Results from Baltic Grand Prix 2010 - Junior I Latin 18. december 2010
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2010
Letland - Riga 17. december 2010

Junior I Latin 18. december 2010

Final

1  Aleksandr Ryabtsev & Ekaterina Vyalshina Rusland
2  Vladislav Kolesnikov & Anna Isakovich Rusland
3  Vyacheslav Samokhin & Alina Karapetyan Rusland
4  Ivan Efimov & Yuliya Parkhomenko Rusland
5  Maksim Panov & Sofya Shmukler Rusland
6  Aleksandr Kuriganov & Alla Tsveleva Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [5] Pavel Lagurev & Polina Golubeva Rusland
7  [5] Aleksandr Markin & Kristina Godunova Cypern
9  [2] Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estland
10  [3] Ivan Kalinin & Kristina Stelnikova Rusland
10  [3] Kaspar Kolk & Natalja Perepjolkina Estland
12  [1] Daniil Rostvinschii & Anastasia Stan Moldova
13  [3] Igor Gogichaev & Victoria Trishina Rusland

Quarter-final

14  [7] Andrei Filonenco & Henrieta Buga Moldova
15  [4] Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite Letland
16  [1] Evgeniy Igumnov & Diana Milyutina Rusland
17  [2] Vykintas Sirmas & Gyte Bliudziute Litauen
18  [2] Egor Boldysh & Veronika Gushca Belarus
19  [2] Janis Beikmanis & Annija Pivina Letland
20  [3] Nikita Lipen & Diana Korshikova Belarus
21  [1] Danila Dudin & Mariya Mikhaylova Rusland
22  [2] Edvinas Ringys & Rugile Monginaite Litauen
23  Orestas Vasiliauskas & Olivija Gramaliauskaite Litauen
24  Artjom Garbunov & Eliisa Abramova Estland

Round 2 (top 48)

25  [3] Mikhail Nikitin & Diana Markova Rusland
25  [3] Patriks Simsons & Stephanie Dany Zimmeck Letland
27  [5] Leonardo Lini & Mia Gabusi Italien
27  [3] Artur Viitmann & Anita Sotsugova Estland
29  [2] Simonas Holcman & Erika Abramova Litauen
30  [6] Konstantin Adriankov & Valeria Ovtserenko Estland
30  [3] Andris Klievens & Santa Sauere Letland
30  [3] Kirill Kotchenko & Anastasiya Tochmina Rusland
30  [3] Vytautas Seputis & Gabriele Vaiciulyte Litauen
34  [3] Justas Skara & Vaida Siaulytyte Litauen
35  [2] Aleksandrs Korolko & Gunta Anda Zabrauska Letland
36  [1] Rui Hamada & Miyaka Yoneta Japan
36  [1] Daniil Lebedev & Monika Mina Estland
38  [2] Einoras Degutis & Egle Griksaite Litauen
38  [2] Werner Robert Laaneots & Laura-Liisa Lohmus Estland
40  [1] Armands Kokorevics & Reicela Heinrihsone Letland
41  [1] Timirlans Abidovs & Estere Stirane Letland
42  [2] Toni Kauppinen & Ella Huusko Finland
42  [1] Jegors Bikovskis & Valerija Misela Petruna Letland
44  [3] Daniil Sekljutski & Elisabett Gross Estland
44  Ruslan Denisov & Maria Belova Usbekistan
44  Juuso Kivijakola & Mira Pitkanen Finland
44  Viktor Novakov & Naddel Gazieva Usbekistan
48  [2] Rytis Zalinkevicius & Vaida Abraskeviciute Litauen

Round 1 (top 57)

49  [8] Pietari Aikio & Johanna Heikkila Finland
49  [4] Erik Luts & Liina Piilman Estland
51  [5] Edijs Endijs Abols & Jana Dubovska Letland
52  [7] Mark Emil Talivere & Rebekka Dungurova Estland
53  [3] Aleksei Lanberg & Polina Kester Estland
54  [3] Margo Valk & Kelli Pärkson Estland
55  [3] Karlis Usins & Elza Pavulina Letland
56  [1] Robert Saluste & Janna Liina Leemets Estland
57  [1] Mart Saar & Liisa Sarv Estland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}