Results from Austrian Open Championshuips 2008 - Amateur Rising Star Latin 14. november 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championshuips 2008
Østrig - Vienna 14. november 2008

Amateur Rising Star Latin 14. november 2008

Final

1  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Rusland
2  Guillem Pascual & Marika Doshoris Frankrig
3  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Letland
4  Pavel Zvychaynyy & Jacqueline Cavusoglu Tyskland
5  Marius-Andrei Balan & Sarah Sophie Ritz Tyskland
6  Marco Mancini & Carlotta Frisardi Italien
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [23] Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Rusland
7  [23] Bogdan Velykgolova & Diana Grechana Ukraine
9  [20] Mikhail Schepkin & Natalya Knyazeva Rusland
9  [20] Vladimir Shelomitskiy & Renata Muftakhetdinova Rusland
11  [18] Kristijan Burazer & Martina Plohl Slovenien
12  [10] Jakub Drmota & Lenka Navorkova Tjekkiet
13  [7] Ivan Knezevic & Milena Zogovic Jugoslavien

Quarter-final

14  [25] Andrea Cailotto & Milly Baggio Italien
15  [23] Vadim Garbuzov & Zsofia Kovalik Østrig
16  [22] Vsevolod Bezruchenko & Darya Kasparova Rusland
16  [22] Marc Ocana & Maria Larionova Spanien
18  [21] Vadim Ivanov & Ekaterina Tsybrova Rusland
19  [18] Dmitry Marchenko & Anna Voronina (aka Sheverneva) Rusland
19  [18] Konstantin Todorov & Andra Linte Bulgarien
21  [16] Jüri Kagan & Margarita Kagan Estland
21  [16] Liudas Tamulaitis & Ieva Konopliovaite Litauen
23  [14] Lukas Bartunek & Katerina Hrstkova Tjekkiet
24  [13] Jonathan Rodriguez Perez & Nina Chinju Uszkureit Tyskland
25  [9] Igor Colac & Roxane Milotti Frankrig

Round 2 (top 48)

26  [27] Domenik Herrmann & Anna Walz Tyskland
27  [26] Adam Katona & Alexandra Dáné Ungarn
27  [26] Bryan Lidy & Malene Meihlen Frankrig
29  [25] Andrey Semakin & Luize Darzniece Letland
30  [23] Daniel Ciml & Vanda Detinska Tjekkiet
31  [22] Mathias Kehlet & Valeria Semochkina Danmark
32  [21] Zsolt Sandor Cseke & Lavinia Ghilea Rumænien
33  [20] Marek Kypus & Klara Chovancikova Tjekkiet
33  [20] Dmitri Polikarpov & Nadezhda Ivleva Rusland
35  [19] Andrei Scrab & Sabine Vorbrodt Tyskland
36  [18] Edgar Sackmann & Jasmin Cavusoglu Tyskland
37  [17] Anton Smolyaninov & Olga Shelomizkaia Rusland
38  [15] Jason Cicard & Amandine Mauceri Frankrig
38  [15] Ivan Karastoianov & Nikol Nikolova Bulgarien
38  [15] Edgars Orda & Valerija Tormozova Letland
38  [15] Petyo Stoyanov & Yana Staleva Bulgarien
42  [14] Markus Hackl & Stefanie Krausz Østrig
43  [12] Adrian Olmo & Paula Vazquez Spanien
43  [12] Genadi Petkov & Vanina Ilieva Bulgarien
43  [12] Tomaz Ster & Stasa Berkopec Slovenien
46  [11] Arturs Prikulis & Anna Budreiko Letland
47  [10] Dzintars Jaundzeikars & Marta Kaleja Letland
48  Giovanni Virgitto & Sara Casini Italien

Round 1 (top 85)

49  [30] Gianluca Gerardi & Silvia Testa Italien
49  [30] Bojan Lazareski & Sonja Ilic Jugoslavien
51  [29] Dimitar Dimitrov & Iskra Andreeva Bulgarien
52  [28] Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Rusland
53  [27] Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Letland
54  [25] Roman Dauze & Ekaterina Pechenik Kasakhstan
54  [25] Dierick Schröder & Ulrike Kasper Tyskland
56  [24] Thomas Holzinger & Pia Sulzbacher Tyskland
56  [24] Todor Kondov & Snejana Slavova Bulgarien
58  [23] Andrei Hinta & Anca Borcan Rumænien
59  [21] Gustavs Ernests Arajs & Marika Zelencova Letland
59  [21] Nikolai Konstantinov & Tsvetelina Dincheva Bulgarien
59  [21] Plamen Penchev & Galina Veleva Bulgarien
62  [20] Johann Deter & Victoria Aidel Tyskland
63  [19] Itxasai Mediavilla & Neus Mestres Julian Spanien
64  [18] Luca Prete & Verdiana Di Vanni Italien
64  [18] Sergiy Stoyanov & Kateryna Burdeyna Ukraine
66  [15] Alexandr Chudin & Lyudmila Ismagilova Tyskland
66  [15] Andreas Pohl & Elisabeth Beck Østrig
68  [14] Robert Beitsch & Jana Ryvkina Tyskland
68  [14] Razvan Dinu & Valentina Iulia Dobrila Rumænien
68  [14] Taras Opalenyk & Alena Kislitskaya Ukraine
71  [13] Valeriy Radionov & Kateryna Shcherbatykh Ukraine
72  [12] Edgar Branco & Milene Matias Portugal
73  [10] Volodymyr Akhlomov & Polina Rabinovich Ukraine
73  [10] Andrei Minchev & Elena Dumanova Bulgarien
75  [6] Marek Polacek & Michaela Dostalova Tjekkiet
76  [5] Attila Pongrácz & Rita László Ungarn
76  [5] Luka Vodlan & Maja Omovsek Slovenien
78  [4] Thomas Kurz & Angelika Bernhofer Østrig
78  [4] Vadym Terentev & Natalia Rusachenko Ukraine
80  [3] Wolfgang Hemala & Michaela Hemala (aka Lechner) Østrig
81  [1] Ivan Giuliano & Concetta D'urso Italien
81  [1] Paul Hüttinger & Sandra Stöckl Østrig
83  Thomas Müllner & Maria Grosslercher Østrig
83  Roman Palmstingl & Bianca Schubernig Østrig
83  Nazar Tsybran & Anna Sereda Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}