Results from Celtic Classic 2004 - IDSF Senior Open Standard 20. februar 2004
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Celtic Classic 2004
Irland - Tralee 19. februar 2004

IDSF Senior Open Standard 20. februar 2004

Final

1  Volker Schmidt & Ellen Jonas Tyskland
2  Heinz Josef Bickers & Aurelia Bickers Tyskland
3  Giorgio Morniroli & Viviana Baia Italien
4  Dirk Kitzerow & Annika Kitzerow Tyskland
5  Eric Voorn & Charlotte Voorn Nederlandene
6  David Roberts & Geraldine Ferns O'connor Irland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Dirk Rosenbrock & Sabine Rosenbrock Tyskland
8  Jürgen Stellmacher & Anne Stellmacher Tyskland
9  Aldo Capitani & Michela Ferraris Italien
10  Vitam Kodelja & Barbara Kodelja Tyskland
11  Kurt Flohberger & Edith Flohberger Østrig
12  Ed van Uden & Trudy van Uden Nederlandene
13  Wolfgang Mass & Annette Mass Tyskland

Quarter-final

14  Roland Taron & Siegrun Taron Tyskland
15  Jörg Holzhäuser & Petra Holzhäuser Tyskland
15  Gunther Nagel & Antje Nagel Tyskland
17  Willy Sostrom & Gurlil Sostrom Danmark
18  Richard Funnell & Jenny Funnell England
18  Dieter Keppeler & Manuela Schraut Keppeler Tyskland
20  Götz Bierbaum & Maren Bierbaum (aka Muller) Tyskland
21  Ingo Lischka & Angelika Lischka Tyskland
22  Georg Angelakis & Anne Angelakis Tyskland
22  Franz Desch & Dietlinde Desch Tyskland
24  Hans Wolfgang Scheuer & Angelika Scheuer Tyskland
24  Jaap Willemstein & Marianne Willemstein Nederlandene

Round 2 (top 36)

26  Jean-Francois Gosselin & Sylvie Gosselin Canada
27  Franz Steiner & Susanne Green (aka Steiner) Tyskland
28  Franz Peter Schwindling & Cornelia Schwindling Tyskland
29  John Van Den Burg & Henny Van Den Burg Nederlandene
30  Tony Bisaccia & Josee Block Belgien
31  Gerd Biehler & Bärbel Biehler Tyskland
32  Manfred Hüttges & Ursula Hüttges Tyskland
33  Herbert Keusgen & Christel Keusgen Tyskland
34  Noel Traynor & Breege Traynor Irland
35  Bjorn Sveinsson & Bergthora Bergthorsdottir Island
36  Hans Alma & Colette Alma-zeestraten Nederlandene

Round 1 (top 76)

37  John Craig & Andrea Craig North Ireland
37  Rüdiger Leenen & Iris Leenen Tyskland
39  Jörg Saalmann & Kerstin Kobluhn Tyskland
40  Johan Staats & Joke Staats Vermaesen Nederlandene
41  Don Crowley & Betty Kelly Irland
41  Donatello Fumia & Laura Solaini Italien
43  Philip Huser & Monique Huser England
44  Gunter Meywerk & Heidi Meywerk Tyskland
45  Raymond Pepper & Jackie Pepper England
46  David James & Judith James England
47  Johan Blind & Nel Blind Nederlandene
47  Toon Schrijvers & Roelie Schrijvers Nederlandene
49  John Francis & Therese Glennon Irland
50  Peter Brand & Birgit Brand Tyskland
51  Herbert Auweck & Lucie Auweck Østrig
52  Peter Tschusch & Anna Maria Tschusch Østrig
53  Dierk Johann & Waltraud Johann Tyskland
54  John Devlin & Mary Mcevoy Irland
54  Jon Eiriksson & Rangnhildur Sandholt Island
56  Basil Stanage & Janet Stanage North Ireland
57  Johan Van Den Werf & Wilma Van Den Werf Nederlandene
58  Stephen Taylor & Gill Taylor Wales
59  Shay Roche & Katy Williams Irland
60  Con Egan & Pauline Molloy Irland
60  Philip Samways & Maureen Lomasney Irland
62  Tom Keary & Brigid Keary Irland
63  Jim Gartland & Teresa Gartland North Ireland
64  William Gourley & Mandy Mackey North Ireland
65  John Barbour-Mcmullen & Sandra Muldrew North Ireland
66  Arno Businski & Ingrid Spitzner Businski Tyskland
66  Steve Sheriff & Gwynn Sheriff England
68  Joan Casabo & Dolors Gonzalez Spanien
68  Rolf Dieter Wand & Dorit Wand Tyskland
70  Charles Johnston & Lyn Johnston North Ireland
70  Victor Minguez & Ana Espada Spanien
72  Mauro Boni & Sylvia Boi Italien
72  Sean Dennehy & Kathleen Dennehy Irland
72  Jim Phelan & Maria Tully Irland
72  Xavier Santaella & Susana Prinetti Spanien
72  Richard Wheatley & Maureen Wheatley Irland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}