Results from Austrian Open 2004 - Junior II Standard 21. november 2004
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Austrian Open 2004
Østrig - Vienna 19. november 2004

Junior II Standard 21. november 2004

Final

1  Oleksandr Kravchuk & Anzhelika Kumar Indien
2  Valentin Savin & Alina Glazkova Rusland
3  Ivan Novikov & Margarita Klimenko Rusland
4  Eimantas Kalinauskas & Austeja Pukaite Litauen
5  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Tjekkiet
6  Ilya Rubtsov & Olga Romanenko Rusland
7  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Rusland
8  Egidijus Liaudanskas & Justina Inkrataite Litauen
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

9  Vladimirs Kurcevskijs & Elina Ozolina Letland
10  Motiejus Bagdonas & Gabriele Brazauskaite Litauen
11  Alen Pavlec & Katja Orgl Slovenien
11  Vladimir Rudko & Kristina Romanenko Rusland
13  Ilia Kutsenko & Yelizaveta Kolodiy Ukraine

Quarter-final

14  Dominykas Dauksas & Olga Nikolajeva Litauen
15  Dusan Dragovic & Marina Soldatovic Jugoslavien
15  David Odstrcil & Aneta Adamcova Tjekkiet
17  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraine
18  Rares Cojoc & Beatrice Balasz Rumænien
18  Alexander Parhomovski & Tasja Schulz Tyskland
20  Maxim Furtuna & Ksenia Spinu Moldova
21  Alexandre Panasik & Ekaterina Popova Belarus
21  Guillem Pascual & Cristina Suarez Spanien
23  Klemen Prasnikar & Urska Vodicar Slovenien
24  Marek Haris & Simona Cechova Tjekkiet

Round 2 (top 32)

25  Matej Filipancic & Tara Bohak Slovenien
26  Zhivko Ivanov & Aleksandrina Stoikova Bulgarien
26  Marco Tocchini & Pamela Tocchini Italien
28  Mikhail Ostryakov & Olga Tarasova Rusland
29  Janis Briksis & Gabriela Grinberga Letland
30  Simon Suchal & Kristina Raczova Slovakiet
31  Rene Rak & Aneta Janoviakova Slovakiet
32  Georgiy Cholan & Iryna Pidchibiy Ukraine

Round 1 (top 42)

33  Mihai Dima & Catalina Filip Rumænien
34  Maurizio Schirato & Katharina Würrer Østrig
35  Maksym Mazurenko & Yevgeniya Gnatyuk Ukraine
36  Manuel Demic & Julia Hauzmayer Østrig
37  Miha Stefl & Ursa Tomazic Slovenien
38  Dominykas Gesevicius & Agnija Leonova Litauen
38  Tomas Mikulicka & Alena Stareckova Tjekkiet
40  Arturs Olekss & Sanija Senhofa Letland
41  Edgars Ozerskis & Alina Staruk Letland
42  Atanas Lozanov & Maria Delitoneva Bulgarien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}