Results from Austrian Open 2004 - Viennese Waltz Championships 20. november 2004
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Austrian Open 2004
Østrig - Vienna 19. november 2004

Viennese Waltz Championships 20. november 2004

Final

1  Roman Mayer & Siret Siilak Østrig
2  Vladimir Slon & Martina Friedl Østrig
3  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Rusland
4  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Rusland
5  Ivan Tarkhanov & Veronika Egorova Rusland
6  Alexander Sokolov & Tatiana Boiko Rusland
7  Rihards Mailitis & Jekaterina Perederejeva Letland
8  Igor Kudrjavcev & Liva Koziola Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

9  Timofei Bavinov & Anzhelika Rakitina Rusland
9  Igor Mikushov & Ekaterina Romashkina Rusland
11  Eldar Dzhafarov & Anna Sazina Aserbajdsjan
11  Gaetano Iavarone & Emanuela Napolitano Italien
13  Alexandre Panasik & Ekaterina Popova Belarus

Quarter-final

14  Andraz Snoj & Tatiana Popova Slovenien
15  Gernot Hacker & Nora Bernhard Østrig
15  Philipp Kaufmann & Sandra Kaufmann (aka Sowa) Østrig
15  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Rusland
15  Jozef Koubek & Marketa Zemanova Tjekkiet
15  Philipp Niehsner & Victoria Rafeiner Østrig
15  Stephan Schlager & Eva Maria Schlager Østrig
21  Gualtiero Cantalupo & Katia Ivanova Dodeva Østrig
21  Winfried Halbhuber & Verena Mattner Østrig
23  Vitally Derendiaev & Dina Shekhovtsova Rusland
24  Paul Lorenz & Kristina Mertin Tyskland

Round 4 (top 48)

25  Christopher Dvorak & Birgit Deutschmann Østrig
25  Zdenek Pribyl & Lenka Barakova Tjekkiet
25  Milan Spanik & Eva Spanikowa Slovakiet
25  Kazuki Sugaya & Ikuyo Ozaki Japan
25  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgarien
30  Richard Botik & Alice Pokorna Tjekkiet
30  Conrad Engelmayer & Pia Dürmoser Østrig
30  Ivan Krylov & Yuliya Sidelnikova Rusland
30  Libor Novak & Silvie Barnetova Tjekkiet
30  Steffen Ockenfels & Sonja Mrasek Østrig
30  Stefan Richtsfeld & Catharina Dvorak Østrig
30  Wolfgang Schmaranzer & Agnes Schneider Østrig
37  Petr Blahovsky & Renata Huckova Slovakiet
37  Dennis Dikkers & Petrie Hendrikx Nederlandene
37  Atanas Gendov & Roselina Doneva Bulgarien
37  Diethard Govekar & Regina Baier Østrig
37  Attila Harmatos & Hajnalka Huber Ungarn
42  Martin Berger & Elisabeth Lumetsberger Østrig
43  Vladislav Jakovlev & Alexandra Schmidt Østrig
43  Martin Kreuz & Sonja Beier Østrig
43  Reinhard Krolokh & Sandra Stöckl Østrig
43  Peter Pastorek & Valeria Marcisovska Slovakiet
43  Alexander Rittberger & Eveline Minichmayr Østrig
43  Andreas Trost & Susanne Trost Østrig

Round 3 (top 89)

49  Michael Boltz & Veronika Boltz Østrig
49  Peter Fluch & Renate Böhm Østrig
49  Johannes Gajdosik & Tamiko Suzuki Østrig
49  Theodor Rulofs & Eva Rulofs Østrig
53  Helmut Pfisterer & Isabella Pfisterer Østrig
53  Thomas Sedminek & Michaela Koitz Østrig
53  Eduard Thamm & Friederike Wanisch Østrig
53  Peter Wondra & Ingrid Eder Østrig
57  Alberto Annesi & Roberta Fabbro Italien
57  Graziano Brusciatti & Sabina Sanchioni Italien
57  Loris De Pellegrin & Donatella Nicoletti Italien
57  Mantas Kirvelis & Kamile Naraite Litauen
57  Ulrich Lindecke & Manuela Schulze Tyskland
57  Markus Rohrbacher & Elke Schacherl Østrig
57  Markus Schmittner & Michaela Rabitz Østrig
65  Werner Antensteiner & Christine Antensteiner Østrig
65  Heinz Böhm & Manuela Böhm Østrig
65  Johannes Ebmer & Gisela Ebmer Østrig
65  Hendrik Hahne & Sandra Hahne Østrig
65  Christian Hartig & Ulrike Stein Østrig
65  Peter Killmeyer & Sylvia Vogler Østrig
65  Thomas Marter & Brigitte Günther Østrig
65  Andreas Peschta & Christine Palenik Østrig
65  Neven Simeonov & Nevena Arnautska Bulgarien
74  Peter Denk & Aurelia Rybicki Østrig
74  Martin Gütlbauer & Jolanda Münzel Østrig
74  Peter Hebenstreit & Iris Hebenstreit Østrig
74  Christian Jordan & Sonja Jordan (aka Sigmund ) Østrig
74  Andreas Lagler & Sabine Palmetshofer Østrig
74  Erik Loos & Christine Loos Østrig
74  Georgi Makoev & Daria Shevelilova Rusland
74  Thomas Neudhart & Ulrike Neudhart Østrig
74  Evgeny Ostryakov & Elena Ostryakova Rusland
74  Robert Reh & Tomoko Reh (aka Morimoto) Østrig
74  Harald Ressmann & Christine Ressmann Østrig
74  Wolfgang Richter & Cornelia Richter Tyskland
74  Erich Rieder & Monika Rieder Østrig
74  Walter Röschel & Christine Röschel Østrig
74  Miroslav Svoboda & Tereza Bezpalcova Tjekkiet
74  Erich Tremetzberger & Eva-maria Tremetzberger Østrig
74  Wolfgang Wagner & Claudia Wagner Østrig

Round 2 (top 113)

74  Jordi Obradors & Nuria Lopez-Daga Spanien
90  Michael Begusch & Astrid Begusch Østrig
90  Rudolf Hartmann & Verena Anker Schweiz
90  Thomas Kogler & Margit Kogler Østrig
90  Johann Mund & Hildegard Drauschke Østrig
90  Albert Salzinger & Natascha Huber Østrig
90  Alfred Schenner & Herta Schenner Østrig
90  Alexander Smetana & Teresa Olbrich (aka Henkel ) Østrig
97  Bernd Allabauer & Monika Buchberger Østrig
97  Alois Anger & Anna Reitschmidt Østrig
97  Christian Höllerschmid & Annemarie Alzinger Østrig
97  Friedrich Koch & Käthe Koch Østrig
97  Rudolf Mayer & Ingrid Steinbrecher Mayer Østrig
102  Gert Civegna & Christiane Civegna Østrig
102  Ernst Handl & Marita Schöfmann Østrig
102  Andreas Reimer & Emanuela Schwab Østrig
102  Andreas Zehndorfer & Silvia Wessner Østrig
106  Walter Schneider & Christa Schneider Tyskland
107  Stefan Begusch & Christina Begusch Østrig
107  Nicholas Chan & Ana Teresa Keck Østrig
107  Roland Hochreiter & Brigitte Hochreiter Østrig
107  Alois Mayr & Rosita Mayr Østrig
107  Johann Seiser & Carina Litschauer Østrig
107  Markus Ungerböck & Vera Provasnicsek Østrig

Round 1 (top 154)

113  Roman Bruck & Jennifer Berger Østrig
113  Johannes Fuchs & Katharina Kreuz Østrig
113  Lubos Harvan & Martina Duchonova Tjekkiet
113  Heinz Mucila & Liane Mucila Østrig
113  Heinz Georg Stückler & Akiko Stückler Østrig
117  Herbert Novotny & Mathilde Novotny Østrig
117  Aleksandar Paskarevic & Martha Jasiczek Østrig
117  Wolfgang Schreiter & Angelika Scharf Østrig
117  Peter Zinniel & Sarah Hansbauer Østrig
121  Reinhard Leutgeb & Marit Woppel Østrig
121  Hannes Schlager & Birgit Mader Østrig
123  Georg Haag & Michaela Haag Østrig
123  Robert Kinnl & Elisabeth Springler Østrig
123  Albert Kirschenhofer & Renate Kirschenhofer Østrig
123  Martin Krönes & Marisa Wagerl Østrig
123  Daniel Thaller & Denise Rath Østrig
123  Gerhard Zwieauer & Lore Ziegelwanger Østrig
129  Stefan Beig & Shoko Iso Østrig
129  Martin Eichinger & Michaela Schaffner Østrig
129  Tamas Engel & Julia Köberl Østrig
129  Daniel Hafner & Sonja Stummer Østrig
129  Andreas Heindl & Dagmar Seidl Østrig
129  Franz Raudner & Andrea Daradin Østrig
129  Alam Rono & Margit Alam Østrig
129  Christoph Thaller & Raphaela Kastner Østrig
129  Konstantin Zelzer & Klara Brandtner Østrig
138  Satoshi Abe & Yumiko Abe Østrig
138  Manfred Aigner & Gertraud Aigner Østrig
138  Kurt Berger & Constanze Berger Østrig
138  Kristof Buchbauer & Luzia Buchbauer Østrig
138  Thomas Filzmoser & Andrea Hensler Østrig
138  Franz Graf & Renee Pruckner Østrig
138  Markus Jeitler & Kathi Majer Gödri Østrig
138  Artur Koch & Monika Hinterwaldner Østrig
138  Roland Komarek & Nicole Komarek Østrig
138  Andreas Pockberger & Edith Pockberger (aka Schwirkschlies) Østrig
138  Michael Provasnicsek & Sandra Winkelbauer Østrig
138  Alexander Pucher & Fusako Sekine Østrig
138  Ronald Sedlaczek & Carinna König Østrig
138  Hans Stark & Maria Stark Østrig
138  Klaus Wendl & Ruth Wendl Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}