Results from Austrian Open Championships 2012 - AOC Junior I Latin 18. november 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships 2012
Østrig - Vienna 16. november 2012

AOC Junior I Latin 18. november 2012

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Rusland
2  Nikita Olinichenko & Elizaveta Pustornakova Rusland
3  Yuriy Schegolevatykh & Sofya Sarycheva Rusland
4  Denis Gudovskiy & Elena Zenfirova Rusland
5  Daniil Porcesco & Nina Dudoglo Moldova
6  Daniel Schmuck & Veronika Obholz Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Daniil Distergov & Dariya Marinesku Ukraine
8  Ilya Khaushkin & Ekaterina Kulikova Rusland
9  Vladislav Velikotskiy & Tatyana Ustinova Rusland
10  Danila Kazakov & Arina Kan Rusland
10  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Rusland
12  Daniil Savin & Agata Pugacheva Rusland
13  Anton Bondarenko & Elizaveta Bondarenko Rusland
14  Viktor Shumilo & Valeriya Bykova Ukraine

Quarter-final

15  Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Rusland
15  Daniels Simosons & Sara Zuberga Letland
15  German Zernov & Anastasiya Belyakova Rusland
18  Eduard Florentin Coman & Ilona Arabadji Rumænien
18  Nikita Morgun & Anna Petrova Ukraine
20  Aleksandr Borisov & Irina Kryukova Rusland
20  Kacper Czajka & Oliwia Drozdz Polen
22  Marik Scherbak & Anastasiia Demianenko Ukraine
23  Claudiu Ana & Jennifer Kunz Tyskland
24  Maksim Pugachev & Kira Oksas Rusland

Round 2 (top 36)

25  Alexander Kalist & Karolina Kourilova Tjekkiet
25  Georg Kiryakov & Hristiana Burgazlieva Bulgarien
25  Igor Kolotov & Ekaterina Logacheva Rusland
25  Grigoriy Rayskin & Anastasiya Golubeva Rusland
29  Alik Bilyalov & Maryya Vysotskaya Ukraine
29  Maksim Tsenbalov & Alla Drigina Rusland
29  Catalin Valcu & Olga Moraru Moldova
32  Anton Filippenko & Anna Maslova Rusland
32  Artur Grigoryan & Nataliya Grigoryan Rusland
34  Kostyantin Geraymovich & Katerina Yavorska Ukraine
35  Iliya Dobrev & Adriana Angelova Bulgarien
36  Alen Staleker & Suzana Krevh Slovenien

Round 1 (top 68)

37  Evgeniy Dyachenko & Valeriya Grabilina Ukraine
38  Valentin Kravchenko & Anastasiya Guryanova Rusland
39  Yaroslav Verba & Darya Chistyakova Ukraine
39  Komil Vokhidov & Vitalina Maryashina Rusland
41  Artem Krylov & Nataliya Sukhocheva Rusland
41  Nazar Los & Yuliya Login Ukraine
43  Daniel Bras & Anna Sloukova Tjekkiet
43  Vladislav Chuchenov & Taisiya Priporova Rusland
45  Matyas Adamec & Natalie Otahalova Tjekkiet
45  Tomasz Augustynowicz & Paulina Ronowska Polen
45  Georgi Kininchev & Yana Yanusheva Bulgarien
45  Konstantin Startsev & Elizaveta Kozlova Rusland
49  Ruslan Akhundov & Angelina Myastkovskaya Ukraine
49  Vladislav Stepanskij & Irina Budinkevich Ukraine
51  Filip Kucman & Valéria Ziffová Terézia Slovakiet
52  Juraj Bjelac & Petra Bozuric Kroatien
52  Vladislav Gonchar & Diana Matskulyak Ukraine
52  Volodymir Spyvachuk & Anastasiya Shevchenko Ukraine
55  Heinz-Christoph Lode & Anna Neubauer Østrig
56  Rares Banu & Janine Lackner Østrig
56  Jurica Kavran & Tihana Vusic Kroatien
56  Niko Pfneissl & Barbara Stevic Østrig
56  Jaka Podgorsek & Katarina Marus Slovenien
60  Jonathan Metu & Jenny Dubsky Østrig
60  Dominik Pocho & Selina Haider Østrig
62  Raphael Resch & Ilena Steinkellner Østrig
63  Bernhard Schimkowitsch & Andrijana Radojkovic Østrig
63  Nikita Velma & Polina Beloedova Rusland
65  Felix Brand & Timna Wallner Østrig
65  Ivan Jarnec & Helena Vincek Kroatien
65  Lukáš Kollár & Laura Jawabi Korienkova Slovakiet
65  Adam Ondrej & Veronika Liskova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}