Results from Coppa Italia 4th round for classes A and B - Senior IV B1 Standard 16. januar 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Coppa Italia 4th round for classes A and B
Italien - Foligno 15. januar 2010

Senior IV B1 Standard 16. januar 2010

Final

1  Giorgio Alosa & Maria Natrella Italien
2  Roberto Lonis & Maria Archenti Italien
3  Roberto Tartarini & Paola Balsamini Italien
4  Giordano Ermini & Nicoletta Gori Italien
5  Vincenzo Barletta & Maria Marchionni Italien
6  Renzo Piccinato & Anna Maria Ragazzon Italien
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Pietro Lodrini & Ornella Perucchetti Italien
8  Fausto Pattacini & Anna Barbieri Italien
9  Arnaldo Cermentini & Marisa Calenne Italien
10  Walter Andreotti & Rossella Papini Italien
11  Ettore Caporalini & Anita Bazzi Italien
12  Giulio Giani & Paola Masini Italien

Quarter-final

13  Ginetto Carmagnini & Elisabetta Melozzi Italien
13  Alvaro Cesaretti & Ivana Soldati Italien
13  Gianni Leone & Antonietta Festa Italien
16  Giovanni Bergamini & Marcella Paladini Italien
16  Oscar Conte & Daniela Ristori Italien
18  Renzo Capponi & Bruna Menichini Italien
19  Piero Betti & Franca Romei Italien
20  Galliano Bellomo & Daniela Andorlini Italien
20  Enzo Dalle Vaglie & Maria Poggini Italien
22  Vincenzo Grimaldi & Anna Gattucci Italien
23  Roberto Battini & Maria Pappalardo Italien
23  Giuseppe Pucacco & Elisabetta Ciricillo Italien

Round 2 (top 49)

25  Elmo Conti & Vanda Gasperini Italien
25  Sante D'alfonso & Antonietta Ferrante Italien
27  Piero Maiani & Deanna Crolli Italien
27  Ermanno Mazzarri & Enrica Cecchini Italien
27  Luigi Tedeschi & Albana Ripari Italien
30  Cesare Marini & Angelika Feil Tyskland
31  Federico Bragato & Grazia Cerato Italien
31  Franco Martorella & Mariagrazia Matarese Italien
31  Sergio Zanobini & Carla Citi Italien
34  Pietro Zampini & Alma Zani Italien
35  Floriano Favarato & Stefania Croce Italien
35  Pierluigi Lazzarini & Enrica Ceragioli Italien
37  Roberto Bua & Enrica Chiti Italien
38  Piero Boschi & Daniela Carlesi Italien
38  Salvatore Marigliano & Carla Genito Italien
40  Cesare Fucci & Nadia Andreozzi Italien
41  Paolo Bonifacio & Lucia De Rosa Italien
41  Gaetano Gammieri & Margherita Poggioni Italien
43  Romeo Busatti & Lucia Tappatani Italien
44  Alfredo Olia & Rosa Amato Italien
45  Alfonso Muscariello & Anna Valente Italien
46  Michele Carrafiello & Emma Noschese Italien
46  Aldo Mascelli & Loredana Artioli Italien
48  Lorenzo Deluca & Maria Logioco Italien
48  Franco Niccolai & Paola Cei Italien

Round 1 (top 50)

50  Angelo Vassalluzzo & Rita Di Rauso Italien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}