Results from Codreanca 2006 - IDSF International Open Latin 30. april 2006
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Codreanca 2006
Moldova - Kishinev 29. april 2006

IDSF International Open Latin 30. april 2006

Final

1  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Rusland
2  Dorin Frecautanu & Roselina Doneva Moldova
3  Evgeniy Firstov & Evgenia Fadeeva Rusland
4  Stefan Ciubotaru & Marina Bazarova Moldova
5  Vasili Marchenkov & Marina Skripnichenko Rusland
6  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Konstantin Todorov & Anastasija Erofeeva Bulgarien
8  Mihai Ciobanu & Anna Matus Moldova
8  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Estland
10  Tomas Slausgalvis & Gintare Bankauskaite Litauen
11  Csaba László & Szilvia Szögi Ungarn
12  Vadim Garbuzov & Kathrin Menzinger Østrig
13  Dmitri Kluchnikov & Anastasia Pristinskaya Rusland

Quarter-final

14  Vasili Poplavskiy & Ecaterina Jelezni Moldova
15  Rangel Spirov & Antoaneta Popova Bulgarien
16  Valera Musuc & Oxana Lavrinenco Moldova
17  Romain Chemin & Anne Sophie Chemin Frankrig
18  Dumitru Pascu & Marica Derdene Rumænien
19  Petru Moscaliuc & Olga Goncearuc Moldova
20  Razvan Gabriel Manole & Olga Negodoica Rumænien
21  Sergiu Burlacu & Ana Guranda Moldova
21  Andrei Caisin & Ecaterina Mantaluta Moldova
23  Nikita Stratonov & Alevtina Malenina Rusland
24  Dmytro Yarosh & Anna Zagrebina Ukraine

Round 2 (top 36)

25  Adrian Ciutoiu & Cristina Georgiana Niculita Rumænien
26  Evghenii Lungu & Ludmila Samrai Moldova
27  Catalin Macovei & Carolina Simion Moldova
28  Sergiu Coropceanu & Marioara Cheptene Moldova
29  Costin Bocan & Irene Stanciu Rumænien
30  Nicolai Sasorin & Cristina Barbuta Moldova
31  Daniel-alin Gheorghiu & Alexandra Paraschiv Rumænien
32  Marcel Rauta & Alina Petrisan Rumænien
33  Jurij Raduch & Jelizaveta Szajnoga Ukraine
33  Iurii Ribac & Iana Varnacova Moldova
35  Eugen Simac & Doina Gutsu Moldova
36  Viacheslav Chizhik & Kristina Dedok Belarus

Round 1 (top 50)

37  Dmitrii Dolenchin & Ana Popescu Moldova
38  Maksim Model & Elena Vorotynskaya Belarus
39  Igori Gavrilenco & Iulia Velihanova Moldova
40  Ion Ursu & Irina Ababii Moldova
41  Ryszard Brochocki & Joanna Skorka Polen
42  Vasilii Popa & Elena Ursu Moldova
43  Daniel Graur & Daniela Graur Moldova
44  Andrei Arseni & Nadejda Coroi Moldova
44  Victor Macovei & Mariya Choka Moldova
46  Serghei Goreanschii & Lada Goncearenco Moldova
46  Artiom Gruzin & Natalia Politanscaia Moldova
46  Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Nederlandene
46  Ion Neagu & Alisa Tsurkan Moldova
46  Gheorghe Svet & Ecaterina Svet Moldova
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}