Results from Autumn Star - WDC AL World Cup Adult Latin 3. oktober 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Autumn Star
Rusland - Moscow 3. oktober 2009

WDC AL World Cup Adult Latin 3. oktober 2009

Final

1  Anton Karpov & Khrystyna Moshenska Rusland
2  Kirill Belorukov & Elvira Skrylnikova Rusland
3  Dmytro Wloch & Ekaterina Vaganova Ukraine
4  Alexander Tchesnokov & Julia Tchesnokov Rusland
5  Anton Sboev & Patrizia Ranis Rusland
6  Pavel Troshychev & Olga Zalivalova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Igor Kuzmenko & Tetyana Kuzmenko Ukraine
8  Igor Yaremenko & Yana Yaroslavskaya Ukraine
9  Andrey Mikhailovsky & Irina Muratova Rusland
10  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Rusland
11  Evgeny Orlov & Inga Kapkanschikova Rusland
12  Andriy Voloshko & Ekaterina Krysanova Ukraine

Quarter-final

13  Mykhaylo Samoshchenko & Yulia Shorokhova Rusland
14  Alexey Zolotarevskiy & Tatyana Zolotarevskaya (aka Stepina) Rusland
15  Fedor Artemyev & Ekaterina Shilova Rusland
16  Oleg Dachkevitch & Tatiana Suslova (aka Gorokhova) Rusland
17  Anton Kunchenko & Krystyna Shevchenko Ukraine
18  Aleksey Chystov & Alena Tikhonova Rusland
18  Maksim Khodchenkov & Irina Kurbatova Rusland
18  Dmitri Syzrantsev & Alena Syzrantseva (aka Strelkova) Rusland
21  Denys Samson & Naira Markina Ukraine
22  Aleksey Boytsov & Lyubov Mironova Rusland
22  Dmitri Nakostenko & Olga Golovko Ukraine
24  Nikolay Govorov & Evgeniya Tolstaya Rusland

Round 2 (top 48)

25  Eduard Zhigurt & Yulia Ivanova Rusland
26  Oleg Mardachev & Kariana Kletsun Rusland
27  Yuriy Egorov & Kateryna Stolyarenko Ukraine
28  Alexsey Bogdan & Anastasiya Pugacheva Rusland
29  Vladislav Petrov & Dilyara Bliznyuk Rusland
30  Aleksandr Andreichev & Kristina Nikiforova Rusland
30  Yan Khachaturov & Valeriya Medvedeva Rusland
30  Genadi Mikhailov & Ksenia Gnutova Rusland
33  Dmitri Gunyaev & Elizaveta Tavrovskaya Rusland
34  Aleksey Andretsov & Kristina Gribova Rusland
34  Aleksandr Belov & Maryna Strelbytskaya Rusland
34  Dmitriy Fedotov & Tatyana Nechaeva Rusland
37  Sergey Stepovoy & Valeriya Kazenina Rusland
38  Evgen Kaletin & Mariya Sklyar Ukraine
38  Viktor Vakulenko & Alla Savostina Rusland
40  Vasiliy Platonov & Yana Mazalova Rusland
41  Mikhail Tsipes & Lyubov Gundorova Rusland
42  Sergey Ratchinskiy & Elena Pavlinskaya Rusland
43  Aleksandr Sysoev & Galiya Mansurova Rusland
44  Sergey Obukhov & Nataliya Urzhumova Rusland
45  Aleksey Styazhkin & Yuliya Krot Rusland
46  Dmitry Komarov & Anna Stepanova Rusland
47  Sergey Goncharov & Ekaterina Demina Rusland
48  Aleksandr Kuznetsov & Yuliya Sidorkina Rusland

Round 1 (top 53)

49  Igor Kotelnikov & Nadezhda Orlova Rusland
50  Aleksandr Chernov & Maria Klimova Rusland
51  Vassili Lobas & Alena Lobas Rusland
51  Mikhail Medvedev & Evgeniya Usova Rusland
51  Alexey Pyshkov & Nadezhda Vorontsova Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}