Results from 36th Blue Band of the River Spree - Senior I C Standard 21. marts 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

36th Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 21. marts 2008

Senior I C Standard 21. marts 2008

Final

1  Jürgen Vosskamp & Beate Vosskamp Tyskland
2  Roman Fischer & Anita von Hertel Tyskland
3  Jens Wolfram & Silke Wolfram Tyskland
4  Hagen Winterfeldt & Katrin Winterfeldt Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

5  Martin Görisch & Anette Bauer Tyskland
5  Andreas Gropengiesser & Susanne Tietje-gross Tyskland
5  Gunnar Harms & Kirsten Berndt Tyskland
5  Manfred Houben & Martina Houben Tyskland
5  Bert Jacobs & Susanne Jacobs Tyskland
5  Ralf Lederer & Petra Lederer Tyskland
5  Hendryk Schwarz & Martina Folladore Østrig

Quarter-final

12  Karl Appel & Anja Wilhelm Tyskland
12  Rainer Niltop & Pia Niltop Tyskland
14  Karl-Heinz Berg & Anke Hillger Tyskland
14  Gerhard Kollmann & Susanne Kollmann Østrig
14  Jan Steinmetzer & Doreen Steinmetzer Tyskland
17  Eckhard Junge & Petra Von Thaden Tyskland
18  Frank Dempewolf & Daniela Dempewolf Tyskland
18  Mario Klein & Catharina Klein Tyskland
20  Bernd Stephan & Ina Stephan Tyskland
21  Peter Reinhardt & Heike Reinhardt (aka Corodonoff) Tyskland

Round 2 (top 36)

22  Jens Bode & Stefanie Bode-glatz Tyskland
22  Jürgen Lüders & Karin Lüders Tyskland
22  Jörg Von Bussche & Maren Langfeldt Tyskland
25  Matthias Holtschlag & Lucia Holtschlag Tyskland
25  Mario Steinmeyer & Eliane Schröder Tyskland
27  Günter Mehringer & Caterina Vogel Tyskland
27  Serge Millrose & Ilona Beer Tyskland
27  Mike Peters & Kerstin Peters Tyskland
30  Martin Brinker & Martina Brinker Tyskland
31  Lutz Hoscheck & Jana Hoscheck Tyskland
32  Wolfgang Bandel & Christine Bandel Østrig
32  Evgeniy Mochkin & Leni Mochkina Tyskland
34  Lupo-Detlef Wolff & Rebecca Wolff Tyskland
35  Sven Barwanitz & Michaela Barwanitz Tyskland
35  Egon Pircher & Lydia Pircher Østrig

Round 1 (top 69)

37  Roland Adam & Beate Fischer Tyskland
37  Hans Ulrich Bucek & Daniela Gdaniec Krakau Tyskland
37  Dirk Höpfner & Brit Kirsten Höpfner Tyskland
37  Joachim Moser & Hildegard Goger Østrig
37  Uwe Pessel & Elke Pessel (aka Steiner) Tyskland
37  Thomas Schluter & Petra Dalldorf Tyskland
37  Jürgen Schmidt & Kirsten Schmidt Tyskland
37  Horst Sobotta & Birgit Sobotta Tyskland
45  Heinz Brack & Anke Wernicke Tyskland
46  Frank Braun & Jutta Spiess Tyskland
46  Thomas Diekmann & Andrea Diekmann Tyskland
46  Peter Holzner & Ulrike Holzner Tyskland
46  Reiner Ölschläger & Beate Ölschläger Tyskland
46  Gunter Reichel & Ina Reichel Tyskland
46  Udo Schulte & Angelika Schulte Tyskland
52  Thorsten Reinhardt & Corinna Kock Tyskland
53  Wolfgang Kallasch & Martina Kallasch Tyskland
53  Ulrich Linnemann & Andrea Linnemann Tyskland
53  Michael Stöckl & Andrea Stöckl Tyskland
53  Wolfgang Zander & Martina Zander Tyskland
57  Heiko Gorski & Maren Gorski Tyskland
58  Michael Rodemann & Nicola Rosenkranz Tyskland
59  Wolfgang Bannies & Martina Bannies Tyskland
59  Rudolf Schütte & Jungfang Lü Tyskland
59  Axel Schypulla & Angela Klinge Tyskland
59  Klaus Weselmann & Maria Weselmann Tyskland
63  Frank Große & Eveline Große Tyskland
63  Karl-Heinz Lachmund & Petra Lachmund Tyskland
63  Peter Stoltefuss & Petra Stoltefuss Tyskland
66  Franz Dörnemann & Ute Dörnemann Tyskland
66  Karl Matthias Vetter & Cornelia Mästle Tyskland
68  Harald Fried & Caroline Fried Tyskland
68  Frank Niklas & Kerstin Niklas (aka Funk) Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}