Results from Blackpool Dance Festival 2012 - Under 21 Latin 26. maj 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blackpool Dance Festival 2012
England - Blackpool 24. maj 2012

Under 21 Latin 26. maj 2012

Final

1  Darren Hammond & Kylee Brown Sydafrika
2  Wu Liu Fu & Yu Jun Du Kina
3  Ilya Sizov & Yulia Koshkina Rusland
4  Pawel Tekiela & Aleksandra Konstantinova Polen
5  Petar Daskalov & Christine Hojmark Thomsen Danmark
6  Artem Kruchin & Oksana Vetis Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [26] Roman Gerbey & Vera Bondareva Ukraine
8  [23] Mykyta Serdyuk & Anna Krasnishapka Ukraine
9  [21] Jonas Kazlauskas & Jasmine Chan Litauen
9  [21] Chan Hing Wai & Tin Lai Ki Hongkong
11  [18] Aleksandr Zevelev & Kseniya Zaputryaeva Rusland
12  [13] Bogdan Oligov & Dariya Sereda Ukraine
13  [12] Dmitriy Semeshkin & Karina Zadoyan Rusland

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

14  [21] Anton Inglikov & Ella Troshina Rusland
15  [20] Shim Young Eun & Song Ha Kim Sydkorea
15  [20] Danylo Gordeev & Nina Chernyshova Rusland
17  [19] Yaroslav Galay & Kateryna Klishyna Ukraine
17  [19] Ruslan Khisamutdinov & Elena Rabinovich Rusland
19  [17] Joel Lopez & Kristina Bespechnova Spanien
20  [13] Aleksandr Zhimalov & Darya Kartyshova Rusland
21  [12] Giuseppe Mastandrea & Antonella Palermo Italien
21  [12] Gustavo Viglio & Zhanna Sablina Italien
23  [10] Anton Seleznev & Lyubov Gabbasova Rusland
24  [8] Jun Luo & Zicheng Wu Kina
24  [8] Yan Sorokin & Veronika Karimova Rusland
26  [7] Alex Pritchard & Chloe Hewitt England

Round 4 (top 50)

27  [20] Ron Garber & Liza Lakovitsky USA
27  [20] Kan Sun & Zhu Siying Kina
29  [19] Yan Bang Bang & Zhu Jing Kina
29  [19] Maksim Bodnar & Elyzaveta Vnuchkova Ukraine
29  [19] Kun Xuan Gu & Chen Hong Sun Kina
32  [18] Ferenc Bódi & Diana Gyurits Ungarn
32  [18] Luke Miller & Hanna Cresswell England
32  [18] Oleg Yakushev & Viktoriya Masnova Rusland
35  [17] Yong Kun Long & Jia Ni Cheng Kina
35  [17] Marius Toperczer Muresan & Katrine Nissen Danmark
37  [16] Edvins Astahovs & Nika Bero Letland
38  [15] Roman Oligov & Valeriya Babay Ukraine
38  [15] Dominik Rudnicki & Adrianna Lojszczyk Polen
40  [13] Li Di & Zhao Lei Kina
40  [13] Freythor Ossunrarson & Hrefna Halldorsdottir Island
42  [12] Sergiy Grytsuk & Anastasiya Shekhovskaya Ukraine
43  [11] Yanan Qiao & Yuting Wang Kina
43  [11] Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tjekkiet
45  [9] Aleksandr Dunaev & Anzhelika Prilutskaya Ukraine
45  [9] Darren Morrissey & Christina Morrissey Australien
47  [8] Emanuele Caruso & Carlotta Fucci Italien
47  [8] Evgen Kornievskyy & Aleksandra Polovtseva Ukraine
49  [7] Mathias Allain & Astros Traustadottir Frankrig
50  [6] Marts Punins & Dana Jakobsone Letland

Round 3 (top 82)

51  [23] Svyatoslav Gerasimov & Anastasiya Zakharchuk Rusland
51  [23] Roman Grytsyna & Olga Kravchenko Ukraine
51  [23] Evgeni Kuzin & Elina Popova Rusland
51  [23] Evgeniy Pavlos & Mariya Krivko Ukraine
51  [23] Maciej Zieba & Magda Strzesnicka Polen
56  [22] Evgeniy Barskiy & Valeriya Oleksyuk Rusland
56  [22] Nurlan Gallyamov & Mila Sheina Canada
56  [22] Aleksandr Lillo & Margarita Khamzaeva Rusland
56  [22] Cristian Priori & Eleonora Riccardi Italien
56  [22] Maksim Ryzhov & Kristina Makarova Rusland
56  [22] Puttipong Saharifa & Sutatip Bunvilai Thailand
62  [21] Denis Lopatin & Anna Gubantseva Rusland
62  [21] Vladislav Tkachenko & Aleksandra Tarasenko Rusland
64  [20] Zhoa Qi & Yi Yao Kina
64  [20] Cai Wen Xiang & Wanrong Wu Kina
66  [19] Daniele Emiliani & Natasha Jackson England
66  [19] Petter Engan & Kine Mardal Norge
66  [19] Zhou Liu & Yi Mei Yin Kina
66  [19] Tagyr Mansurov & Svetlana Lesnaya Ukraine
66  [19] Xiong Neng & Jian Xun Kina
66  [19] Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Rusland
66  [19] Marco Saitta & Giulia D'alessandro Italien
66  [19] Zhi Qiang Zhang & Wang Ziyi Kina
74  [17] Miles Chapman & Lorna Arnold England
74  [17] Oskar Dziedzic & Klaudia Iwanska Polen
74  [17] Pavlo Khondar & Dayana Khedzhadzi Ukraine
74  [17] Guo Zhen Sheng & Zhu Jia Yang England
78  [16] Pei Bo Wen & Wang Lin Kina
79  [14] Brian Dibnah & Sarah Nolan New Zealand
79  [14] Andrzej Jarosz & Aleksandra Bogdanowicz Polen
81  [8] Alessandro Palmisano & Giulia Serra Italien
81  [8] Matteo Sulas & Giulia Deffenu Italien

Round 2 (top 131)

83  [25] Valerijs Borovojs & Inna Orlova Irland
84  [24] Simone Colella & Courtney Payne England
84  [24] Gregory Mcdonough & Kathryn Jones England
84  [24] Shuai Yi Shao & Wang Yi Kina
84  [24] Igor Sidorenko & Eleonora Zoschuk Ukraine
84  [24] Tianxu Wang & Rong Xin Li Kina
89  [23] Adam Brunyee & Virginia Coffa England
89  [23] Grigoriy Golodnov & Evgenyya Vodolazkaya Ukraine
89  [23] Marc Jimenez Blanch & Valeryia Urymahava Spanien
89  [23] Vander Hinlon Lely & Zhao Shan Shan Hongkong
89  [23] Ilya Sukhonosov & Yana Demina Rusland
94  [22] Chen Yi Chao & Liu Xin Chen Japan
94  [22] Jason Chao Dai & Patrycja Golak USA
94  [22] Matthew Dean & Sophie Webb England
94  [22] Li Guoqing & Qian Zhao Kina
94  [22] Tabari Salmon & Sophie Mccoy England
94  [22] Ugnius Vaidila & Daria Savanova Canada
94  [22] Tang Yao & Huang Xin Kina
94  [22] Di Bo Yi & Li Meng Ran Kina
94  [22] Jiang Guan Yu & Lin Qing Qing Kina
103  [21] Kristoffer Frimo Melaes & Mette Brandstadmoen Norge
103  [21] Alessio Galocchio & Marta Botta Italien
103  [21] Mathias Kirkegaard & Line Riding Danmark
103  [21] Nikita Klyuchko & Karina Bordunova Ukraine
103  [21] Jia Ming Li & Hui Juan Hu Kina
108  [20] Mengju Li & Xuejiao Yu Kina
109  [19] Rogerio Gonçalves & Catarina Alexandra Gemelgo Portugal
109  [19] Jin Xi Zhang & Zheng Ya Xin Kina
109  [19] Yu Kun Zhang & Jia Jia Liu Kina
112  [18] Adrian Kopczynski & Ewelina Mikolajewska Polen
112  [18] Ding Jia Wen & Jing Li Lin Kina
114  [17] Gabriele Crocicchia & Desiree Agostini Italien
114  [17] Yuchen Du & Fan Gao Kina
114  [17] Vadim Gorbach & Tatyana Podgornaya Rusland
114  [17] Carlos Lopes & Patricia Lourenço Portugal
118  [16] Tobias Fladby & Rikke Lund Norge
119  [15] Ayaz Giniyatullin & Aysylu Giniyatullina Rusland
119  [15] Dmitriy Vorobiev & Kseniya Sovenko USA
121  [14] Jack Johnson & Joanne De Jager Australien
121  [14] Denis Kobzak & Anastasiya Tulupova Rusland
121  [14] Michal Majda & Aleksandra Wypasek Polen
124  [13] Shi Yu Huang & Xue Chun Lu Kina
124  [13] Roberto Ranfa & Arianna Buttigli Italien
126  [12] Bo Li & Xiu Ting Hong Kina
127  [10] Mattia Zini & Arantxa Zorzetto Italien
128  [9] Myung Soo Kim & Su Min Kim Sydkorea
128  [9] Connor Parkinson & Cecilie Engsig Danmark
128  [9] Yi Wang Pei & Cheng Qian Kina
131  [6] Li Cheng & Yuan Chen England

Round 1 (top 175)

132  [22] Danilo Ara & Giorgia Baccino Italien
132  [22] Marek Bures & Ekaterina Kalish Tjekkiet
132  [22] Jaehyeon Choi & Minjung Jun Sydkorea
132  [22] Meng Jia Cui & Jiang Yu Lin Kina
132  [22] Andrea Dessi & Eleonora Dessi Italien
132  [22] Rafael Flaishman & Lika Abidor Israel
132  [22] Wenda Zhao & Mei Lin Xiang Kina
139  [21] Venon Choo Kay-Yin & Elie Chia Yen-Thing Malaysia
139  [21] Jie Ma & Duan Ran Chen Kina
142  [20] Timur Dogan & Vanessa Beer Tyskland
142  [20] Nicholas Kelly & Cheyenne Russell England
142  [20] Marcus Mitchell & Rosie Ward England
142  [20] Christopher Navas & Justine Rainville Canada
142  [20] Federico Novacchi & Jannic Schneider Schweiz
147  [19] Andri Fannar Petursson & Anita Loa Hauksdottir Island
147  [19] Oleksiy Styran & Anca Florescu Canada
147  [19] Cheng Yu & Yu Yue Kina
150  [18] Maxime Allemand & Kelly Rochas Frankrig
150  [18] Il-Nam Lee & Ju-Yeon Park Sydkorea
150  [18] Philip Ring & Felicia Cassergren Sverige
150  [18] Cemis Sandu & Mihaela Scolnil Portugal
154  [16] Nuno Andrade & Joana Morgado Portugal
154  [16] Adam Matecki & Sara Janicka Polen
154  [16] Miguel Santos & Ines Marques Santos Portugal
154  [16] Xinrui Shen & Yan Li Kina
154  [16] Oscar Widén & Tove Villfor Sverige
159  [15] Hyeong-Keun Kim & Min-Young Lim Sydkorea
159  [15] Johnston Lim & Nicole Tan Malaysia
161  [14] Chong Aik Lim & Riane Low Singapore
161  [14] Christian Skibsrud & Helene Spilling Norge
163  [13] Roope Antila & Liisa Setala Finland
163  [13] Hyun Bum Choi & Hye-in Kim Sydkorea
163  [13] Hao Gu & Xin Yu Li Kina
163  [13] Woo Hyeon Kang & Hee Yoon Sydkorea
167  [12] Bjorn Koster & Rachel Winkel Nederlandene
168  [11] Chuan Bo Yu Guo & Yl Chun Li Kina
169  [10] Karl Hallberg & Matilda Johansson Sverige
169  [10] Josef Sedlmair & Tabea Louisa Thaler Tyskland
169  [10] Dong Chan Um & Jee-In Kim Sydkorea
172  [9] Davide Maringio & Manuela Vacca Italien
173  [6] Seoug-Huk Choi & Jl Yeon Kim Sydkorea
173  [6] Tae-Woo Yeom & Jung-Min Woo Sydkorea
175  [4] Kristofer Hauksson & Herborg Ludviksdottir Island
175  [4] Laurence Mowatt & Nicola Hattingh Sydafrika
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}