Results from Brno Open 2011 - IDSF Rising Star Latin 25. marts 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Brno Open 2011
Tjekkiet - Brno 25. marts 2011

IDSF Rising Star Latin 25. marts 2011

Final

1  Simone Casula & Frederikke Flyvbjerg Norgaard Danmark
2  László Kovács & Erika Kelemen Ungarn
3  Ilja Chubanov & Anastasiya Rybalko Rusland
4  Robert Muller & Justyna Luczak Polen
5  David Odstrcil & Caroline Kjeldgaard Tjekkiet
6  Tomas Tanka & Dominika Feketova Slovakiet
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Telmo Madeira & Vanessa Ferrao Portugal
8  Adam Vasina & Dagmara Nowak Polen
9  Tomas Komenda & Martina Manakova Slovakiet
9  Evgeniy Oreshnikov & Darya Kasparova Rusland
11  Stefano Mendolia & Martina Tagliacollo Italien
12  Omar Topic & Kristina Chochlikova Slovakiet

Quarter-final

13  Rihards Eglitis & Egle Straleckaite Litauen
14  Lukas Chmelik & Zuzana Stastna Tjekkiet
15  Julien Espagnet & Nelly Frankenberg Frankrig
15  Adam Fedko & Paulina Dabek Polen
17  Josef Just & Helena Birgusova Tjekkiet
17  Volodymyr Sharapov & Joanna Fedko (aka Dąbrowska) Polen
19  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Rusland
20  Mikhail Schepkin & Natalya Polyakova Rusland
21  Marek Hrstka & Veronika Flaskova Tjekkiet
22  Vadim Cesca & Sara Lauri Italien
22  Martin Janicek & Livia Melnikova Slovakiet
24  Michal Galek & Klaudia Kedzierska Polen

Round 2 (top 48)

25  Adam Katona & Alexandra Dáné Ungarn
25  Vaclav Masaryk & Klara Chovancikova Tjekkiet
27  Tomas Antalek & Natalia Glosikova Slovakiet
27  Michal Kot & Marcelina Kika Polen
29  Dominik Cipar & Patricia Martinovicova Slovakiet
29  Evgeniy Kendys & Kseniya Zubareva Rusland
29  Rosario Rizzo & Graziana Nicosia Italien
29  Alan Walme & Valentina Walme Kroatien
33  Illya Vinnikovskyy & Orsolya Horvath Ungarn
34  Francesco Cattafe & Chantal Tartaglione Italien
34  Viktor Houdek & Tamara Houdkova Tjekkiet
34  Jakub Skopal & Zuzana Rechova Tjekkiet
37  Radim Stupka & Tereza Jendrulkova Tjekkiet
38  Robin Ondracek & Kristyna Coufalova Tjekkiet
39  Titus Ablorh & Natalya Bekker Tjekkiet
39  Marek Kypus & Petra Smidova Tjekkiet
39  Gergö Simon & Anna Jeszenszky Ungarn
39  Jan Srkal & Karolina Hajkova Tjekkiet
43  Edgaras Brazas & Viktorija Gaidyte Litauen
44  Vladimir Kopriva & Lenka Stixova Tjekkiet
44  Nikita Lyssenkov & Irina Vasilevskaya Rusland
44  Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tjekkiet
47  David Riegler & Julia Jussel Tyskland
47  Marco Steindl & Barbora Spurna Østrig

Round 1 (top 87)

49  Alessandro Barbero & Federica Brugiati Italien
49  Denislav Dimitrov & Iliana Staevska Tyskland
49  Jiri Gatnar & Marta Sygiet Tjekkiet
49  Hunor Albert Sebesi & Anna Tuba Ungarn
49  Dimitar Stefanin & Ludovica Antonietti Bulgarien
54  Davide Civello & Elisa Cali Italien
55  Michal Konecny & Dominika Feglova Tjekkiet
56  Marek Polacek & Sarka Kotatkova Tjekkiet
57  Kevin Baccanale & Louise Ragnar Italien
57  Andrea Bello & Elisa Tiberio Italien
59  Ondrej Babjak & Marcela Babjakova Slovakiet
60  Zsolt Fáskerti & Eszter Ocsovszki Ungarn
60  Arthur Weingardt & Victoria Chumakova Tyskland
62  Giuseppe Fazio & Aureliana Spina Italien
62  Valentin Mukhrev & Ekaterina Vaskina Rusland
62  Radovan Orol & Andrea Kramecova Slovakiet
65  Jiri Vacha & Elis Semradova Tjekkiet
66  Igor Akinshin & Kristina Shinkaryuk Rusland
66  Jaroslav Horak & Jana Mikolasova Tjekkiet
66  Jan Musal & Jana Kukucova Tjekkiet
66  Martin Simek & Dita Tuhackova Tjekkiet
70  Josef Kukan & Marketa Plesna Tjekkiet
71  Luka Vodlan & Anamarija Novak Slovenien
72  Jan Vysin & Eva Necesalova Tjekkiet
73  Jaroslav Novak & Renata Smidova Tjekkiet
73  Viktor Polasek & Dita Drabkova Tjekkiet
75  Adam Domasik & Lucie Valisova Tjekkiet
75  Miguel Zurita & Nerea Sotelo Tiebo Spanien
77  Illya Korovay & Antonia Petritzikis Tyskland
77  Rostislav Neuwirth & Klara Zborovska Tjekkiet
77  Tomas Oliva & Petra Dvorakova Tjekkiet
80  Tomas Duras & Veronika Cerna Slovakiet
81  Georgi Trifonov & Ekaterina Stefanova Bulgarien
82  Petr Krol & Anna Sadilkova Tjekkiet
82  Karel Slijkhuis & Barbara Hübner Østrig
82  Jakub Surovcik & Barbora Fischerova Tjekkiet
85  Christian Groß & Stephanie Keusch Tyskland
86  Bohdan Hajek & Zuzana Chalupova Tjekkiet
86  David Schöbl & Radka Berankova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}