  György Köcse & Veronika Vaszily Ungarn
8  Vladimirs Kurcevskijs & Ekaterina Selitskaia Letland
10  Lukas Hojdan & Zuzana Sykorova Tjekkiet
10  Radek Mucha & Alice Stodulkova Tjekkiet
11  Alexander Mordvintsev & Anna Buglova Rusland
12  László Kovács & Erika Kelemen Ungarn

Quarter-final

13  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Tjekkiet
14  Domenik Herrmann & Anna Walz Tyskland
15  Stefan Heinrich & Manuela Brychzy Tyskland
16  Jan Dvoracek & Veronika Lalova Tjekkiet
17  Valera Musuc & Nina Trautz Tyskland
18  Pawel Nesterowicz & Ewa Sadokierska Polen
19  Antonin Langr & Lenka Kominkova Tjekkiet
20  Vaclav Masaryk & Zaneta Vaskova Tjekkiet
22  Filip Karasek & Sabina Karaskova (aka Piskova) Tjekkiet
22  Adam Mozdzer & Anita Florczak Polen
23  Adam Vasina & Lenka Mrazkova Tjekkiet
24  Péter Timer & Veronika Kvitova Ungarn
25  Lukas Bartunek & Katerina Hrstkova Tjekkiet

Round 2 (top 48)

26  Kiryl Putryk & Magdalena Roderova Tjekkiet
27  Dmitry Marchenko & Anna Voronina (aka Sheverneva) Rusland
28  Jindrich Cincura & Iva Langerova Tjekkiet
32  Tamás Gellai & Ágnes Fürst Ungarn
32  Adam Katona & Júlia Kardos Ungarn
32  Stepan Kunstyr & Ruzena Halamkova Tjekkiet
32  Igor Misyurenko & Kristyna Kotinova Tjekkiet
33  Michal Padevet & Barbara Vernarcikova Tjekkiet
34  Jan Onder & Lucie Huncarova Tjekkiet
35  Dusan Lamos & Lenka Lopasovska Slovakiet
36  Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Letland
38  Lubomir Skrivanek & Aneta Horakova Tjekkiet
38  Tomas Vasicek & Gabriela Coufalova Tjekkiet
40  Viktor Polasek & Dita Drabkova Tjekkiet
40  Ernst Rych & Franziska Becker Tyskland
42  Marek Cap & Kristyna Opalkova Tjekkiet
42  Máté Kovács & Zsuzsa Makai Ungarn
43  Vilem Matyas & Adela Nemeckova Tjekkiet
45  Jan Kula & Veronika Buiova Tjekkiet
45  Adam Szendzielorz & Aleksandra Weglarczyk Polen
47  Artur Alexandrov & Veronika Smikova Tjekkiet
47  Dmitriy Berdinskiy & Maria Sterkel Rusland
48  Frantisek Knopf & Andrea Trnkova Tjekkiet

Round 1 (top 72)

49  Tomas Hnilica & Jana Sedlarova Tjekkiet
50  Konrad Podyma & Karina Marglarczyk Polen
52  Jaroslav Horak & Klara Zborovska Tjekkiet
52  Róbert Markó & Magdolna Tóth Ungarn
53  Roman Stukheil & Lucia Arguellova Tjekkiet
54  Vladimir Kopriva & Lenka Stixova Tjekkiet
55  Alain Juvet & Paulina Zawadzka (aka Juvet ) England
57  Dusan Frimer & Lenka Korpova Slovakiet
57  Jaroslav Zelenka & Eliska Ceresnova Tjekkiet
58  Tobias Wozniak & Katharina Willberg Tyskland
60  Petr Kucin & Petra Kaskova Tjekkiet
60  Tomas Pridal & Gabriela Horinkova Tjekkiet
61  Rostislav Neuwirth & Marketa Dostalova Tjekkiet
62  Maxim Putryk & Veronika Zizkova Tjekkiet
64  Jan Pluhar & Veronika Sumna Tjekkiet
64  Martin Pospisil & Barbara Kratka Tjekkiet
65  Michal Vlk & Jarmila Brazdova Tjekkiet
72  Martin Bilek & Michaela Serlova Tjekkiet
72  Stanislav Durchanek & Katerina Sebkova Tjekkiet
72  Marek Lochman & Adela Parikova Tjekkiet
72  Marek Polacek & Michaela Dostalova Tjekkiet
72  Jiri Prachar & Tereza Faktorova Tjekkiet
72  David Vorac & Anna Zdrahalova Tjekkiet
72  Radim Weiser & Lenka Machkova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}