Results from Baltic Grand Prix 2011 - WDSF World Youth Standard 17. december 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2011
Letland - Riga 16. december 2011

WDSF World Youth Standard 17. december 2011

Final

1  Artem Bronnikov & Darya Grishko Rusland
2  Evgeniy Nikitin & Dana Spitsyna Rusland
3  Dmitri Kolobov & Signe Busk Danmark
4  Patrick Rucinski & Ella Nusenbaum Canada
5  Valts Liepnieks & Inese Zarina Letland
6  Michelangelo Longo & Maria Longo Italien
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [20] Krists Ciapas & Anna Andreicuka Letland
8  [17] Dan Capcelea & Natalia Luchiv Moldova
8  [17] Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Litauen
10  [13] Valeriu Ursache & Darya Goncharenko Ukraine
11  [12] Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Rumænien
12  [9] Vladlen Kravchenko & Aigerim Toktarova Kasakhstan
13  [3] Daniele Ruscito & Nicole Cartigiano Italien
14  [1] Winson Tam & Anna Nina Kus Canada

Quarter-final

15  [21] Ergo Lükk & Rutt Metusala Estland
16  [19] Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tjekkiet
17  [17] Maciej Mikrzak & Martyna Michalik Polen
18  [15] Alex Ionel & Cordula Patricia Beckhoff Tyskland
19  [13] Armand Fazullin & Marit Mets Estland
19  [13] Karolis Varkalys & Gabriele Siriunaite Litauen
21  [12] Daniel Buschmann & Katarina Bauer Tyskland
22  [11] Vlad Paslariu & Eszter Pop Rumænien
22  [11] Dmitriy Piletskiy & Vita Porshina Belarus
22  [11] Alexandru Pogor & Mathilde Lyngsdal Danmark
25  [4] Nicholas Kharlamov & Rochelle Kharlamov USA

Round 2 (top 36)

26  [24] Erik Husgafvel & Laura Mäkinen Finland
27  [22] Ion Simboteanu & Lina Vartic Moldova
28  [21] Ivan Hristov & Pamela Mavrova Bulgarien
29  [20] Yaroslav Semenenko & Anastasiya Vysotska Ukraine
29  [20] Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Belarus
31  [15] Tamás Jéri & Lilla Szepesi Ungarn
32  [13] Bertalan Hegyes & Violetta Kis Ungarn
33  [12] Tine Kranjc & Sasa Ul Slovenien
34  [11] Dimitar Stefanin & Ksenija Lakusic Montenegro
35  [10] Mateusz Czyzyk & Marta Pilipczuk Polen
36  [6] Michal Konecny & Dominika Feglova Tjekkiet

Round 1 (top 59)

37  [17] Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
38  [16] Matej Pritekelj & Anja Pritekelj Slovenien
39  [15] Maxim Rekhtin & Marya Kupryancheva Kasakhstan
40  [14] Michael Lerner & Marika Odikadze Israel
41  [13] Nicolas Ballester & Carla Salbia Spanien
41  [13] Dawid Kaleta & Frida Steffensen Sverige
43  [11] Daniel Shapiro & Katya Kovalyova USA
44  [9] Geraint Heaney & Oktawia Talabska Wales
45  [5] Francis Carnes & Sussen Hoen-Vestrheim Norge
45  [5] David Merenguer Torres & Sigrid Merenguer Torres Spanien
47  [3] Raphael Provitera & Mélanie Labrosse Frankrig
48  [2] Glenn Feddema & Patricia Bach Nederlandene
48  [2] Dusan Grula & Alexandra Ksiazekova Slovakiet
50  [1] David Büchel & Flavia Landolfi Schweiz
50  [1] Marek Estocin & Simona Feckova Slovakiet
50  [1] John Nordberg & Felicia Taube Sverige
50  [1] Gudlaugur Valsson & Malin-agla Kristjansdottir Island
54  Jean-Baptiste Boyer & Morgane Salomon Gagnaire Frankrig
54  Edward Fraanje & Bo Sutter Nederlandene
54  Takuya Ohashi & Akari Ohashi Japan
54  Gabriel Plutov & Viktoria Stytsenko Israel
54  Shimpei Saito & Izuho Saito Japan
54  Ottar Tveisme & Tanja Kleiven Norge
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}