Results from Austrian Open Championships 2004 - Viennese Waltz Championships 20. november 2004
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships 2004
Østrig - Vienna 19. november 2004

Viennese Waltz Championships 20. november 2004

Final

1  Roman Mayer & Siret Siilak Østrig
2  Vladimir Slon & Martina Friedl Østrig
3  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Rusland
4  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Rusland
5  Ivan Tarkhanov & Veronika Egorova Rusland
6  Alexander Sokolov & Tatiana Boiko Rusland
7  Rihards Mailitis & Jekaterina Perederejeva Letland
8  Igor Kudrjavcev & Liva Koziola Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

9  Timofei Bavinov & Anzhelika Rakitina Rusland
9  Igor Mikushov & Ekaterina Romashkina Rusland
11  Eldar Dzhafarov & Anna Sazina Aserbajdsjan
11  Gaetano Iavarone & Emanuela Napolitano Italien
13  Alexandre Panasik & Ekaterina Popova Belarus

Quarter-final

14  Andraz Snoj & Tatiana Popova Slovenien
15  Gernot Hacker & Nora Bernhard Østrig
15  Philipp Kaufmann & Sandra Kaufmann (aka Sowa) Østrig
15  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Rusland
15  Jozef Koubek & Marketa Zemanova Tjekkiet
15  Philipp Niehsner & Victoria Rafeiner Østrig
15  Stephan Schlager & Eva Maria Schlager Østrig
21  Gualtiero Cantalupo & Katia Ivanova Dodeva Østrig
21  Winfried Halbhuber & Verena Mattner Østrig
23  Vitally Derendiaev & Dina Shekhovtsova Rusland
24  Paul Lorenz & Kristina Mertin Tyskland

Round 4 (top 48)

25  Christopher Dvorak & Birgit Deutschmann Østrig
25  Zdenek Pribyl & Lenka Barakova Tjekkiet
25  Milan Spanik & Eva Spanikowa Slovakiet
25  Kazuki Sugaya & Ikuyo Ozaki Japan
25  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgarien
30  Richard Botik & Alice Pokorna Tjekkiet
30  Conrad Engelmayer & Pia Dürmoser Østrig
30  Ivan Krylov & Yuliya Sidelnikova Rusland
30  Libor Novak & Silvie Barnetova Tjekkiet
30  Steffen Ockenfels & Sonja Mrasek Østrig
30  Stefan Richtsfeld & Catharina Dvorak Østrig
30  Wolfgang Schmaranzer & Agnes Schneider Østrig
37  Petr Blahovsky & Renata Huckova Slovakiet
37  Dennis Dikkers & Petrie Hendrikx Nederlandene
37  Atanas Gendov & Roselina Doneva Bulgarien
37  Diethard Govekar & Regina Baier Østrig
37  Attila Harmatos & Hajnalka Huber Ungarn
42  Martin Berger & Elisabeth Lumetsberger Østrig
43  Vladislav Jakovlev & Alexandra Schmidt Østrig
43  Martin Kreuz & Sonja Beier Østrig
43  Reinhard Krolokh & Sandra Stöckl Østrig
43  Peter Pastorek & Valeria Marcisovska Slovakiet
43  Alexander Rittberger & Eveline Minichmayr Østrig
43  Andreas Trost & Susanne Trost Østrig

Round 3 (top 89)

49  Michael Boltz & Veronika Boltz Østrig
49  Peter Fluch & Renate Böhm Østrig
49  Johannes Gajdosik & Tamiko Suzuki Østrig
49  Theodor Rulofs & Eva Rulofs Østrig
53  Helmut Pfisterer & Isabella Pfisterer Østrig
53  Thomas Sedminek & Michaela Koitz Østrig
53  Eduard Thamm & Friederike Wanisch Østrig
53  Peter Wondra & Ingrid Eder Østrig
57  Alberto Annesi & Roberta Fabbro Italien
57  Graziano Brusciatti & Sabina Sanchioni Italien
57  Loris De Pellegrin & Donatella Nicoletti Italien
57  Mantas Kirvelis & Kamile Naraite Litauen
57  Ulrich Lindecke & Manuela Schulze Tyskland
57  Markus Rohrbacher & Elke Schacherl Østrig
57  Markus Schmittner & Michaela Rabitz Østrig
65  Werner Antensteiner & Christine Antensteiner Østrig
65  Heinz Böhm & Manuela Böhm Østrig
65  Johannes Ebmer & Gisela Ebmer Østrig
65  Hendrik Hahne & Sandra Hahne Østrig
65  Christian Hartig & Ulrike Stein Østrig
65  Peter Killmeyer & Sylvia Vogler Østrig
65  Thomas Marter & Brigitte Günther Østrig
65  Andreas Peschta & Christine Palenik Østrig
65  Neven Simeonov & Nevena Arnautska Bulgarien
74  Peter Denk & Aurelia Rybicki Østrig
74  Martin Gütlbauer & Jolanda Münzel Østrig
74  Peter Hebenstreit & Iris Hebenstreit Østrig
74  Christian Jordan & Sonja Jordan (aka Sigmund ) Østrig
74  Andreas Lagler & Sabine Palmetshofer Østrig
74  Erik Loos & Christine Loos Østrig
74  Georgi Makoev & Daria Shevelilova Rusland
74  Thomas Neudhart & Ulrike Neudhart Østrig
74  Evgeny Ostryakov & Elena Ostryakova Rusland
74  Robert Reh & Tomoko Reh (aka Morimoto) Østrig
74  Harald Ressmann & Christine Ressmann Østrig
74  Wolfgang Richter & Cornelia Richter Tyskland
74  Erich Rieder & Monika Rieder Østrig
74  Walter Röschel & Christine Röschel Østrig
74  Miroslav Svoboda & Tereza Bezpalcova Tjekkiet
74  Erich Tremetzberger & Eva-maria Tremetzberger Østrig
74  Wolfgang Wagner & Claudia Wagner Østrig

Round 2 (top 113)

74  Jordi Obradors & Nuria Lopez-Daga Spanien
90  Michael Begusch & Astrid Begusch Østrig
90  Rudolf Hartmann & Verena Anker Schweiz
90  Thomas Kogler & Margit Kogler Østrig
90  Johann Mund & Hildegard Drauschke Østrig
90  Albert Salzinger & Natascha Huber Østrig
90  Alfred Schenner & Herta Schenner Østrig
90  Alexander Smetana & Teresa Olbrich (aka Henkel ) Østrig
97  Bernd Allabauer & Monika Buchberger Østrig
97  Alois Anger & Anna Reitschmidt Østrig
97  Christian Höllerschmid & Annemarie Alzinger Østrig
97  Friedrich Koch & Käthe Koch Østrig
97  Rudolf Mayer & Ingrid Steinbrecher Mayer Østrig
102  Gert Civegna & Christiane Civegna Østrig
102  Ernst Handl & Marita Schöfmann Østrig
102  Andreas Reimer & Emanuela Schwab Østrig
102  Andreas Zehndorfer & Silvia Wessner Østrig
106  Walter Schneider & Christa Schneider Tyskland
107  Stefan Begusch & Christina Begusch Østrig
107  Nicholas Chan & Ana Teresa Keck Østrig
107  Roland Hochreiter & Brigitte Hochreiter Østrig
107  Alois Mayr & Rosita Mayr Østrig
107  Johann Seiser & Carina Litschauer Østrig
107  Markus Ungerböck & Vera Provasnicsek Østrig

Round 1 (top 154)

113  Roman Bruck & Jennifer Berger Østrig
113  Johannes Fuchs & Katharina Kreuz Østrig
113  Lubos Harvan & Martina Duchonova Tjekkiet
113  Heinz Mucila & Liane Mucila Østrig
113  Heinz Georg Stückler & Akiko Stückler Østrig
117  Herbert Novotny & Mathilde Novotny Østrig
117  Aleksandar Paskarevic & Martha Jasiczek Østrig
117  Wolfgang Schreiter & Angelika Scharf Østrig
117  Peter Zinniel & Sarah Hansbauer Østrig
121  Reinhard Leutgeb & Marit Woppel Østrig
121  Hannes Schlager & Birgit Mader Østrig
123  Georg Haag & Michaela Haag Østrig
123  Robert Kinnl & Elisabeth Springler Østrig
123  Albert Kirschenhofer & Renate Kirschenhofer Østrig
123  Martin Krönes & Marisa Wagerl Østrig
123  Daniel Thaller & Denise Rath Østrig
123  Gerhard Zwieauer & Lore Ziegelwanger Østrig
129  Stefan Beig & Shoko Iso Østrig
129  Martin Eichinger & Michaela Schaffner Østrig
129  Tamas Engel & Julia Köberl Østrig
129  Daniel Hafner & Sonja Stummer Østrig
129  Andreas Heindl & Dagmar Seidl Østrig
129  Franz Raudner & Andrea Daradin Østrig
129  Alam Rono & Margit Alam Østrig
129  Christoph Thaller & Raphaela Kastner Østrig
129  Konstantin Zelzer & Klara Brandtner Østrig
138  Satoshi Abe & Yumiko Abe Østrig
138  Manfred Aigner & Gertraud Aigner Østrig
138  Kurt Berger & Constanze Berger Østrig
138  Kristof Buchbauer & Luzia Buchbauer Østrig
138  Thomas Filzmoser & Andrea Hensler Østrig
138  Franz Graf & Renee Pruckner Østrig
138  Markus Jeitler & Kathi Majer Gödri Østrig
138  Artur Koch & Monika Hinterwaldner Østrig
138  Roland Komarek & Nicole Komarek Østrig
138  Andreas Pockberger & Edith Pockberger (aka Schwirkschlies) Østrig
138  Michael Provasnicsek & Sandra Winkelbauer Østrig
138  Alexander Pucher & Fusako Sekine Østrig
138  Ronald Sedlaczek & Carinna König Østrig
138  Hans Stark & Maria Stark Østrig
138  Klaus Wendl & Ruth Wendl Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}