Results from Chisinau Open 2005 - IDSF International Open Standard 16. oktober 2005
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Chisinau Open 2005
Moldova - Kishinev 15. oktober 2005

IDSF International Open Standard 16. oktober 2005

Final

1  Federico Di Toro & Genny Favero Italien
2  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova
3  Alexander Muretov & Olga Serpikova Rusland
4  Evgeni Kazmirchuk & Yulia Spesivtseva Rusland
5  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Østrig
6  Dumitru Doga & Alexandra Malai Moldova
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andrej Hromadka & Aneta Orosiova Slovakiet
8  Dmitri Krupnov & Olga Blinova Rusland
9  Edgaras Saldukas & Giedre Kukucionyte Litauen
10  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Rusland
11  Ruslan Golovashchenko & Olena Golovashchenko Ukraine
12  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Rusland

Quarter-final

13  Egor Abashkin & Katya Kanevskaya USA
14  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Rusland
15  Oleg Kharlamov & Ekaterina Zubareva Rusland
15  Ilya Zakharov & Suzanna Morbin Belarus
17  Rares Cojoc & Katarzyna Kapral Rumænien
18  Vadim Garbuzov & Kathrin Menzinger Østrig
19  Dmitri Bulanov & Anastasia Kazmina Rusland
20  Andrey Begunov & Anna Demidova USA
20  Anatolijs Bengards & Paula Kokare Letland
22  Maxim Furtuna & Ksenia Spinu Moldova
23  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Tjekkiet
24  Maksim Martynov & Julia Lupanova Rusland

Round 2 (top 48)

25  Vladislav Ivanovich & Olga Tribushevskaja Belarus
26  Pavel Alexeevsky & Ekaterina Slesarenko Rusland
27  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgarien
27  Roman Zedan & Marian Zedan Rumænien
29  Jakub Jancina & Barbara Bilkovicova Slovakiet
29  Calin Panaite & Tatiana Timus Moldova
29  Ilya Rubtsov & Olga Romanenko Rusland
32  Razvan Dorin Galban & Emilia Oprea Rumænien
33  Roland Rannala & Karina Vesman Estland
33  David Schavel & Xenia Dvorinova Slovakiet
35  Alexander Frolov & Nadiezda Stepochkina Rusland
36  Vladimir Garbuzov & Elizaveta Efimova Belarus
37  Andrey Lugin & Alina Belousova Ukraine
38  Anton Belyayev & Karolina Paliwoda Canada
38  Dmitriy Milekhin & Evgeniya Shaw (aka Sutyaginskaya) Rusland
40  Stefan Ciubotaru & Marina Bazarova Moldova
41  Dmitrii Paiu & Xenia Petrova Moldova
42  Edgar Orlovschii & Tatiana Balaban Moldova
43  Stas Chelnakoff & Mariya Dyomina Moldova
43  Denys Parfyonov & Elena Mikhailova Ukraine
45  Ilya Asonov & Alena Asonova (aka Garanina) Rusland
45  Cristian Gelepu & Alina Daniela Petre Rumænien
47  Andrei Caisin & Ecaterina Mantaluta Moldova
47  Roman Manolachi & Natalia Gutu (aka Paun) Moldova

Round 1 (top 71)

49  Jan Joost & Marjolein Baks Nederlandene
49  Aleksandr Makarov & Anastasia Kiseleva Rusland
49  Vladimir Martianov & Olga Choupilov Israel
52  Sergiy Samchynskyy & Yuliya Besarab Ukraine
53  Paul Jurczyk & Anetta Remelski USA
53  Christopher Millward & Sammy Jo Shirley England
55  Ryan Wilson & Olesja Kosik England
56  Petru Moscaliuc & Olga Goncearuc Moldova
57  Serghei Bondarenco & Elimira Bondarenco Moldova
58  Rangel Spirov & Antoaneta Popova Bulgarien
59  Thomas Milotti & Roxane Milotti Frankrig
60  Johnatan Bouchard & Laure Nambottin Frankrig
61  Nicolae Ivanesku & Simona Ardalau Rumænien
62  Alexandr Hudorozhtsov & Aneta Oglezneva Moldova
63  Tomoya Kawashima & Matsuri Kojima Japan
64  Kenji Shinohe & Kahori Shinohe Japan
65  Igor Colac & Nadejda Andronachii Moldova
66  Brendan Brbich & Jessica Martin New Zealand
67  Abdul Aziz Ascar & Alexandra Ovchinnikova Nederlandene
67  Anton Sokolov & Lera Blinderman Israel
69  Denis Cascaval & Victoria Iatiuc Moldova
69  Catalin Macovei & Carolina Simion Moldova
69  Nicolai Sasorin & Cristina Barbuta Moldova
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}