Results from Alcobendas 2007 - IDSF European Standard 13. januar 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Alcobendas 2007
Spanien - Madrid 13. januar 2007

IDSF European Standard 13. januar 2007

Final

1  Arunas Bizokas & Edita Daniute Litauen
2  Paolo Bosco & Silvia Pitton Italien
3  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Tyskland
4  Marat Gimaev & Alina Basyuk Rusland
5  Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva Rusland
6  Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [23] Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Polen
8  [11] Emanuel Valeri & Tania Kehlet Danmark
9  [7] Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Litauen
10  [3] Luca Bussoletti & Tjasa Vulic Slovenien
10  [3] Marco Cavallaro & Joanne Clifton England
10  [3] Stanislaw Massold & Christine Deck Tyskland

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

13  [20] Marek Kosaty & Paulina Glazik Polen
13  [20] Valdis Skutans & Laura Kosite Letland
15  [13] Mark Elsbury & Olga Elsbury England
16  [12] Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tjekkiet
17  [10] Roman Mayer & Siret Siilak Østrig
18  [8] Björn Bitsch & Ashli Williamson Danmark
18  [8] Eldar Dzhafarov & Anna Sazina Aserbajdsjan
18  [8] Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Østrig
18  [8] Csaba László & Szilvia Szögi Ungarn
22  [6] Vladislav Ivanovich & Olga Tribushevskaja Belarus
23  [5] Isaac Rovira & Desiree Martin Spanien
24  [4] Gustaf Lundin & Valentina Oseledko Sverige

Round 2 (top 48)

25  [21] Salvatore Todaro & Violeta Yaneva Bulgarien
26  [19] Mathieu Laroche & Sylvia Ruskova (aka Laroche) Frankrig
27  [18] Marko Mehine & Maria Fessai Estland
28  [17] Inaki Albiol & Maria Carbonell Spanien
29  [16] Rares Cojoc & Katarzyna Kapral Rumænien
29  [16] Veiko Ratas & Helena Liiv Estland
29  [16] Andrejs Rogovenko & Viktorija Triscuka Letland
32  [15] Ruslan Golovashchenko & Olena Golovashchenko Ukraine
32  [15] Markus Hirvonen & Mariia Hirvonen Finland
32  [15] Chris Nugteren & Rebecca Blummel Nederlandene
35  [13] Kristjan Kuusk & Anri Kokkonen Finland
36  [11] Paolo Campigotto & Emilia Oprea Rumænien
37  [9] Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Ungarn
38  [8] Karol Brull & Viktoria Bolender Slovakiet
39  [7] Juraj Simko & Zuzana Vicikova Slovakiet
39  [7] Yevgen Solodkyy & Svitlana Rozhkova Ukraine
39  [7] Miha Vodicar & Nadiya Bychkova Slovenien
42  [6] Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Nederlandene
43  [5] Steeve Gaudet & Laure Colmard Frankrig
44  [4] Ilia Tinkelman & Viktoria Shupletsov Israel
44  [4] Ilya Zakharov & Suzanna Morbin Belarus
46  [3] Pavel Bic & Silvie Konderlova Tjekkiet
47  [2] Egor Filipenko & Camilla Bentzen Norge
47  [2] Tom Erik Nilsen & Nadya Khamitskaya Norge

Round 1 (top 59)

49  [24] Yaniv Kakun & Natalia Driker Israel
50  [15] Aleksandar Popov & Irena Dimitrova Bulgarien
51  [13] Yvo Eussen & Elisabeth Novotny Sverige
52  [9] Patrik Majcen & Emina Musanovic Kroatien
53  [4] Renato Minnig & Sigrun Bögi Schweiz
54  [2] Robert Schubert & Tamara Despot Kroatien
55  [1] Sean Chetcuti & Daphne Coleiro Malta
55  [1] Sebastian Prekun & Ciara Francis Irland
55  Pedro Borralho & Tatiana Moreira Santos Portugal
58  Olivier Haller & Karine Jaton Schweiz
58  Vukasin Vukovic & Nikolina Prosan Bosnien-Hercegovina
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}