Results from Copenhagen Open 2004 - IDSF International Open Standard 14. februar 2004
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Copenhagen Open 2004
Danmark - Copenhagen 13. februar 2004

IDSF International Open Standard 14. februar 2004

Final

1  Marat Gimaev & Alina Basyuk Rusland
2  Emanuel Valeri & Tania Kehlet Danmark
3  Christian De Cillis & Claudia Balestra USA
4  Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Polen
5  Simon Reuter & Julia Niemann Tyskland
6  Mark Elsbury & Olga Alissievich England
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tjekkiet
8  Janis Kukainis & Valentina Oseledko Letland
9  Björn Bitsch & Ashli Williamson Danmark
9  Alessio Potenziani & Veronika Vlasova Rusland
11  Mikhail Avdeev & Olga Tsikalyuk Rusland
12  Dmitri Krupnov & Agata Kozhevnikova Rusland

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

13  Felix Schäfer & Melanie Ahl Tyskland
13  Vladislav Vinogradov & Yulia Solovieva Rusland
15  Martin Køhler & Julie Thagesen Danmark
15  Ivan Tarkhanov & Veronika Egorova Rusland
17  Tadas Ivasauskas & Erika Marengolcaite Litauen
18  Rustam Shayahmetov & Olga Blinova Rusland
19  Vasili Sazonov & Daria Konstantinova Rusland
20  Stas Khmel & Tatiana Kudriavtseva Rusland
20  Vladimir Slon & Martina Friedl Østrig
22  Rolf Lindberg & Helena Fransson Sverige
23  Michael Kluge & Marlene Quenzel Tyskland
24  Gustaf Lundin & Anastasia Shalimova Sverige

Round 2 (top 47)

25  Veiko Ratas & Helena Liiv Estland
26  Gaetano Iavarone & Emanuela Napolitano Italien
27  Robert Hoefnagel & Silke Hoefnagel Nederlandene
27  Alexei Troshine & Viktoria Fomenko Rusland
29  Christian Engelhardt & Inka Wagner Tyskland
29  Edgaras Saldukas & Giedre Kukucionyte Litauen
31  Jan Marcel Rahder & Ariane Ploetz Tyskland
32  Steffen Bang-Möller & Charlotte Bang-möller Danmark
32  Dmitri Osipov & Anzhelika Rakitina Rusland
34  Micki Chow & Kimmie Sorensen Danmark
35  Gianni Porcaro & Ilaria Carrotta Italien
36  Thomas Szego & Corinne Roost Schweiz
37  Jacob Nilsson & Jeanet Ollerup Danmark
38  Tatsuyuki Matsumoto & Terumi Matsumoto Japan
38  Teis Woller & Sabrina Skiby Danmark
40  Alexcandar Halleland & Anette Stokke Norge
40  Mikael Lauridsen & Maria Lauridsen (aka Odgaard) Danmark
40  Igor Popov & Anna Kozyreva Rusland
40  Alex Tecza & Katja Lindholm USA
44  Kristian Andersen & Gitte Bluhme Rieck Danmark
44  Morten Schnedler-Jensen & Janne Vejlby Danmark
44  Anders Tybjerg & Ditte Lundsgaard-rasmussen Danmark
44  Jakob Vejlby Sorensen & Maria Moeler Larsen Danmark

Round 1 (top 57)

48  Larsa Sinclair & Rebecca Engman Sverige
49  Nicolai Nyholm & Katja Sörensen Danmark
50  David Thomsen & Helle Merete Wiborg Danmark
51  Martin Parnov Reichardt & Henriette Johansen Danmark
52  Anders Pemer & Alexandra Hultberg Sverige
53  Brian Braae & Maja Dueholm Danmark
54  Magnus Nielsen & Anita Ivarsson Sverige
55  Alexander Florin & Isabelle Florin Schweiz
56  Rene Loft & Laura Hair Danmark
56  Frederik Sloth & Lene Krogsgaard Danmark
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}