Results from Austrian Open Championships - IDSF Youth Latin 19. november 2010
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships
Østrig - Vienna 19. november 2010

IDSF Youth Latin 19. november 2010

Final

1  Nikolay Andruschenko & Darya Seyko Rusland
2  David Manukyan & Karolina Maevskaya Rusland
3  Malthe Brinch Rohde & Camilla Melania Christensen Danmark
4  Nikita Golota & Kristina Androsenko Rusland
5  Andrey Semakin & Yuliya Kulmatitskaya Italien
6  Jokubas Venckus & Jomante Dapkeviciute Litauen
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Maksim Blinov & Mariya Astafeva Rusland
7  Adrian Kopczynski & Natalia Glebocka Polen
9  Marco De Angelis & Alice Fabrizi Italien
10  Artem Gaylit & Elizaveta Shibaeva Belarus
10  Vladimir Vasilevich & Anna Magdeeva Rusland
12  Sebastian Mroz & Joanna Szumkowska Polen

Quarter-final

13  Sigurdur Atlason & Sara Jakobsdottir Island
13  Giacomo Lazzarini & Roberta Benedetti Italien
15  Gregor Bronstein & Aigulim Gerich Tyskland
15  Miroslav Randjelovic & Sonja Ilic Jugoslavien
17  Ivan Karastoianov & Nikol Nikolova Bulgarien
18  Valeriu Leontiev & Alexandra Jolobceastai Rumænien
19  Frank Zegels & Danique Zegels Nederlandene
20  Valters Janis Frickauss & Liva Orleane Letland
21  Andrea Civita & Eleonora De Mitri Italien
22  Nikita Moisejenko & Ieva Miklasevskaja Litauen
23  Krists Ciapas & Anna Andreicuka Letland
24  Artemiy Martynov & Polina Lisechko Rusland
25  Andrey Trubaenko & Olga Chivozertseva Rusland
26  Edgaras Brazas & Viktorija Gaidyte Litauen

Round 2 (top 48)

27  Marts Punins & Dana Jakobsone Letland
28  Igor Holovaci & Alina Koshlakova Ukraine
28  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Rumænien
30  Gergö Simon & Anna Jeszenszky Ungarn
30  Arturs Voicehovics & Anastasija Golubova Letland
32  Szabolcs György Zilahy & Krisztina Kovács Ungarn
33  Dmytro Palchonkov & Anastasiya Galkevich Ukraine
33  Nikita Pavlov & Dariya Palyey Rusland
35  Igor Gutsan & Diana Maidanic Moldova
35  Josef Just & Helena Birgusova Tjekkiet
37  Artem Podolskiy & Sofya Zhilenkova Rusland
37  Stefan Varlan & Gratiela Terlai Rumænien
39  Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Litauen
40  Patrik But & Barbara Crnjac Slovenien
41  Andriy Nikitchenko & Zlata Prykhodko-bosova Ukraine
41  Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Litauen
43  Vasil Pavlov & Gabriela Burgazlieva Bulgarien
44  Marco Di Filippo & Alessia Biondi Italien
44  Razvan Stoian & Albena Dascalova Rumænien
44  Kristian Yordanov & Veronika Gadzheva Bulgarien
47  Dániel Kaszás-tóth & Dorottya Dávid Ungarn
48  Arthur Ankerstein & Vivien Kreiter Tyskland

Round 1 (top 75)

49  Daniel Shapilov & Jessica Eisenkrein Tyskland
50  György Forgách & Róza Bíró Ungarn
50  Ivan Kazakevich & Jurga Gustaite Litauen
50  Peter Pipp & Eva Osolnik Slovenien
53  Kasper Korup & Line Schmidt Danmark
53  Robert Poklitar & Valentina Vilchak Ukraine
55  Roberto Imperatori & Beatrice Tiberia Italien
56  Milos Adzic & Ksenija Lakusic Montenegro
57  Ondrej Babjak & Marcela Babjakova Slovakiet
57  Aleksandr Klimkin & Tatyana Zhilkina Rusland
59  Roman Mikin & Polina Perova Rusland
60  Umar Dyallo & Kristina Tsibizova Ukraine
61  Miha Gracner & Urska Tivadar Slovenien
62  Andraz Koritnik & Tjasa Repic Slovenien
63  Lukas Markevicius & Viktorija Zaicenko Litauen
64  Thomas Kern & Nora Hubegger Østrig
65  Nikita Goncharov & Alina Siranya Muschalik Tyskland
66  Daniel Turcan & Helene Buchner Østrig
67  Toni Tomov & Ivelina Kadiyska Bulgarien
68  Julian Krimplstaetter & Nikole Berger Østrig
69  Klemens Hofer & Julia Kaiser Østrig
69  Enesio Iudicone & Mariasofia Degiuli Italien
69  Vladislav Kilimnik & Anastasyya Melnyk Ukraine
72  David Rehrl & Marina Hillebrand Østrig
73  Mario Duda & Johanna Rührlinger Østrig
73  Christoph Holczik & Bettina Finek Østrig
75  David Palkovic & Jovana Joka Jugoslavien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}