Results from Chisinau Open 2012 - WDSF Open Latin 13. oktober 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Chisinau Open 2012
Moldova - Kishinev 13. oktober 2012

WDSF Open Latin 13. oktober 2012

Final

1  Gabriele Goffredo & Anna Matus Moldova
2  Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Rusland
3  Artem Lazarev & Ekaterina Isakovich Ukraine
4  Guillem Pascual & Rosa Carné Spanien
5  Fedor Polyanskiy & Dina Akhmetgareeva Rusland
6  Anton Aldaev & Natalya Polukhina Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Alexandru Ion & Ana-Maria Dinu Nedelea Rumænien
7  Giovanni Pernice & Erika Attisano Italien
9  Jokubas Venckus & Jomante Dapkeviciute Litauen
10  Sergejs Zaleckis & Laima Ozolina Letland
11  Oleksandr Brezhnyy & Olga Golovko Ukraine
12  Karlis Treijs & Anastasiya Krivosheeva Letland

Quarter-final

13  Alexandru Birca & Karyna Neginska Moldova
14  Valerii Leontiev & Natalia Luchiv Moldova
15  Steeve Gaudet & Marioara Cheptene Frankrig
16  Razvan Gabriel Manole & Olga Negodoica Rumænien
17  Stanimir Stoianov & Polina Kimova Bulgarien
18  Robert Poklitar & Anastasia Sainiuk Ukraine
19  Stefan Illies & Andreea Carla Cureliuc Rumænien
20  Dimitrii Cernei & Diana Maidanic Ukraine
21  David Odstrcil & Tara Bohak Tjekkiet
22  Giannis Aliev & Ekaterina Bychkovskaya Grækenland
22  Nikita Bortsov & Yasmine Stuparu Rumænien
24  Alexey Barkov & Anna Grischenko Rusland
24  Andriy Doskoch & Yuliya Zhyk Ukraine

Round 2 (top 36)

26  Ion Simboteanu & Lina Vartic Moldova
27  Oleksandr Iorgov & Marina Miteva Ukraine
28  Silviu Turcan & Cristina Muzica Moldova
29  Kyrylo Grynchenko & Evgeniya Glovatskaya Ukraine
30  Georgiy Oganyan & Darya Shirokikh Rusland
31  Iurie Lopazov & Mariana Arbuz Moldova
32  Mihail Cotos & Anastasia Cioclea Moldova
32  Andriy Yatchenko & Mariya Rudchenko Ukraine
34  Viesturs Varavs & Ksenija Lucko Letland
35  Andrei Ciurea & Ionela Neagu Rumænien
36  Vladimir Usov & Svetlana Serdun Ukraine

Round 1 (top 55)

37  Aleksey Paraschenko & Darya Ermolovich Belarus
37  Andrey Prytkov & Arina Sadykova Rusland
39  Mihai Albu & Diana Adam Moldova
40  Alexandr Berzan & Xenia Baibarac Moldova
41  Victor Ceban & Nicoleta Turcan Moldova
42  Alin Sebastian Hasmasan & Bianca Angheluta Rumænien
42  Dan Varnic & Kristina Rusnak Moldova
44  Dawid Kozow & Karolina Kozow Polen
45  Petru Bujac & Viorica Miriy Moldova
46  Kolo Dimov & Olga Kostadinova Bulgarien
46  Boris Milev & Yoana Kiryakova Bulgarien
46  Aleksey Sabadash & Vladyslava Prus Ukraine
49  Vyktor Ratushnyak & Anastasia Zakharova Ukraine
50  Ion Gurschi & Inga Dandara Moldova
50  Petru Pirnau & Dorina Tverdohleb Moldova
52  Anton Ivanyshyn & Alina Nosova Ukraine
52  Viktor Kolokolov & Alina Gutsulska Ukraine
52  Ergo Lükk & Rutt Metusala Estland
52  Arteom Zaharov & Ana Ivanitckaia Moldova
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}