Results from Brno Open 2010 - IDSF Rising Star Latin 26. marts 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Brno Open 2010
Tjekkiet - Brno 26. marts 2010

IDSF Rising Star Latin 26. marts 2010

Final

1  Joel Lopez & Kristina Bespechnova Spanien
2  Maurizio Benenato Cono & Svetlana Kostenko Italien
3  David Riegler & Julia Jussel Tyskland
4  György Köcse & Alexandra Stana Ungarn
5  Jiri Gatnar & Kamila Svobodova Tjekkiet
6  Jakub Drmota & Lenka Navorkova Tjekkiet
7  Alfred Palmgren-Barrestig & Jeanette Carlsson Sverige
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Vladimir Kopriva & Lenka Stixova Tjekkiet
8  Robert Muller & Anna Romanowska Polen
10  Ondrej Borsky & Zuzana Neumitkova Tjekkiet
11  Marek Kypus & Klara Chovancikova Tjekkiet
12  Mateusz Sobczynski & Justyna Luczak Polen

Quarter-final

13  Davide Fumagalli & Michaela Komorova Slovakiet
14  Vaclav Masaryk & Petra Smidova Tjekkiet
15  Tomas Tanka & Dominika Feketova Slovakiet
16  Evgeniy Lazarev & Aleksandra Sytina Rusland
17  Lukas Bartunek & Katerina Hrstkova Tjekkiet
17  Antonin Langr & Alice Stodulkova Tjekkiet
19  Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Rusland
20  Robert Beitsch & Maike Wende Tyskland
21  Denislav Dimitrov & Iliana Staevska Tyskland
22  Pavel Sluka & Elizaveta Kuklina Tjekkiet
23  Filip Cipar & Janka Cizikova Slovakiet
24  Jan Herodek & Alena Cecatkova Tjekkiet

Round 2 (top 36)

25  Jurijs Trosenko & Kia Lehmuskoski Finland
26  Titus Ablorh & Anita Tolova Tjekkiet
26  Jaroslav Horak & Tereza Florova Tjekkiet
28  Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tjekkiet
28  Michal Slugocki & Anna Sosinska Polen
30  Jakub Necpal & Samira Zylollarova Tjekkiet
30  Wolfgang Raab & Patrizia Melchert Østrig
32  Martin Janicek & Livia Melnikova Slovakiet
33  Vladimir Lazarev & Aneta Horakova Tjekkiet
34  Csaba Megyeri & Ida Kovács Ungarn
35  Tomas Vintrlik & Hana Pikalova Tjekkiet
36  Maxim Orlov & Evgenia Kazarina Tjekkiet

Round 1 (top 58)

37  Martin Drakenberg & Maria Zimmerman Sverige
38  Maxim Putryk & Tereza Blazkova Tjekkiet
38  Tomas Slunsky & Klara Konarikova Tjekkiet
40  Josef Just & Helena Birgusova Tjekkiet
40  Tomas Skoupil & Sarka Steinbachova Tjekkiet
42  Jakov Klebanov & Kristina Scibor Tyskland
43  Radim Vajchr & Sandra Petrosova Tjekkiet
44  Pawel Trela & Dominika Necka Polen
45  Milan Adamec & Hana Koprivova Tjekkiet
45  Tomas Duras & Veronika Cerna Slovakiet
45  David Schöbl & Radka Berankova Tjekkiet
48  Martin Marek & Lenka Silvarova Tjekkiet
48  Marek Polacek & Sarka Kotatkova Tjekkiet
48  Jan Srkal & Karolina Hajkova Tjekkiet
51  Rudolf Bujna & Renata Nebeska Tjekkiet
51  Michal Wroniszewski & Malgorzata Baranska Polen
53  Thorbjorn Bech & Cecilie Lind Danmark
54  Jan Pitela & Nicol Cupalová Tjekkiet
55  Bohdan Hajek & Zuzana Chalupova Tjekkiet
55  Daniel Klima & Ruth Svandova Tjekkiet
57  Petr Kupcik & Eliska Otahalova Tjekkiet
58  Tomas Oliva & Petra Dvorakova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}