Results from Brno Open 2011 - IDSF International Open Latin 26. marts 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Brno Open 2011
Tjekkiet - Brno 25. marts 2011

IDSF International Open Latin 26. marts 2011

Final

1  Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Rusland
2  Andrea De Angelis & Ulyana Fomenko Italien
3  Joel Lopez & Kristina Bespechnova Spanien
4  Dario Pizzo & Karen D'albundo Frankrig
5  Simone Casula & Frederikke Flyvbjerg Norgaard Danmark
6  Marco Cuocci & Nadiya Dyatlova Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  László Kovács & Erika Kelemen Ungarn
8  David Odstrcil & Caroline Kjeldgaard Tjekkiet
9  Steeve Gaudet & Laure Colmard Frankrig
10  Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tjekkiet
10  Robert Muller & Justyna Luczak Polen
12  Ilja Chubanov & Anastasiya Rybalko Rusland

Quarter-final

13  Adam Katona & Alexandra Dáné Ungarn
14  Radek Mucha & Vitalija Tyrnova Tjekkiet
15  Gediminas Grigonis & Sandra Kniazeviciute Litauen
16  Stefano Mendolia & Martina Tagliacollo Italien
17  Rihards Eglitis & Egle Straleckaite Litauen
18  György Köcse & Alexandra Stana Ungarn
18  Evgeniy Oreshnikov & Darya Kasparova Rusland
20  Aleksey Boychenko & Alina Fedorenko Rusland
20  Marco De Angelis & Alice Fabrizi Italien
20  Kirill Kartavtsev & Evgenia Golikova Rusland
20  Tomas Tanka & Dominika Feketova Slovakiet
24  Przemyslaw Modrzynski & Aleksandra Jurga Polen
25  Lukas Chmelik & Zuzana Stastna Tjekkiet

Round 3 (top 51)

26  Telmo Madeira & Vanessa Ferrao Portugal
26  Mikhail Schepkin & Natalya Polyakova Rusland
28  Alexander Walger & Julia Syceva Luxembourg
29  Andrei Sergunin & Alina Glazkova Rusland
30  Adam Vasina & Dagmara Nowak Polen
31  Dawid Fiszer & Katarzyna Rawska Polen
32  Michal Galek & Klaudia Kedzierska Polen
33  Artem Luchin & Lyubov Shatskaya Rusland
33  Florian Vana & Karina Shpakovskaya Østrig
35  Markus Hackl & Stefanie Krausz Østrig
35  Volodymyr Sharapov & Joanna Dabrowska Polen
37  Francesco Cattafe & Chantal Tartaglione Italien
37  Omar Topic & Kristina Chochlikova Slovakiet
39  Tomas Komenda & Martina Manakova Slovakiet
39  Maciej Rasinski & Nikolina Melin Polen
41  Edgaras Brazas & Viktorija Gaidyte Litauen
41  Adam Brestansky & Dominika Chrapekova Slovakiet
41  Zsolt Fáskerti & Eszter Ocsovszki Ungarn
41  Marek Hrstka & Veronika Flaskova Tjekkiet
45  Dimitar Stefanin & Ludovica Antonietti Bulgarien
46  Martin Janicek & Livia Melnikova Slovakiet
47  Michal Kot & Marcelina Kika Polen
47  Rosario Rizzo & Graziana Nicosia Italien
49  Radim Stupka & Tereza Jendrulkova Tjekkiet
50  Jan Srkal & Karolina Hajkova Tjekkiet
51  Jakub Skopal & Zuzana Rechova Tjekkiet

Round 2 (top 82)

52  Vladimir Kopriva & Lenka Stixova Tjekkiet
53  Mikhail Koptev & Aleksandra Atamantseva Rusland
54  Alessandro Barbero & Federica Brugiati Italien
55  Hunor Albert Sebesi & Anna Tuba Ungarn
56  Evgeniy Kendys & Kseniya Zubareva Rusland
56  Alan Walme & Valentina Walme Kroatien
58  David Riegler & Julia Jussel Tyskland
59  Davide Civello & Elisa Cali Italien
59  Denislav Dimitrov & Iliana Staevska Tyskland
59  Michal Drha & Klara Zamecnikova Tjekkiet
62  Arthur Weingardt & Victoria Chumakova Tyskland
63  Julien Espagnet & Nelly Frankenberg Frankrig
63  Nikita Lyssenkov & Irina Vasilevskaya Rusland
65  Titus Ablorh & Natalya Bekker Tjekkiet
66  Peter Schäfer & Maja-karolina Franke Østrig
66  Marco Steindl & Barbora Spurna Østrig
68  Marek Kypus & Petra Smidova Tjekkiet
69  Abylaykhan Akkubekov & Veronika Popova Kasakhstan
70  Andrea Bello & Elisa Tiberio Italien
70  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Rusland
72  Viktor Houdek & Tamara Houdkova Tjekkiet
73  Jan Pitela & Nicol Cupalová Tjekkiet
74  Illya Korovay & Antonia Petritzikis Tyskland
74  Martin Simek & Dita Tuhackova Tjekkiet
74  Peter Talian & Radka Britanakova Slovakiet
77  Vadim Cesca & Sara Lauri Italien
77  Giuseppe Fazio & Aureliana Spina Italien
79  Martin Cech & Dominika Bohusova Slovakiet
80  Robin Ondracek & Kristyna Coufalova Tjekkiet
81  Marek Polacek & Sarka Kotatkova Tjekkiet
81  W Illya Vinnikovskyy & Orsolya Horvath Ungarn

Round 1 (top 106)

83  Martin Pazdera & Vitaliya Ivanytska Tjekkiet
84  Martin Kucera & Barbora Kocmanova Tjekkiet
85  Valentin Mukhrev & Ekaterina Vaskina Rusland
86  Josef Kukan & Marketa Plesna Tjekkiet
87  Matej Madeja & Alena Reznicka Slovakiet
88  Artur Alexandrov & Anna Antonyan Tjekkiet
88  Jaroslav Novak & Renata Smidova Tjekkiet
90  Nick Balazs & Ágnes Losonci Ungarn
90  Teodor Zlatarev & Iva Georgieva Bulgarien
92  Luka Vodlan & Anamarija Novak Slovenien
93  Karel Slijkhuis & Barbara Hübner Østrig
94  Petr Krol & Anna Sadilkova Tjekkiet
95  Jan Musal & Jana Kukucova Tjekkiet
96  Filip Volaj & Antonia Renata Sevcikova Slovakiet
96  Jan Vysin & Eva Necesalova Tjekkiet
98  Christoph Slouka & Ena Atarac Østrig
99  Jakub Brisuda & Nikola Dianiskova Slovakiet
99  Christian Groß & Stephanie Keusch Tyskland
101  Tomas Kastalan & Daniela Strasilova Tjekkiet
101  Jakub Krivohlavek & Romana Medunova Tjekkiet
101  David Schöbl & Radka Berankova Tjekkiet
104  Marian Chladny & Veronika Csemanova Slovakiet
104  Roman Unzeitig & Jana Fuchsova Tjekkiet
106  Juraj Benko & Martina Barjakova Slovakiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}