Results from Bratislava Open 1997 - IDSF International Open Standard 16. november 1997
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Bratislava Open 1997
Slovakiet - Bratislava 15. november 1997

IDSF International Open Standard 16. november 1997

Final

1  Christopher Hawkins & Hazel Newberry England
2  William Pino & Alessandra Bucciarelli Italien
3  Roberto Villa & Michelle Barry England
4  Alessandro Firmo & Michela Cerea Italien
5  Michele Bonsignori & Monica Baldasseroni Italien
6  Arunas Bizokas & Edita Daniute Litauen
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Jonathan Crossley & Kylie Jones England
8  Mirko Gozzoli & Alessia Betti Italien
9  Niko Kuznetsov & Petra Tomasovicova Slovakiet
10  Mirco Selli & Marica Selli Italien
11  Davide Gozzi & Mara Narduzzi Italien
12  Domenico Soale & Gioia Cerasoli Italien

Quarter-final

13  Christian Krenthaller & Agnes Twaroch Østrig
14  Tibor Varga & Ivana Bacikova Slovakiet
15  Serguei Beleikov & Irina Lapteva Rusland
15  Neilas Katinas & Anita Pocz Tyskland
17  Erkki Aas & Siret Siilak Estland
17  Fabian Bergelt & Sonja Freinstein Tyskland
17  Marcel Gebert & Lenka Gebert (aka Strakosova) Tjekkiet
20  Arturas Narbutas & Sandra Celkyte Litauen
21  Vesa Anttila & Tuula Raukovaara Finland
22  Martin Odstricil & Renata Odstricil Tjekkiet
23  Raffaele Damin & Nicoletta Zabeo Italien
24  Erminio Stefano & Luana Conte Italien

Round 2 (top 48)

25  Igor Filimonchyk & Oxana Filimonchyk Belarus
26  Gherman Mustuc & Natalia Oreschina Moldova
27  Mirko D'agostino & Arianna D'amico Italien
28  Tarmo Jogi & Kristi End Estland
29  Michele Boschi & Cinzia Vivarelli Italien
29  Sascha Karabey & Natasha Karabey Tyskland
31  Milan Baciak & Jana Kvaakajova Slovakiet
32  Egor Abashkin & Olga Folomeikina Moldova
32  Pavel Dvorak & Jitka Walischova Tjekkiet
34  Giampiero Giannico & Daniela Serio Italien
34  Radoslav Kovacik & Zuzana Paskova Slovakiet
36  Gerwin Biedermann & Betty Urbeinz Tyskland
37  Bernhard Winkler & Angelika Rom Østrig
38  Xander Jager & Yvette Jager Nederlandene
39  Thorsten Koletschka & Corinna Marquardt Tyskland
40  Marco Palladino & Tiziana Ielmini Italien
40  Gareth Taplin & Lisa Hammond England
42  Davide Curzi & Cristina Ceccarelli Italien
43  Volker Schmidt & Ellen Jonas Tyskland
44  Andrea Stefano & Silvia Stefano Italien
45  Stefano Ubaldi & Arianna Rossi Italien
46  Ulrich Proske & Nicole Proske Degering Tyskland
47  Cristiano Bezzon & Laura Pontiggia Italien
48  Filip Gregoriades & Lenka Voborilova (aka Gregoriadesova) Tjekkiet

Round 1 (top 72)

49  Carlo Scoccia & Simonetta David Italien
50  Igor Stepanov & Daria Koniouchevskaia Rusland
50  Guiseppe Tagarelli & Antonella Suglia Italien
52  Pavol Knapo & Alzbeta Kovalova Slovakiet
52  Matthias Marschall & Sylvia Tröger Tyskland
54  Yurii Braish & Marina Braish Moldova
55  Alessandro Di Melfi & Conchetta Christino Italien
55  Alessandro Riccardi & Simona Postiglione Italien
57  Mark Rudi & Christina Rudi Tyskland
58  Martin Frano & Tatiana Kulikova Slovakiet
58  Marek Hudec & Jana Klicova Slovakiet
58  Peter Wondra & Ingrid Eder Østrig
61  Armin Balk & Anja Frieling Tyskland
62  Matej Chren & Slavka Lorencova Slovakiet
63  Marek Dobis & Zdenka Husarova Slovakiet
63  Tomasz Konury & Izabela Weiss Polen
65  Frank Ter Horst & Irene Lier Nederlandene
66  Udo Lang & Eva Maria Lang Tyskland
67  Borek Lizek & Eva Hanzlova Tjekkiet
67  David Vitasek & Marie Janosova Tjekkiet
67  Radoslav Zofcin & Petra Stefankova Slovakiet
70  Johann Horch & Christine Kunz Tyskland
71  Christian Auer & Renate Kriegel Østrig
71  Martin Oegg & Astrid Minnich Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}