Results from Brno Open 2011 - IDSF Rising Star Standard 25. marts 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Brno Open 2011
Tjekkiet - Brno 25. marts 2011

IDSF Rising Star Standard 25. marts 2011

Final

1  David Odstrcil & Caroline Kjeldgaard Tjekkiet
2  Vladislav Korotchenko & Olga Gandembul Rusland
3  Aleksandr Koshkin & Aleksandra Rygina Rusland
4  Piotr Paszewski & Weronika Mierzwa Polen
5  Rihards Eglitis & Egle Straleckaite Litauen
6  Jan Kohout & Johanka Pruzincova Tjekkiet
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andrea Bencivenga & Daniela Rossetti Italien
8  Ion Postolache & Ioana Damsa Rumænien
9  Marcello Nencini & Tessa De Jong Nederlandene
10  Alessandro D'amora & Maria Gorelik Italien
11  Aleksandr Shershitskiy & Ksenia Nikitina Rusland
12  Artur Kozun & Kamila Wierzynska Polen
13  Tomas Uvacek & Martina Reiterova Slovakiet

Quarter-final

14  Alessandro Bosco & Urte Januskeviciute Litauen
15  Daniel Buhala & Anna Korbutt Schweiz
16  Xavi Fonolla Sopena & Anna Shevliakova Spanien
16  Jiri Koci & Dominika Kocova Tjekkiet
18  Artem Braylovskiy & Anna Surikova Rusland
19  Jakub Skopal & Zuzana Rechova Tjekkiet
19  Peter Udvary & Sofie Ragnar Sverige
21  Andrea De Marco & Debora Zecca Italien
21  Daniele Ruscito & Nicole Cartigiano Italien
23  Teodor Zlatarev & Iva Georgieva Bulgarien
24  Artjom Potapow & Mai Mentzoni Tyskland

Round 2 (top 48)

25  Konrad Paprocki & Justyna Malisz Polen
26  Charalambos Charalambopulos & Magdalena Moleda Polen
26  Pawel Switalski & Joanna Grudzien Polen
28  Milan Martinek & Veronika Volkova Tjekkiet
28  Radim Stupka & Tereza Jendrulkova Tjekkiet
30  Deividas Kacinauskas & Gabriele Sabaliauskaite Litauen
30  Robin Ondracek & Kristyna Coufalova Tjekkiet
30  Dimitar Stefanin & Ludovica Antonietti Bulgarien
33  Vaclav Bures & Jana Osickova Tjekkiet
34  Augustas Gostautas & Agne Cimermonaite Litauen
35  Ludek Horeni & Michaela Riedlova Tjekkiet
35  Karolis Varkalys & Gabriele Siriunaite Litauen
37  Jakub Necpal & Zuzana Borska Tjekkiet
38  Bogdan Suciu & Larisa Pop Rumænien
39  Tomas Jelinek & Simona Tejcova Tjekkiet
39  Matej Kutalek & Michaela Krakorova Tjekkiet
39  Rudolf Stupka & Kristyna Hlavicova Tjekkiet
42  Jan Grega & Martina Cellarova Slovakiet
42  Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tjekkiet
42  Pawel Stekala & Danuta Kwasny Polen
42  Miguel Zurita & Nerea Sotelo Tiebo Spanien
46  Maksim Ilinov & Viktoriya Bakalyar Ukraine
47  Jan Baca & Monika Zemanova Tjekkiet
47  Tim Steinmetz & Lisa-Sophie Runge Tyskland

Round 1 (top 66)

49  Titus Ablorh & Natalya Bekker Tjekkiet
49  Jozef Conka & Zuzana Bosanska Slovakiet
49  Valentin Mukhrev & Ekaterina Vaskina Rusland
49  Marek Necas & Lucie Novotna Tjekkiet
49  Roman Vseticka & Martina Jalovecka Tjekkiet
54  Krzysztof Nowak & Aleksandra Niedospial Polen
54  Jakub Surovcik & Barbora Fischerova Tjekkiet
56  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Rusland
57  Michal Solc & Tereza Moravkova Tjekkiet
58  Patrik Sedlak & Daniela Krejci Tjekkiet
59  Ronald Pux & Sabine Pux (aka Möstl) Østrig
60  Georgi Trifonov & Ekaterina Stefanova Bulgarien
61  Ctibor Mazal & Kamila Rajsiglova Tjekkiet
61  Tomas Oliva & Petra Dvorakova Tjekkiet
63  Ondrej Galecka & Maria Brindzakova Tjekkiet
64  Tomas Jirsík & Martina Jezkova Tjekkiet
64  Jiri Sabík & Lucie Jarolímkova Tjekkiet
66  Martin Klimes & Sarka Stojarova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}