Results from Baltic Cup 2011 - WDSF International Open Latin 23. oktober 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Baltic Cup 2011
Polen - Elblag 21. oktober 2011

WDSF International Open Latin 23. oktober 2011

Final

1  Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno Rusland
2  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Letland
3  Guillem Pascual & Rosa Carné Spanien
4  Damir Haluzan & Anna Mashchyts Slovenien
5  Andrzej Suchocki & Natalia Piecewicz Polen
6  Vyacheslav Benko & Elena Klepikova Rusland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [23] Roman Gerbey & Vera Bondareva Ukraine
7  [23] Dmitriy Sorokin & Alina Zharullina Rusland
9  [19] Stefano Vidoni & Orsolya Toth Ungarn
10  [15] Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Norge
11  [14] Pavel Silantev & Irina Samoylova Rusland
12  [10] Aleksandr Nabiullin & Barbara Ribeiro Portugal

Quarter-final

13  [32] Igor Makarov & Anna Baklanova Rusland
14  [29] Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Rusland
15  [24] Adam Fedko & Paulina Dabek Polen
15  [24] Konstanty Kolesinski & Agata Koziol Polen
17  [20] Eric Damian & Greta Kisielewska Polen
18  [16] Michal Stukan & Susanne Miscenko Polen
19  [15] Robert Muller & Justyna Luczak Polen
20  [14] Tomasz Kurczynski & Anna Telka Polen
21  [11] Sebastian Mroz & Joanna Szumkowska Polen
22  [9] Lars Olav Eltervaag & Melanie Kegel Norge
22  [9] Igor Wilczynski & Karolina Urban Polen
24  [6] Rihards Eglitis & Egle Straleckaite Litauen

Round 2 (top 48)

25  [32] Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Rusland
25  [32] Georgii Rasskazov & Olga Paretskaya Belarus
27  [31] Kamil Gwara & Ewa Malik Polen
28  [29] Igor Gorokhov & Ekaterina Polevtsova Rusland
29  [24] Niels Didden & Gwyneth Van Rijn Nederlandene
30  [23] Janusz Ptaszek & Magda Geldner Polen
31  [22] Igor Plukarski & Paulina Filipczuk Polen
32  [20] Radoslaw Rykowski & Magdalena Kogut Polen
33  [19] Volodymyr Sharapov & Joanna Dabrowska Polen
34  [17] Branislav Elias & Jana Hradilova Slovakiet
34  [17] Arturs-karols Junelis & Natalia Szypulska Letland
36  [16] Pawel Nesterowicz & Katarzyna Vu Manh Polen
37  [15] Daniil Sukhanov & Ekaterina Vasilenko Rusland
37  [15] Maciej Walczak & Kseniya Kolesnyk Polen
39  [14] Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Rusland
40  [12] Jorgen Nilsen & Hanne Marie Akselsen Norge
41  [11] Dawid Fiszer & Katarzyna Rawska Polen
42  [9] Richard Szilagyi & Eftymia Giannaraki Grækenland
43  [8] Marcin Zaprawa & Anna Piaseczna Polen
44  [5] Pawel Jurczynski & Dorota Poslednik Polen
45  [4] Deividas Simaska & Goda Siugzdinyte Litauen
46  [3] Sebastian Saarinen & Laura Lackman Finland
47  Sergiy Georgiyev & Olena Khablenko Østrig
47  Arkadiusz Sosnowski & Joanna Rolecka Polen

Round 1 (top 64)

49  [33] Oskar Zoladkiewicz & Alicja Kotarba Polen
50  [32] Wojciech Sar & Monika Pasek Polen
51  [27] Pawel Matczak & Monika Chojnacka Polen
52  [25] Adrian Bienioszek & Magdalena Rynka Polen
53  [23] Michal Maj & Katarzyna Roczniak Polen
54  [21] Aleksander Goc & Monika Dacz Polen
55  [14] Pawel Borowka & Agnieszka Baran Polen
56  [12] Michal Rydzynski & Monika Switlicka Polen
57  [11] Michal Skowronski & Aleksandra Gasinska Polen
58  [5] Ilya Makhankov & Ekaterina Ermolaeva Polen
58  [5] Adam Popowski & Paulina Karpinska Polen
60  [4] Jacek Stroz & Paula Leszczynska Polen
61  [2] Michal Prochnicki & Klaudia Staszak Polen
61  [2] Michal Slugocki & Anna Sosinska Polen
63  [1] Grzegorz Michrowski & Aneta Kowalewska Polen
64  Sergey Podkas & Anastasia Klepcha Belarus
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}