Results from Bratislava Open 2000 - IDSF International Open Latin 18. november 2000
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Bratislava Open 2000
Slovakiet - Bratislava 18. november 2000

IDSF International Open Latin 18. november 2000

Final

1  Matej Krajcer & Janja Lesar Slovenien
2  Denis Kuznetsov & Natalia Koulagina Rusland
3  Robertas Maleckis & Inga Sirkaite Litauen
4  Andrius Kandelis & Egle Visockaite Litauen
5  Jan Kliment & Petra Kostovcikova Tjekkiet
6  Jaroslav Kunes & Jana Vondraskova Tjekkiet
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Michal Soukup & Zuzana Paskova Slovakiet
8  Juraj Faber & Jeanette Faberova Slovakiet
9  Jesper Birkehoj & Anna Anastasiya Kravchenko Tyskland
10  Vaidotas Skimelis & Jurga Pupelyte Litauen
11  Dmitri Demidov & Olesya Borisova Rusland
12  Guy Rosen & Viktoriya Fadina Luxembourg

Quarter-final

13  Stanislav Bekmametov & Natalia Urban Rusland
14  Ales Viscek & Laura Stefanie Hafner Schweiz
15  Gintaras Svistunavicius & Gabriele Valiukaite Litauen
15  Martino Zanibellato & Elisa Nasato Italien
17  Jurij Batagelj & Jagoda Batagelj (aka Strukelj) Slovenien
18  Kirill Nikitin & Olga Bardysheva Rusland
19  Konstantyn Voynarovskiy & Katerina Zilkovska Moldova
20  Sören Hougaard & Mette Georgio Danmark
20  Timo Kulczak & Motshegetsi Mabuse Tyskland
22  Lukas Cep & Simona Svrckova Tjekkiet
23  Kaspars Berzups & Anna Znotena Letland
23  Bor Pantic & Maja Gersak Slovenien

Round 3 (top 50)

25  Jan Cerny & Lucie Skopalikova Tjekkiet
26  Rene Loft & Michelle Abildtrup Danmark
26  Dennis Tischmacher & Nathalie Tradin Tyskland
28  Peter Majzelj & Masa Salamun Slovenien
28  Heiko Straile & Daniela Beckmann Tyskland
30  Marek Dvornik & Katerina Kolmanova Tjekkiet
30  Miroslav Hartman & Andrea Deskova Tjekkiet
30  Gianfranco Visconti & Michela Beltrami Italien
33  Werner Figar & Karin Figar Østrig
34  Alessandro Toffoletto & Roberta Zoia Italien
35  Marco Niero & Mayda Fuga Italien
35  Emanuele Soldi & Sara Di Vaira Italien
37  Benny Cilio & Elena Bourda Italien
37  Atis Legzdins & Jevgenija Markova Letland
37  Martin Novacek & Petra Ladinikova Tjekkiet
37  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova
41  Martin Wünsch & Kristina Horvathova Slovakiet
42  Petr Kovac & Sarka Stepankova Slovakiet
43  Fabrizio Cravero & Lorena Cravero Italien
43  Marek Dedik & Jana Schwarzerova Tjekkiet
43  Nico Zickgraf & Leila Zickgraf Tyskland
46  Martin Navratil & Veronika Fedorova Tjekkiet
47  Simon Reuter & Gabi Suhadolnik Tyskland
48  Hrvoje Krasevac & Ivana Vukmirovic Kroatien
49  Slawomir Miszczak & Joanna Siekierska Polen
50  Eduard Zubak & Lenka Kvechova Tjekkiet

Round 2 (top 96)

51  Alexander Zhuchkov & Marina Kaliberda Rusland
52  Simon Huber & Isolde Schmidt Tyskland
52  Stefano Terrazzino & Yvonne Hemlein Tyskland
54  Gregor Rebula & Petra A Wagner Slovenien
55  Evgeniy Nazarov & Irina Bezguzova Ukraine
56  Jakub Davidek & Michaela Gatekova Tjekkiet
56  Michal Parma & Petra Vladovona Tjekkiet
56  Philipp Singer & Meike Fimpel Tyskland
56  Robert Tesar & Vendula Burkonova Tjekkiet
60  Ladislav Franek & Zuzana Pazourkova Tjekkiet
60  David Kriz & Jana Zelenkova Tjekkiet
60  Marek Swetik & Renata Dohnanska Tjekkiet
60  Jiri Vagner & Sarka Hladikova Tjekkiet
64  Alexandre Netkatch & Maria Kirillova Rusland
64  Pasi Suomi & Niina Ahlgren Finland
66  Maxym Litiyushkin & Maryna Khoruzhevska Ukraine
66  Oleksiy Zagoruyko & Tetyana Nakhodkina Ukraine
68  Maksim Condratiev & Irina Andronic Moldova
68  Stefan Maier & Carolina Inama Østrig
68  Trendafil Sarmov & Daniela Gavrilova Bulgarien
68  Tibor Slaby & Dalma Bekeova Slovakiet
72  Petr Sury & Gabriela Peterkova Tjekkiet
73  Matej Chren & Miriam Cechovicova Slovakiet
74  Oleksandr Gotochkin & Kateryna Trubina Ukraine
75  Michal Parso & Tatiana Parsova Slovakiet
76  Róbert Magyari & Orsolya Darazsi Ungarn
77  Konrad Dabski & Joanna Dabska Polen
77  Marek Gabor & Denisa Jancusova Slovakiet
77  Jure Pirc & Manca Dolenc Slovenien
80  Gergely Domokos & Eszter Holler Ungarn
80  Miroslav Martinovic & Vanda Polakova Slovakiet
80  Berns Nägele & Corinna Klett Tyskland
80  Tomas Vacha & Lucie Hucinova Tjekkiet
84  David Biegun & Sarka Turonova Tjekkiet
84  Sven Hahn & Petra Kühnle Tyskland
84  Pavol Hrehorcak & Veronika Vasilova Slovakiet
84  Miroslav Kucera & Petra Kucerova Slovakiet
84  Jure Merhar & Irena Batistic Slovenien
84  Sascha Mohl & Carolin Marie Behrendt Tyskland
90  Stefan Hackenberg & Nicola Feil Tyskland
90  György Köcse & Nanda Wolf Ungarn
92  Domen Krapez & Elena Girella Slovenien
93  Jimmy Chen & Kimberly Hsu Taiwan
93  Karl Fencl & Gabriella Szelesi Østrig
93  Zdenko Gregor & Maria Peterkova Slovakiet
93  Viktor Vadasz & Agnes Dudas Ungarn

Round 1 (top 126)

97  David Kozmus & Masa Pikl Slovenien
97  Richard Kupka & Ivana Drabkova Tjekkiet
99  Anton Lazik & Katarina Platkova Slovakiet
99  Tomas Surovec & Michaela Markova Slovakiet
101  Robert Pavlik & Eva Prnova Slovakiet
101  Peter Terpak & Lenka Borovska Slovakiet
103  Andreas Hager & Simone Schwarzgruber Østrig
104  Roman Degold & Lydia Degold Østrig
104  Jozef Solus & Andrea Ugrayova Slovakiet
104  Istvan Toth & Noemi Tarr Rumænien
107  Torben Bölk & Annemarie Thaurer Tyskland
108  Ozren Ercegovac & Biljana Borisov Kroatien
108  Roland Kovac & Katarina Kocisova Slovakiet
108  Nikolay Manolov & Pavlina Valcheva Bulgarien
108  Petr Vrancik & Marketa Zemanova Tjekkiet
112  Henrich Heizer & Veronika Slamkova Slovakiet
113  Ivo Bures & Simona Cervenkova Tjekkiet
113  Tomas Pokorny & Lenka Matejickova Tjekkiet
113  Jaroslav Sobolis & Alexandra Sutriepkova Slovakiet
116  Darius Haraksin & Daniela Zelenakova Slovakiet
116  Martin Pesek & Klara Novakova Tjekkiet
118  Tamás Ollerinyi & Ha-vi Le-thi Ungarn
118  Jan Taufer & Helena Katzerova Tjekkiet
120  Zdenek Kriz & Kamila Francova Tjekkiet
120  Szabolcs Walcz & Nikoletta Kovács Ungarn
122  Peter Polacko & Karolina Majernikova Slovakiet
122  David Valcuha & Jana Kokotkova Tjekkiet
122  Tomislav Valdec & Maria Blazevic Kroatien
125  Zdenek Fiala & Jana Sedlackova Tjekkiet
126  Shterion Kamburov & Ralitza Manolova Bulgarien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}