Results from Austrian Open 1998 - IDSF International open Latin 21. november 1998
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Austrian Open 1998
Østrig - Vienna 21. november 1998

IDSF International open Latin 21. november 1998

Final

1  Neilas Katinas & Anita Pocz Tyskland
2  Alexander Polyakov & Julia Perfilieva Rusland
3  Dmitri Ostashkin & Svetlana Ostashkina Rusland
4  Lars Kromann & Rikke Grundtvig Danmark
5  Jerry Abrate & Samantha Togni Italien
6  Sören Hougaard & Mette Georgio Danmark
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Peter Majzelj & Patricija Rot Slovenien
8  Andrea Placidi & Samanta Poletti Italien
9  Zdenek Rezler & Pavla Pazdirkova Tjekkiet
10  Alessandro Toffoletto & Roberta Zoia Italien
11  Zoran Plohl & Gordana Grandosek Slovenien
12  Mark Seibert & Jolanta Berzinia Tyskland
13  Vitalijs Polikarpovs & Olga Barashihina Letland
14  Volodymyr Marchenko & Olena Pavlova Ukraine
15  Gunnar Grabmair & Romana Mayr-zaininger Østrig

Quarter-final

16  Michal Soukup & Zuzana Paskova Slovakiet
17  Dirk Bastert & Alla Tkachenko Rusland
17  Jiri Kosydar & Martina Kocikova Tjekkiet
19  Roberto Albanese & Uta Deharde Tyskland
20  Felice Alviani & Lucia Kofler Italien
20  Lucas Caparotto & Stefania Prete Italien
20  Simone Zat & Tatiana Banko Italien
23  Rostislav Liduch & Petra Chovancova Tjekkiet
24  Sebastian Lins & Jasmin Fuhrmann Tyskland

Round 2 (top 48)

25  Lucio Cocchi & Federica Malaguti Italien
26  Aleksandrs Gulko & Olga Ivancova Letland
26  Mauro Rossi & Monica Crocetta Italien
26  Alex Zaglmaier & Nicole Kuntner Østrig
29  Dennis Ciomber & Swetlana Kirchkessler Tyskland
29  Stefan Erdmann & Gaby Breuer Tyskland
29  Marek Swetik & Dagmar Polakova Tjekkiet
32  Mitja Slevec & Iris Igic Slovenien
33  Vladimir Velev & Michaela Otte Østrig
34  Agris Bertulsons & Jolanta Kirgicka Letland
34  Marek Dvornik & Katerina Kolmanova Tjekkiet
34  Matev Ogorelec & Nina Medja Slovenien
37  Dusan Bogunovic & Marija Jevtovic Jugoslavien
37  Miroslav Hartman & Andrea Deskova Tjekkiet
37  Ales Kocjancic & Sasa Renko Slovenien
40  Nikola Mandic & Darinka Divljak Østrig
40  Sandor Virag & Katalin Merkovics Ungarn
42  Andris Miezitis & Ilze Pigita Letland
42  Radim Sluzy & Lucie Skopalikova Tjekkiet
42  Heiko Straile & Meike Fimpel Tyskland
45  Ojars Bacis & Santa Lodina Letland
45  Regis Capparotto & Giulia Gorgoglione Italien
45  Grzegorz Lugowicz & Khrystyna Vorobyova Polen
45  Stefan Meissner & Maike Ebsen Tyskland

Round 1 (top 93)

49  Lubomir Nevrla & Lucie Krejci Tjekkiet
50  Hrvoje Krasevac & Ivana Vukmirovic Kroatien
51  Eduard Pümpel & Babette Herzog Østrig
52  Harijs Loze & Inga Vitenberga Letland
52  Róbert Magyari & Orsolya Darazsi Ungarn
52  Bor Pantic & Maja Gersak Slovenien
52  Miro Perat & Nejka Lovsin Østrig
52  Alessandro Testa & Daniela Frangipane Italien
57  Janos Elbs & Monika Elbs (aka Florczyk) Tyskland
57  Stefano Ubaldi & Arianna Rossi Italien
59  Bekim Neziri & Agnes Forrai Tyskland
60  Markus Nörpel & Karin Fischbacher Østrig
60  Martin Petrik & Katerina Horakova Tjekkiet
60  Jan Vic & Vengula Stmadlova Østrig
60  Tomaz Vratar & Vesna Soster Slovenien
64  Micha Christof & Tanja Lochner Østrig
64  Robert Kovarik & Martina Ludwig Tyskland
66  Pavel Badoucek & Simona Svrckova Tjekkiet
66  Bojan Fesel & Liljana Androvic Slovenien
66  Emiliano Gallucci & Manuela Mancini Italien
66  Bratislav Rankovic & Ana Tomic Jugoslavien
70  André Frintrop & Anita Mothes Tyskland
70  Günther Kazianka & Alexandra Hribernig Østrig
70  Jozef Koubek & Jana Krtickova Tjekkiet
70  Timo Kulczak & Sabrina Böhm Tyskland
74  Matija Gikic & Tamara Despot Kroatien
75  Marcin Niewiadomski & Katarzyna Zurawska Polen
76  Ronnie Boehler & Sylvie Roemer Tyskland
77  Petr Kovac & Sarka Stepankova Slovakiet
77  Uros Kramar & Mojca Erbert Slovenien
77  Csaba Radvanyi & Barbara Pantya Østrig
80  Radek Malenovsky & Petra Zradickova Tjekkiet
80  Pedro Mendes & Caterina Fonseca Portugal
82  Jan Ondrias & Hana Starostkova Tjekkiet
82  Lumir Zoufaly & Barbora Davidkova Tjekkiet
84  Christian Lachmuth & Birgit Jung Østrig
85  Milorad Milutinovic & Sanja Svorcan Jugoslavien
85  Simon Rimrod & Sieglinde Funderburk (aka Fahmüller) Østrig
87  Michal Parma & Petra Vladovona Tjekkiet
88  Tomas Ozana & Lenka Krainova Østrig
88  Paolo Santin & Chiara Nardotto Italien
90  Miroslav Havlicek & Pavla Rotbauerova Tjekkiet
90  Martin Navratil & Michaela Volna Tjekkiet
92  Tomas Sieder & Magdalena Teslikova Tjekkiet
93  Jiri Vagner & Sarka Hladikova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}