Results from Austrian Open Championships 2012 - AOC Viennese Waltz Championship 16. november 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships 2012
Østrig - Vienna 16. november 2012

AOC Viennese Waltz Championship 16. november 2012

Final

1  Vadim Shurin & Anastasia Meshkova Rusland
2  Alexey Barkov & Anna Grischenko Rusland
3  Daniel Radu & Anne Weber Tyskland
4  Andreas Pohl & Elisabeth Beck Østrig
5  Marat Khannanov & Anastasiya Timofeeva Rusland
6  Sergey Rozhkov & Veronika Dichka Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andrea De Marco & Debora Zecca Italien
8  Ilja Davidovs & Katrina Kora Klapere Letland
8  Adam Jendrulek & Iva Riederova Tjekkiet
8  Anton Larionov & Anastasiya Bezuglova Rusland
8  Alexander Novac & Andra Galben Rumænien
8  Sebastian-Alin Zicoane-Heler & Anca Copos Rumænien

Quarter-final

13  Robert Novac & Bianca Pavel Rumænien
14  Václav Málek & Catharina Dvorak Østrig
14  Orest Turkevych & Andriana Turkevych Ukraine
16  Thomas Reininger & Anna-Katharina Schramke Østrig
16  Sebastian Wartner & Anna Gruell Østrig
18  Dmitriy Bolotnikov & Alexandra Kozlova Rusland
18  Mantas Bruder & Anastasia Shamis Tyskland
18  Oskar Hemmelmayr & Katharina Erlinger Østrig
18  Andreas Hörmann & Barbara Westermayer Østrig
18  Markus Sommerbauer & Anja Sturmann Østrig
23  David Büchel & Flavia Landolfi Schweiz
23  Roland Harrer & Camilla Mader Østrig
23  Ziga Tantegel & Nusa Crnko Slovenien
26  Christian Eichler & Michaela Fries Østrig
26  Sergey Kuchev & Kaleriya Kuznetsova Rusland
26  Thomas Täuber & Monika Stoll Østrig

Round 4 (top 48)

29  Florian Bayer & Anna Khudorozhkova Østrig
29  David Iordanescu & Timea Maria Bocirla Rumænien
29  Yaroslav Makarenko & Svetlana Makarenko Ukraine
32  Klemens Hofer & Bettina Finek Østrig
33  Alexander Gadenne & Christine Bareis Tyskland
33  Raif Galimullin & Evangelina Arakelyan Rusland
33  Vinzenz Haas & Anna-carina Adam Østrig
33  Bostjan Lemez & Ana Gerecnik Slovenien
33  Joep Mutsaerts & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Schweiz
33  Markus Siebinger & Christina Siebinger Østrig
33  Nikita Velma & Polina Beloedova Rusland
40  Stefan Fröhlich & Sylvia Vogler Østrig
40  Andrey Ostroverkhov & Julia Ostroverkhova Østrig
40  Oliver Pupavac & Sarah Plutzar Østrig
40  Alam Rono & Alexandra Schmidt Østrig
40  Dominik Schauer & Caroline Rammler Østrig
40  Pavel Shalin & Valeryya Klochkovych Ukraine
46  Gerald Aigner & Melanie Aigner Østrig
46  Thomas Ploier & Helene Buchner Østrig
46  Peter Schaldemose & Liuba Mattes Danmark

Round 3 (top 64)

49  Martin Branc & Renate Branc (aka Schwarz) Østrig
49  Helmut Holler & Silvia Holler Østrig
49  Matthias Zima & Eva Maria Hanzl Østrig
52  Ivan Benko & Miroslava Benkova Slovakiet
52  Jan Grabenwoeger & Tanja Wessely Østrig
52  Mario Ninaus & Friederike Ninaus Østrig
55  Sebastian Aigner & Madlen Auer Østrig
55  Gerald Blaschke & Doris Blaschke Østrig
55  Franz Pranckl & Michelle Mahler Østrig
55  Sascha Weber & Verena Tophofen Tyskland
59  Tomasz Batko & Monika Nowakowska Polen
59  Hans Mistelberger & Gertrude Kopp Østrig
59  Sven Scheuermann & Bettina Reichel Tyskland
59  Andreas Seiringer & Eveline Kopt Østrig
59  Martin Zinsler & Silvia Schernberger Østrig
64  Dominik Pocho & Selina Haider Østrig

Round 2 (top 90)

65  Gunnar Arlt & Birgit Arlt Tyskland
65  Andrej Bebjak & Linda Koisova Slovakiet
65  Julian Hartner & Saskia Prudic Østrig
65  Andreas Henöckl & Evelyne Henöckl Østrig
65  Walter Korkisch & Elisabeth Radowisch-Kragl Østrig
70  Gregor Novak & Angelika Scheid Østrig
70  Achim Schneps & Jacqueline Lessmika Østrig
70  Josef Sperl & Helga Thaller Østrig
73  Wolfgang Frey & Martina Frey Østrig
73  Walter Holub & Elisabeth Richter Østrig
73  Mathias Längle & Cornelia Hackl Østrig
73  Lukas Steinegger & Susanne Kuhsling Østrig
73  Roland Suchanek & Margot Wimmer Østrig
73  Michael Vejda & Alexandra Hartner Østrig
79  Christian Cachee & Daniela Raab Østrig
79  Peter Czabala & Anne-Katrin Winne Østrig
79  Herbert Frana & Monika Franer Østrig
79  Marius Hartner & Lena Brandstätter Østrig
79  Karl Köpf & Margit Struppe Østrig
79  Reinhard Kurz & Ingeborg Kurz Østrig
79  Akos Macher & Katalin Marjanek Østrig
79  Cesare Marini & Angelika Feil Tyskland
79  Helmut Steinbrecher & Martina Gansterer Østrig
79  Thomas Stiassny & Zhenyu Schmoltner Østrig
79  Josef Wiener & Eva-Maria Wiener Tyskland
79  Josef Michael Zagler & Sonja Ahrens Østrig

Round 1 (top 129)

91  Hermann Dobretsberger & Karin Dobretsberger Østrig
91  Christian Pilz & Andrea Kaiper Østrig
91  Martin Pollak & Makiko Habu Østrig
91  Gerhard Poschmann & Sabine Ladislav Østrig
91  Guenter Wieser & Katharina Pammer Østrig
96  Felix Brand & Timna Wallner Østrig
96  Florian Kaineder & Martina Widowitz Østrig
98  Laszlo Bosze & Eva Halak Østrig
98  Benedikt Herold & Selina Steiner Østrig
98  Klemens Pollak & Karin Kucera Østrig
98  Bernhard Posch & Maria Arbeiter Østrig
98  Boris Stec & Eva Stecova Østrig
103  Robert Balint & Zsuzsanna Berczi Østrig
103  Peter Blahovsky & Katarina Sturcova Slovakiet
103  Frédéric Delort & Véronique Feildel Frankrig
103  Werner Hanisch & Ursula Schuda Østrig
103  Mitsuo Ishizaka & Mieko Kamiyama Østrig
103  Anton Renner & Susanna Martinek Østrig
103  Shigeru Shiraishi & Reiko Sakama Østrig
103  Tsuneo Tanaka & Reiko Kujirai Østrig
103  Manfred Winauer & Elisabeth Winauer Østrig
112  Roland Gansterer & Margot Wilflinger Østrig
112  Thomas Oberndorfer & Gabriele Reinkober Østrig
114  Hans Georg Achleitner & Luise Rath Østrig
114  Martin Brantweiner & Maria Zimmerl Østrig
114  Andreas Broch & Sylvia Weinerth Østrig
114  Zoltan Butor & Agnes Butor Østrig
114  Walter Ehrenhoefer & Ilse Ehrenhoefer Østrig
114  Norbert Fischer & Evelyn Friedrich Østrig
114  Thomas Gabriel & Petra Gabriel Østrig
114  Franz Hoanzl & Waltraud Hoanzl Østrig
114  Peter Hutterer & Junko Takahashi Østrig
114  Franz Kelz & Rosa Kelz Østrig
114  Karl Klaus & Elisabeth Sommer Østrig
114  Robert Kopic & Bianca Mallinger Østrig
114  Erwin Posch & Akemi Ito Østrig
114  Ernst Schlossnickel & Regina Schlossnickel Østrig
114  Alois Uchatzi & Brigitte Meister Østrig
114  Helmut Vana & Yoko Kobayashi Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}