Results from British Open 2001 - Youth Standard 25. maj 2001
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

British Open 2001
England - Blackpool 25. maj 2001

Youth Standard 25. maj 2001

Final

1  Federico Di Toro & Genny Favero Italien
2  Mads Abildtrup & Mie Moltke Danmark
3  Misa Cigoj & Anastazija Novojilova Slovenien
4  Andrea Zaramella & Letizia Ingrosso Italien
5  Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio Italien
6  Matic Pavlinic & Lena Pavlinic Slovenien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Mark Elsbury & Kerri Ann Donaldson England
8  Marc Christensen & Therese Holck (aka Pedersen) Danmark
9  Christoph Kies & Silke Zetzsche Tyskland
10  Mikhail Avdeev & Anna Oxengoit Rusland
10  Christopher Short & Joanne Clifton England
10  Davide Tonizzo & Larisa Locke Australien
10  Jani Torkko & Janica Mattsson Finland

Quarter-final

14  Rüdiger Homm & Julia Belch Tyskland
14  Denis Khadzhiev & Yana Balabayeva Rusland
14  Simone Segatori & Lara Astolfi Italien
17  Marco Lustri & Emanuela Lustri Italien
18  Luca Leoni & Francesca Ceccarini Italien
19  Maxime Dereymez & Claire Hansen Frankrig
20  Domenico Margheggiani & Lina Mambella Italien
20  Ardo Sostar & Andra Tuuksam Estland
22  Salvatore Todaro & Monica Haller Italien
23  Gustaf Lundin & Agnieszka Kazmierczak Sverige
24  Paolo Cordelli & Alessandra Scarmigliati Italien

Round 3 (top 51)

25  Emanuel Valeri & Annalisa Guarda Italien
26  Isaia Berardi & Veronica Di Furia Italien
26  Urs Geisenhainer & Annette Sudol Tyskland
28  Craig Shaw & Natalia Yurdanova England
29  Moreno Lirussi & Anna Plazzotta Italien
29  Cristian Venosa & Genny Lombardi Italien
31  Bradley Adcock & Eve Taylor Skotland
31  Marco Mancini & Giada Filacchione Italien
31  Brendan Midson & Gyda Katharina Thomson Norge
31  Alessio Potenziani & Gioia Potenziani Italien
31  Vladislav Vinogradov & Anastasia Muravyova Rusland
36  Nicola Chianese & Assunta Chianese Italien
36  Antony Toms & Hayley Symons England
38  Dmitri Matveev & Anna Ginko Rusland
39  Alessio Di Veronica & Daniela Mattia Italien
39  Krzysztof Psciuk & Dorota Makar Polen
41  Björn Bitsch & Stine Dalsgaard Danmark
41  Danel Hirbaum & Karin Rooba Estland
41  Mikhail Orlov & Olga Blinova Rusland
44  Richard Lowes & Carin Da Silva England
45  Sergej Diemke & Katrin Genis Tyskland
45  Nikolai Dzhamberbaev & Anna Shelkovnikova Rusland
47  Pau Aran Gimeno & Blanca Ribas-turon Spanien
48  Björn Holthe & Anna Soupron Norge
49  Massimiliano Nardino & Donatella Findanno Italien
49  Valentin Rechetnikov & Polina Fomina Rusland
51  Duncan Trever & Catherine Edgar England

Round 2 (top 102)

  Marco Agrimi & Gabriella Tafuro Italien
  Inaki Albiol & Maria Carbonell Spanien
  Richard Andersson & Cecilia Ehrling Sverige
  Stefano Angelini & Pamela Milardo Italien
  Stephen Arnold & Laura Marshall England
  Andreas Baumgart & Marlene Quenzel Tyskland
  Diogo Beirante & Marisa Ferreira Portugal
  Artem Berezhnoi & Farida Galieva Rusland
  Marco Bevilacqua & Alessandra Ippolito Italien
  Marcello Bini & Antonella Lombardi Italien
  Dmytro Bondarenko & Inna Berlizyeva Ukraine
  Steven Brandreth & Hayley Johnson England
  Patric Brunberg & Sara Wibreus Sverige
  Paul Cammack & Leah Frith England
  Marco Chieregato & Francesca Colomba Italien
  Donato Colatori & Stella Colatori Italien
  Darren Coman & Katrina Eastabrook England
  Alexander Elizarov & Olena Isacova Ukraine
  Andrea Faraci & Eleonora De Maio Italien
  Christopher Finstadt & Kathrine Naden Norge
  Adam Forman & Emma Louise Lyndon England
  Sergiy Georgiev & Zoya Sivak Ukraine
  Stefan Green & Helen Candy New Zealand
  Todd Heggie & Natalie Beck Australien
  Markku Hyvarinen & Disa Kortelainen Finland
  Jussi Isotalo & Joan Karlsson Finland
  Dan Kitsis & Diana Surkis USA
  Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Nederlandene
  Christian Lange & Franziska Diefert Tyskland
  Marco Magno & Serena Corsi Italien
  Fabio De Maino & Titty Imposimato Italien
  Giovanni Mauro & Federica Di Bartolo Italien
  Christian Millette & Mara Burnby Canada
  Eirik Nydal Adolfsen & Monika Nydal Adolfsen Norge
  Oscar Pedrinelli & Alesia Caputo Italien
  Francesco Pepe & Assunta Viscione Italien
  Jonathan Rodriguez Perez & Meritxell Purti Spanien
  Gabriele Pilo & Daniela Belardo Italien
  Giordano Pizzardi & Pamela Frittella Italien
  Antonio Porcelli & Gilda Argenziano Italien
  Juha Pykalainen & Sanna Hirvaskari Finland
  Alexandr Sergeev & Olga Nikolaeva Rusland
  Anton Silantev & Maria Egorseva Rusland
  Larsa Sinclair & Karolina Bäck Sverige
  Simone Storti & Federica Mitrano Italien
  Alexander Tchesnokov & Salome Lomsadze Georgien
  Alexandre Theoret & Chiara Cambiotti Canada
  Domen Valic & Tjasa Vulic Slovenien
  Regardt Van De Merwe & Lana Isaacs Sydafrika
  Trent Whiddon & Agnieszka Kaniowski Australien
  John Woolcott & Cherry Cox England

Round 1 (top 162)

  Eros Antonetti & Ramona Lalcagni Italien
  Fabio Barrasso & Manuela Grasso Italien
  Timofei Bavinov & Alexandra Mescheriakova Rusland
  Domenico Cannizzaro & Francesca Pappacena (aka Lazzari) Italien
  Matteo Caputo & Sabrina Caputo Italien
  Mathieu Caron & Marilyne Prevost Canada
  Salvatore Caruso & Concetta Cultrera Italien
  Michael Cho & Alice Cho USA
  Valerio Colantoni & Danila Logoteta Italien
  Vincenzo Constantino & Filomena Ieno Italien
  Marco Dehm & Henriette Schaller Tyskland
  James Dieguez & Amy Townsend England
  John Leo Don & Ewelina Basak USA
  Lee Donnelly & Kimberly Taylor England
  Cristian Dubini & Deborah Esposto Italien
  Hannes Egilsson & Sigrun Magnusdottir Island
  Alex Ekemenko & Lauren Williams England
  Craig Elsbury & Samantha Wood England
  Stanislav Glushko & Yulia Saikina Rusland
  John Graham & Natalie Wakefield USA
  Isak Halldorsson & Helga Helgadottir Island
  Nick Harwood & Autumn Delgrosso USA
  Gary Hinton & Angela Richardson England
  Rasmus Hougaard & Tania Kehlet Danmark
  Basil Issaev & Veronica Cinignano USA
  Ali Khan & Berta Bernburg Island
  Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Polen
  Kristjan Kuusk & Katrin End Estland
  Joe Larose & Meg Pedrick USA
  Csaba László & Anikó Németh Ungarn
  Paul Maguire & Emma Clack England
  Ivan Mencarelli & Michela Mencarelli Italien
  Craig Monley & Sriani Argaet Australien
  Ryan Murphy & Anya Murphy England
  Daniele Muzi & Danila Scarlino Italien
  Alexandre Netkatch & Maria Kirillova Rusland
  Roman Nikiforov & Marina Yevtushenko Ukraine
  Neil O'kane & Toni Marie Foster England
  Michael Olesen & Katherine Bonde Danmark
  Mark Perkovich & Sharna Burgess Australien
  Sherwin Pillay & Sarah Lowe Sydafrika
  Tommaso Ravnic & Diana Ribas Frankrig
  Accursio Romeo & Natalie Zapater England
  Luca Rossignoli & Alice Ruzza Italien
  Greg Ryan & Leanne Noble England
  Kiril Samarin & Alissa Perchikova Rusland
  Nuno Santos & Alexandra Venancio Portugal
  Alexei Silde & Anna Firstova Rusland
  Kieran Smith & Lindsey Osborne England
  Markus Spreemann & Susanne Vogel Tyskland
  Giovanni Stellato & Rosita Caligiuri Italien
  Evgeni Stepanov & Maria Goncharuk Rusland
  Thomas Stopani & Loren James England
  Grigoriy Strukov & Ekaterina Lazareva Rusland
  Ryan Terry & Leanne Noble England
  Agostino Urbaniello & Manuela Amore Italien
  Clive Uter & Katie Lee England
  Vyatcheslav Vitenko & Ekaterina Chayka Ukraine
  Nikola Vukotic & Jelena Jovanovic Jugoslavien
  Martino Zanibellato & Elisa Nasato Italien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}