Results from Coppa Italia 4th round for classes A and B - Senior III B2 Standard 16. januar 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Coppa Italia 4th round for classes A and B
Italien - Foligno 15. januar 2010

Senior III B2 Standard 16. januar 2010

Final

1  Silvano Zenti & Fiorella Berton Italien
2  Raffaele Bardella & Paola Piccini Italien
3  Ettore Bertola & Mariarosa Mammone Italien
4  Luigi Venanzi & Ivana Foglia Italien
5  Giuseppe Gioscia & Sonia Fantechi Italien
6  Riccardo Massetti & Patrizia Vannucci Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Giuseppe Bianchetti & Giuseppina Corni Italien
7  Gianni Braggion & Lina Crozzoletti Italien
9  Renato Ferrari & Mariella Civilta Italien
9  Raffaele Masuccio & Luigina Borri Italien
11  Renato Ballatori & Stefania Fommei Italien
12  Francesco Mascolo & Stefania Borsini Italien

Quarter-final

13  Fabio Bianchi & Mariella Manni Italien
14  Claudio Salvadorini & Franca Bencini Tyskland
15  Ervino Spollero & Graziella Pezzetta Italien
16  Pierluigi De Zanet & Simonetta Idda Italien
17  Gianfranco Claudiani & Carla Angelucci Italien
17  Loris Pettina & Luciana Rossi Italien
19  Nazareno Piancatelli & Maria Luisa Carducci Italien
20  Daniele Bastianini & Barbara Cambi Italien
20  Moreno Mazzini & Caterina Lo Gioco Italien
22  Roberto Anastasi & Rosa Salvagno Italien
22  Antonio Proia & Maria Venditti Italien
24  Alberto Viola & Daniela Guidarelli Italien

Round 2 (top 48)

25  Stefano Piritore & Elena Basili Italien
26  Angelo Nigro & Elisabetta Mantellassi Italien
27  Marco Audone & Eleonora Sirugo Italien
27  Sauro Fattori & Alessandra Germani Italien
29  Danilo Garbini & Sonia Pagliari Italien
30  Ferruccio Carmignani & Emanuela Romi Italien
31  Siro Cantini & Anna Ristori Tyskland
31  Dario Scandroglio & Giovanna Tirelli Italien
33  Piero Bertini & Antonella Biagi Italien
34  Stefano Piozzi & Carla Taddei Italien
34  Franco Urbani & Bruna Ciapetti Italien
36  Ferdinando Di Giacomo & Maria Di Fonzo Italien
37  Franco Manganelli & Alessandra Badii Italien
37  Gianfranco Mantini & Sarah Ellis Italien
39  Renzo Birtolo & Daniela Pepi Italien
39  Gino Pitocco & Carla Durastante Italien
41  Giovanni Comunale & Venera Niglio Italien
41  Francesco D'acunti & Maria Mastrantonio Italien
41  Giovanni Zucco & Vincenza Cuzzola Italien
44  Mario Moneca & Vilma D'urso Italien
45  Vittorino Corazza & Anna Teresa Bertolo Italien
46  Pietro Antonio Grolli & Maria Assunta Cracco Italien
47  Pasquale Regina & Patrizia Rosanna Esposito Italien
47  Carmine Zaccagnini & Sonia De Marinis Italien

Round 1 (top 54)

49  Egerio Vonzin & Mariella Chessa Italien
50  Antonio Colella & Paola Cianchi Italien
50  Giovanni Paolillo & Flavia Canepa Italien
52  Aliberto Chiavarini & Lucilla Bacocco Italien
53  Giorgio Guerrini & Giovanna Rizza Italien
54  Pietro Zampetti & Carla Tavolini Italien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}