Results from Austrian Open 2008 - IDSF International Open Latin 15. november 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Austrian Open 2008
Østrig - Vienna 14. november 2008

IDSF International Open Latin 15. november 2008

Final

1  Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich Kroatien
2  Evgeniy Imrekov & Elizaveta Divak Rusland
3  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Rusland
4  Valentin Voronov & Alina Imrekova Rusland
5  Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodourova Østrig
6  Jevgenijs Suvorovs & Andrea Zelinkova Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [25] Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova Frankrig
8  [24] Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Rusland
9  [23] Daniils Kutuzovs & Viktorija Puhovika Letland
10  [16] Dmitriy Pugachev & Ekaterina Vaganova Rusland
11  [14] Andrea Silvestri & Martina Váradi Ungarn
12  [13] Aleksandr Makarov & Anastasia Kiseleva Rusland

Quarter-final

13  [28] Sergiy Georgiyev & Roswitha Wieland Østrig
14  [26] Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko (aka Lyschinska) Tyskland
15  [23] Mikhail Soloviev & Kristina Tsvetkova Rusland
16  [20] Nikita Bazev & Marta Arndt Tyskland
17  [19] Roman Kovgan & Marina Sergeeva Rusland
17  [19] Dmytro Rosenko & Natalia Granko Ukraine
19  [18] Manuel Frighetto & Karin Rooba Estland
20  [15] Erich Klann & Katharina Simon Tyskland
21  [14] Michal Stukan & Susanne Miscenko Tyskland
22  [13] Carlos Custodio & Elena Custodio (aka Plescenco) Portugal
22  [13] Alexey Zakharin & Viktoria Serdiuk Rusland
24  [11] Jiri Hein & Lucia Krncanova Slovakiet
24  [11] Balazs Nagymihaly & Szilvia Szögi Ungarn

Round 3 (top 49)

26  [26] Dmitry Marchenko & Anna Voronina (aka Sheverneva) Rusland
27  [24] Marius Balan & Sarah Sophie Ritz Tyskland
28  [23] Andrei Mosejcuk & Izabela Janachowska Polen
28  [23] Vladimir Rudko & Mariya Ivanova Rusland
28  [23] Vladimir Shelomitskiy & Renata Muftakhetdinova Rusland
31  [22] Pavel Ivanov & Anna Gudyno Rusland
32  [21] Matic Rodica & Katsiaryna Mychkova Slovenien
33  [20] Rihards Eglitis & Elza Pole Letland
33  [20] Marko Paunovic & Ana Mijailovic Jugoslavien
35  [19] Lukas Bartunek & Katerina Hrstkova Tjekkiet
36  [17] Kristijan Burazer & Martina Plohl Slovenien
37  [15] Andrea Cailotto & Milly Baggio Italien
37  [15] Guillem Pascual & Marika Doshoris Frankrig
37  [15] Sergey Plyuta & Debbie Seefeldt Tyskland
37  [15] Ilia Russo & Maria Albert Slovakiet
37  [15] Raimondo Todaro & Francesca Tocca Italien
42  [12] Matej Kralj & Spela Kralj Slovenien
43  [11] Damir Haluzan & Tadeja Haluzan Slovenien
43  [11] Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraine
43  [11] Marc Ocana & Maria Larionova Spanien
46  [10] Vadim Garbuzov & Zsofia Kovalik Østrig
46  [10] Marco Mancini & Carlotta Frisardi Italien
46  [10] Mikhail Schepkin & Natalya Knyazeva Rusland
49  [9] Dmitriy Belov & Elena Kolyagina Rusland

Round 2 (top 99)

50  [31] Tamás Gellai & Agnes Dudas Ungarn
50  [31] Vadim Ivanov & Ekaterina Tsybrova Rusland
50  [31] Bogdan Velykgolova & Diana Grechana Ukraine
53  [30] Roman Chetvergov & Zhanna Sablina Rusland
53  [30] Jakub Rybicki & Anna Palamarchuk Polen
55  [29] Domenik Herrmann & Anna Walz Tyskland
56  [28] Vsevolod Bezruchenko & Darya Kasparova Rusland
56  [28] Daniel Ciml & Vanda Detinska Tjekkiet
58  [27] Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Rusland
59  [26] Ivan Kostov & Anna Chodyna Bulgarien
60  [25] Cristian Pontarelli & Giorgia Migliorati Italien
61  [23] Jonathan Rodriguez Perez & Nina Chinju Uszkureit Tyskland
62  [22] Vladimir Slon & Bianka Zubrowska Østrig
63  [20] Marvin Nigg & Claudia Obmascher Østrig
64  [19] Dmitri Polikarpov & Nadezhda Ivleva Rusland
65  [18] Andras Szeles & Boglarka Czina Ungarn
66  [17] Andreas Cibis & Victoria Kleinfelder Tyskland
66  [17] Martin Proksch & Olena Khablenko Østrig
68  [16] Marek Kypus & Klara Chovancikova Tjekkiet
69  [15] Andrei Hinta & Anca Borcan Rumænien
70  [14] Zsolt Sandor Cseke & Lavinia Ghilea Rumænien
70  [14] Bojan Lazareski & Sonja Ilic Jugoslavien
70  [14] Bryan Lidy & Malene Meihlen Frankrig
73  [13] Gianluca Gerardi & Silvia Testa Italien
74  [12] Edgars Linis & Eliza Ancane Letland
75  [11] Genadi Petkov & Vanina Ilieva Bulgarien
76  [9] Philipp Clemens & Weronika Slotala Tyskland
76  [9] Kirill Ganopolskyy & Kim Pätzug Tyskland
78  [8] Karol Gawel & Karolina Skowyrska Polen
78  [8] Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Letland
78  [8] Tomaz Ster & Stasa Berkopec Slovenien
81  [7] Dimitar Dimitrov & Iskra Andreeva Bulgarien
81  [7] Todor Kondov & Snejana Slavova Bulgarien
81  [7] Alari Lukk & Dina Syritsa Estland
81  [7] Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Rusland
85  [6] Jüri Kagan & Margarita Kagan Estland
85  [6] Boyan Kirchev & July Lere-Pland Bulgarien
87  [5] Johann Deter & Victoria Aidel Tyskland
87  [5] Michal Imriska & Dana Boldisova Slovakiet
87  [5] Nikola Korac & Sonja Dragutinovic Jugoslavien
87  [5] Manuel Stuper & Lisa Dalla Pozza Italien
91  [4] Jason Cicard & Amandine Mauceri Frankrig
91  [4] Marco Ferdinandi & Jessica Di Russo Italien
91  [4] Marian Sivak & Martina Manakova Slovakiet
94  [3] Robert Beitsch & Jana Ryvkina Tyskland
95  [2] Itxasai Mediavilla & Neus Mestres Julian Spanien
95  [2] Sergiy Stoyanov & Kateryna Burdeyna Ukraine
97  [1] Alexandr Chudin & Lyudmila Ismagilova Tyskland
97  [1] Victor Presnetsov & Vera Nam Rusland
99  Stefan Grigore & Laura Filipescu Rumænien

Round 1 (top 144)

100  [24] András Mészáros & Dorottya Oláh Ungarn
101  [23] Vadym Terentev & Natalia Rusachenko Ukraine
102  [22] Adrian Olmo & Paula Vazquez Spanien
102  [22] Arturs Prikulis & Anna Budreiko Letland
104  [20] Giuseppe De Bari & Enrica Campari Italien
104  [20] Edgar Sackmann & Jasmin Cavusoglu Tyskland
106  [17] Dzintars Jaundzeikars & Marta Kaleja Letland
107  [16] Dino Alic & Dina Imamovic Bosnien-Hercegovina
107  [16] Péter Halász & Beáta Sebestyén Ungarn
109  [14] Philip Hain & Andrea Hasner Østrig
109  [14] Plamen Penchev & Galina Veleva Bulgarien
111  [13] Robert Klann & Anna Ilchenko Tyskland
111  [13] Peter Pflügler & Katharina Würrer Østrig
113  [12] Luca Prete & Verdiana Di Vanni Italien
114  [11] Máté Szórád & Viktória Ivett Juhász Ungarn
114  [11] Pavel Zahradnicek & Sarka Vaculikova Tjekkiet
116  [10] Razvan Dinu & Valentina Iulia Dobrila Rumænien
116  [10] Taras Opalenyk & Alena Kislitskaya Ukraine
118  [9] Volodymyr Akhlomov & Polina Rabinovich Ukraine
118  [9] Andreas Pohl & Elisabeth Beck Østrig
118  [9] Oleksandr Prygora & Tetyana Chylipka Ukraine
118  [9] Dierick Schröder & Ulrike Kasper Tyskland
122  [7] Thomas Holzinger & Pia Sulzbacher Tyskland
123  [6] Gustavs Ernests Arajs & Marika Zelencova Letland
123  [6] Péter Szánthó & Szilvia Juhász Ungarn
123  [6] Christian Wagner & Isabella Purzner Østrig
126  [5] Lars Erik Pastor & Malika Dzumaeva Tyskland
127  [4] Patrick Pirker & Stefanie Schröttner Østrig
128  [3] Milan Adamec & Hana Koprivova Tjekkiet
129  [2] Paul Hüttinger & Sandra Stöckl Østrig
129  [2] Marek Polacek & Michaela Dostalova Tjekkiet
131  [1] Adam Domonkos & Kata Szakonyi Ungarn
131  [1] Pavel John & Jitka Soustalova Tjekkiet
131  [1] Zbynek Novy & Veronika Minovska Tjekkiet
134  Zbynek Deyl & Michaela Sramkova Tjekkiet
134  Ivan Giuliano & Concetta D'urso Italien
134  Thomas Hajek & Natascha Bousa Østrig
134  Thomas Kurz & Angelika Bernhofer Østrig
134  Kristian Mirt & Lovorka Splajt Kroatien
134  Roman Palmstingl & Bianca Schubernig Østrig
134  Valeriy Radionov & Kateryna Shcherbatykh Ukraine
134  Marco Steffan & Andrea Goller Østrig
134  Nazar Tsybran & Anna Sereda Ukraine
134  William Wen & Vicky Lin Taiwan
134  Matthias Zima & Alexandra Zima (aka Tischner) Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}