Results from Austrian Open Championshuips 2008 - Junior II Standard 15. november 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championshuips 2008
Østrig - Vienna 14. november 2008

Junior II Standard 15. november 2008

Final

1  Valts Liepnieks & Daniela Diure Letland
2  Artem Bronnikov & Darya Morozova Rusland
3  Valeriy Pavlov & Karolina Maevskaya Rusland
4  Andriy Pyatakha & Aleksandra Atamantseva Rusland
5  Hristo Grachki & Vesela Dimova Bulgarien
6  Maxim Sosunov & Evgenia Kazarina Tyskland
7  Ivan Kazakevich & Elizaveta Shibaeva Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  [22] Jan Skuhravy & Dominika Bergmannova Tjekkiet
9  [20] Nikolai Mikadze & Alena Parkhomenko Rusland
10  [19] Michal Le & Izabela Skierska Polen
11  [18] Leonid Akulenko & Ekaterina Bykova Rusland
12  [15] Maksim Orlov & Darya Grishko Rusland

Quarter-final

13  [25] Zymantas Kucikas & Agne Peceliunaite Litauen
13  [25] Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Rumænien
15  [24] Peteris Lapins & Eliza Lake Letland
16  [21] Massimiliano Urban & Ylenia Dalla Bona Italien
17  [20] Arturs Freimanis & Agate Labalaika Letland
17  [20] Adrian Kopczynski & Natalia Glebocka Polen
19  [18] Andrejs Moisejenko & Laura Valta Letland
19  [18] Matteo Trincia & Giulia Di Nardo Italien
21  [17] Trifon Parushev & Ekaterina Draganova Bulgarien
22  [16] Ferenc Bandi & Dorottya Dávid Ungarn
23  [12] Vadim Maslov & Yana Cherepanova Rusland
24  [9] Leonid Khokhlov & Yulia Koshkina Rusland

Round 2 (top 36)

25  [33] Georgi Ganev & Veronika Gadzheva Bulgarien
26  [30] Julius Bandikas & Jurga Gustaite Litauen
26  [30] Pawel Urbanski & Karolina Szostek Polen
26  [30] Denys Vlasov & Vyktoryya Chernykh Ukraine
29  [28] Daniel Artur Kolosin & Alexandra Elert Tyskland
29  [28] Karolis Varkalys & Gabriele Juskenaite Litauen
31  [26] Karlis Lapins & Sarlote Jakse Letland
32  [22] Jokubas Laukaitis & Patrisia Belousova Litauen
32  [22] Nikita Roman & Elena Kononenko Rusland
34  [18] Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Polen
35  [17] Edvin Judicki & Kamila Drozdz Litauen
35  [17] Dimitar Stefanin & Daniela Makneva Bulgarien

Round 1 (top 67)

37  [30] Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tjekkiet
37  [30] Kristaps Mikuckis & Inese Zarina Letland
39  [27] Radim Stupka & Kristyna Hlavicova Tjekkiet
39  [27] Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Rumænien
41  [24] Todor Atanasov & Pavlina Georgieva Bulgarien
42  [22] Shamil Nigmatullin & Darya Mityurina Rusland
43  [21] Teodor Zlatarev & Iva Georgieva Bulgarien
44  [20] Milan Martinek & Katerina Krejcikova Tjekkiet
45  [19] Dusan Grula & Alexandra Ksiazekova Slovakiet
46  [18] Alex Ionel & Cordula Patricia Beckhoff Tyskland
47  [15] Ewgenij Matskewitch & Valentina Esau Tyskland
47  [15] Vasil Pavlov & Vanesa Maneva Bulgarien
49  [14] Richard Gruber & Irina Awick Tyskland
50  [13] Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Litauen
51  [12] Vladislav Adamovich & Ilona Suvorova Ukraine
51  [12] Aleksandr Buskin & Sofiya Gorbunova Rusland
53  [10] Marjan Bilonic & Paula Jericevic Kroatien
53  [10] Krisjanis Brizga & Sabine Vilka Letland
53  [10] Krystian Lema & Iga Koch Polen
56  [9] Iordan Dulev & Spasimira Pandeva Bulgarien
56  [9] Ovidiu Mihai & Cristina Ana-Maria Danu Rumænien
56  [9] Alexander Novac & Bianca Pavel Rumænien
59  [8] Maksim Osetrov & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Tyskland
60  [6] Yuriy Pinkovskiy & Mariya Matrosova Rusland
61  [5] Kevin Kreuzbichler & Verena Grubinger Østrig
61  [5] David Palkovic & Jovana Joka Jugoslavien
63  [4] Viktor Hrebacka & Barbora Fischerova Tjekkiet
64  [3] Mantas Brazaitis & Viktorija Senker Litauen
64  [3] Jiri Vala & Jana Dostalova Tjekkiet
66  [2] Bohdan Stefanjuk & Alina Sokolova Ukraine
67  Christoph Poschner & Janine Göschl Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}