Results from Baltic Grand Prix 2010 - IDSF Youth Open Latin 18. december 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2010
Letland - Riga 17. december 2010

IDSF Youth Open Latin 18. december 2010

Final

1  Jakub Lipowski & Emma-Leena Koger Estland
2  Vyatseslav Molkin & Darya Chentsova Ukraine
3  Jokubas Venckus & Jomante Dapkeviciute Litauen
4  Mateusz Sobczynski & Kamila Schmidt Polen
5  Malthe Brinch Rohde & Camilla Melania Christensen Danmark
6  Adrian Kopczynski & Natalia Glebocka Polen
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [28] Valeriy Pavlov & Ekaterina Karaschuk Rusland
8  [26] Aleksandr Porozov & Yuliya Remizova Rusland
9  [20] Tigran Akinyan & Aleksandra Shapovalenko Rusland
9  [20] Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
11  [11] David Mhitaryan & Galina Mhitaryan Ukraine
12  [8] Filipp Zholudev & Ekaterina Kostochkina Rusland

Quarter-final

13  [24] Edgaras Brazas & Viktorija Gaidyte Litauen
14  [23] Arturs Freimanis & Elina Muceniece Letland
15  [22] Krists Ciapas & Anna Andreicuka Letland
15  [22] Marts Punins & Dana Jakobsone Letland
17  [21] Gustavs Ernests Arajs & Anastasija Volozaninova Letland
17  [21] Dmitriy Kapusta & Ekaterina Kalish Rusland
17  [21] Vladimir Vasilevich & Anna Magdeeva Rusland
20  [19] Marius Toperczer Muresan & Katrine Nissen Danmark
21  [18] Nikita Tabachkov & Ekaterina Ryabogina Rusland
22  [16] Stefano Grassi & Giulia Ardizzoni Italien
23  [14] Nikita Moisejenko & Ieva Miklasevskaja Litauen
24  [11] Aleksandr Samosyuk & Sofya Aksenchik Belarus

Round 2 (top 47)

25  [26] Alex Gerlein & Alexandra Elert Tyskland
25  [26] Maksim Sitkin & Viktoriya Kashtelo Rusland
25  [26] Mindaugas Strazdas & Evelina Butkaite Litauen
28  [25] Robert Veskus & Kristiina Prants Estland
29  [24] Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Belarus
31  [23] Aurimas Bartkus & Klimate Auguste Litauen
31  [23] Andriy Doskoch & Yuliya Zhyk Ukraine
31  [23] Valters Janis Frickauss & Liva Orleane Letland
34  [21] Armand Fazullin & Marit Mets Estland
35  [20] Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Litauen
36  [18] Artur Balandin & Anna Salita Tyskland
37  [17] Dmitriy Bunin & Magdalena Baranowska Rusland
38  [16] Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Litauen
39  [15] Dmytro Yevtushenko & Olena Dudka Ukraine
40  [14] Gabriel Opris & Elizaveta Semjonova Estland
41  [13] Arturs Voicehovics & Anastasija Golubova Letland
42  [12] Aleksei Sharamed & Aleksandra Smetannikova Belarus
43  [11] Leonid Khokhlov & Yulia Koshkina Rusland
43  [11] Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
45  [10] Viktor Povolotskiy & Anastasia Gabysheva Rusland
46  [9] Matas Norkus & Diana Tamosauskaite Litauen
46  [9] Vladislav Robatsenko & Emilia Bogdanova Estland
48  [3] Nikita Shevchenko & Anastasiya Prilutskaya Belarus

Round 1 (top 72)

49  Deniss Artemjevs & Julija Guseva Letland
49  Vadim Gorbach & Elena Rabinovich Rusland
51  Ralfs Jugans & Diana Romancane Letland
51  Daniel Kolosin & Carmen Kreinin Estland
53  Yahor Savostau & Darya Polischuk Belarus
54  Paulius Jonikas & Indre Kontrimaite Litauen
54  Ergo Lükk & Rutt Metusala Estland
56  Arturs Caune & Megija Grundberga Letland
56  Edgars Seleznevs & Inna Klasa Letland
58  Elvis Kurzemnieks & Annija Bergmane Letland
58  Jesper Rauhala & Mila Nikanto Finland
60  Artis Janmeijs & Vineta Ziverte Letland
60  Marius Mince & Monika Katkauskaite Litauen
62  Martins Kagainis & Eliza Lucava Letland
63  Antton Schukov & Alina Susi Finland
64  Aleksejs Saburovs & Laima Caunite Letland
65  Mantas Kvietkus & Mege Serniyte Litauen
65  Justas Mejeris & Giedre Lescinskaite Litauen
67  Emils Viksnins & Alina Rekena Letland
68  Aleksandras Pasinas & Ugne Vysniauskaite Litauen
69  Tomas Siaulytis & Jolanta Lauraityte Litauen
70  Rannar Edovald & Pilleriin Valdur Estland
70  Kipras Paulauskas & Greta Prialgauskaite Litauen
72  Sten Tarsalainen & Mari Liis Mets Estland
73  Deividas Pucita & Raminta Baguckyte Litauen
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}