Results from Amber Couple 2011 - IDSF International Open Standard 7. maj 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Amber Couple 2011
Litauen - Kaunas 7. maj 2011

IDSF International Open Standard 7. maj 2011

Final

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Tyskland
2  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Litauen
3  Andrejs Rogovenko & Anna Voroncuka Letland
4  Vaidotas Lacitis & Veronika Golodneva Litauen
5  Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite Litauen
6  Lukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak Polen
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Rares Cojoc & Katarzyna Kapral Rumænien
8  Szymon Kulis & Margarita Zvonova Estland
8  Pasquale Nudo & Yulia Saikina Italien
10  Stanislav Portanenko & Nataliya Kolyada Ukraine
11  Piotr Purchala & Anastasja Ermolenko Polen
12  Edgars Linis & Eliza Ancane Letland

Quarter-final

13  Andres Liiv & Kristin Vaha Estland
13  Andrei Motyl & Diana Korotina Estland
15  Aleksandr Koshkin & Aleksandra Rygina Rusland
15  Georgiy Markaryan & Marina Dorokhova Rusland
15  Anton Trubin & Valeriya Lebedeva Rusland
18  Konstantin Gorodilov & Yuliya Krepchuk Estland
19  Artsiom Kazyra & Anastasia Veslova Belarus
20  Egor Dulebenets & Aleksandra Samorodskaya Belarus
20  Gerds Ivuskans & Beate-katrina Zeltina Letland
20  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Litauen
23  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Letland
24  Marts Punins & Dana Jakobsone Letland

Round 2 (top 36)

25  Edgaras Baltaragis & Indre Kucinskaite Litauen
26  Alessandro Bosco & Urte Januskeviciute Litauen
27  Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Litauen
28  Mikhail Koptev & Aleksandra Atamantseva Rusland
29  Vilius Jakas & Eidvile Jonikaite Litauen
30  Sergey Lazunkov & Anna Radetskaya Belarus
31  Deividas Kacinauskas & Gabriele Sabaliauskaite Litauen
32  Dmitriy Piletskiy & Vita Porshina Belarus
33  Yriy Afonin & Darya Kushnir Finland
34  Vjaceslavs Suhtins & Anastasija Volkonska Letland
35  Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Litauen
36  Daniil Varlamov & Margarita Angudovich Rusland

Round 1 (top 51)

37  Marcin Tichoniuk & Agnieszka Gajak Polen
38  Argo Oblikas & Laura Puusepp Estland
39  Jacek Stefanski & Joanna Korab Polen
40  Artem Mironchik & Alesya Lisukova Belarus
41  Darius Ivanovas & Agne Valiukeviciute Litauen
42  Tautvydas Sinkevicius & Ieva Dautartaite Litauen
43  Petr Tischenko & Alena Ivanova Rusland
44  Rolands Malcans & Kristine Lopeta Letland
45  Zygimantas Tuskevicius & Kamile Sukeviciute Litauen
46  Egidijus Vaitkus & Justina Valaityte Litauen
47  Darius Zitinevicus & Viktorija Saulyte Litauen
48  Aleksey Babets & Yuliya Akulova Belarus
48  Modestas Krecius & Meda Simaityte Litauen
48  Arthur Niin & Mari-Liis Tali Estland
48  Egert Tomingas & Anelle Trepp Estland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}