Results from 36th Blue Band of the River Spree - IDSF Senior I Open Standard 23. marts 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

36th Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 21. marts 2008

IDSF Senior I Open Standard 23. marts 2008

Final

1  Jörg Hillenbrand & Ute Hillenbrand Tyskland
2  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Tyskland
3  Jens Neumann & Anke Gillner Tyskland
4  Gert Faustmann & Alexandra Kley Tyskland
5  Heinz Josef Bickers & Aurelia Bickers Tyskland
6  Marco Wittkowski & Petra Fischer Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Tyskland
8  Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Tyskland
9  Jürgen Stellmacher & Anne Stellmacher Tyskland
10  Rene Seyboth & Heike Seyboth Tyskland
11  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Tyskland
12  Michael Gross & Angelika Gross Tyskland

Quarter-final

13  Klaus Padberg & Dunja Jansen Tyskland
14  Dirk Alefsen & Miriam Alefsen (aka Canrinus) Tyskland
14  Jens Ladiges & Anja Wittkowski Tyskland
16  Hendrik Claassen & Claudia Schmidt (aka Schäfer) Tyskland
16  Juha Pihlman & Tiina Toivonen Finland
18  Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Tyskland
19  Nils Goral & Anja Goral Tyskland
20  Robert Panther & Birgit Panther Tyskland
21  Damian Kukowka & Bettina Weimann Tyskland
22  Kim Bartels & Silke Bartels Tyskland
22  Holger Eissing & Birgit Tomesch Tyskland
22  Norbert Jäger & Beate-christine Jäger (aka Eberhardt) Tyskland
25  Detlef Krebs & Andrea Peters Tyskland

Round 3 (top 51)

26  Thorsten Berthold & Sabine Reuter (aka Schiffmann) Tyskland
26  Ulrich Lindecke & Manuela Schulze Tyskland
28  Michael Sipek & Susanne Sipek Tyskland
29  Raymond Reimann & Antje Reimann (aka Schulz) Tyskland
30  Thomas Meintrup & Beate Meintrup Tyskland
31  Diethard Govekar & Kerstin Kunzmann Østrig
31  Mikhail Kotsar & Olga Melnik Rusland
33  Alexander Hick & Petra Alexandra Lessmann Tyskland
33  Clemens Kalmer & Petra Kalmer (aka Dippl) Tyskland
33  Andreas Kraushaar & Anja Hesele Tyskland
36  Götz Bierbaum & Maren Bierbaum (aka Muller) Tyskland
36  Uwe Bodinet & Cornelia Bodinet Tyskland
38  Bernd Steines & Annette Bauer Tyskland
38  Wolfgang Walter & Ilse von Beyer Tyskland
38  Thomas Will & Sandra Will (aka Schulze) Tyskland
41  Roland Mayr & Annette Hühn Tyskland
42  Massimiliano Ciardi & Patrizia Discalzi Italien
42  Andreas Kindt & Anne Hinz Tyskland
44  Stefan Isenecker & Diane Mongellaz Tyskland
44  Hannu Kursu & Suvi Lukkari Finland
46  Thomas Leinhäupl & Ingrid Greck Tyskland
46  Kai Schönherr & Silke Ludwig Tyskland
48  Juerg Briner & Katharina Egli-Gubelmann Schweiz
48  Volker Conrad & Cornelia Conrad Tyskland
48  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Tyskland
48  Christoph Rummel & Jutta Wießmann Tyskland

Round 2 (top 80)

52  Axel Bauer & Silke Sowade Tyskland
53  Seppo Mustonen & Rita Nevaste Finland
53  Josep Maria Poza & Celia Sansano Spanien
55  Klaus Meng & Gabriele Kunau Tyskland
55  Marius Torka & Barbara Torka Tyskland
57  Mario Müller & Michaela Frahm Tyskland
58  Gordan Bedenikovic & Susanne Krieger Tyskland
58  Friedrich Hoppe & Regine Riechers Tyskland
58  Vitaliy Lakhman & Svetlana Yakovishina Rusland
58  Marco Masini & Sabine Masini Tyskland
62  Thomas Busta & Manuela Busta Tyskland
62  Ralf Rösch & Nursen Rösch Tyskland
64  Juri Henning & Iris Pernat Tyskland
64  Ulf Nagel & Doris Nagel Tyskland
64  Holger Wenzel & Monika Schmitt Tyskland
67  Markus Eggert & Angela Josteit Tyskland
67  Helge Neuner & Tanja Neuner (aka Gödecke) Tyskland
67  Dirk Rapröger & Claudia Thies Tyskland
70  Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Tyskland
70  Andrey Ivanov & Anna Ivanova Rusland
70  Bernward Kett & Christine Kett Tyskland
70  Thomas Resch & Susanne Schade Tyskland
74  Matthias Schoof & Anja Eilers-Schoof Tyskland
74  Volker Stoermer & Sandra Stoermer Tyskland
76  Michael Borchardt & Anita Borchardt Tyskland
77  Ulrich Conrad & Sibylle Conrad (aka Hepp ) Tyskland
77  Bernhard Hoff & Angela Hoff Tyskland
79  Guido Pohlmann & Ulrike Meyer Tyskland
79  Ramen Sen & Fides Matzdorf England

Round 1 (top 99)

81  Gerhard Baier & Ingrid Cloos Tyskland
82  Kai Hildebrandt & Anke Tiedemann Tyskland
82  Jan Pincsek & Edith Carder (aka Pincsek) Østrig
84  Indulis Martinsons & Baiba Martinsone Letland
84  Uwe Vornkahl & Bettina Mangeng Tyskland
84  Reinhard Wasmund & Yvonne Henze-hentzschel Tyskland
87  Bernhard Starz & Barbara Starz Tyskland
88  Steffan Vogel & Ute Retzlaff Tyskland
89  Mario Weidner & Susanne Weidner Tyskland
89  Uwe Wittmann & Sabine Wittmann (aka Dehl) Tyskland
91  Peter Jöckel & Teresa Jöckel Tyskland
92  Michel Müller & Elke Rüffler Tyskland
93  Helmut Harrer & Alexandra Braun Tyskland
94  Sven Karsten & Claudia Karsten Tyskland
94  Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Tyskland
96  Reelf Gerdes & Mirja Locnikar Tyskland
96  Ulrich Scherb & Petra Walliser Østrig
98  Marko Holopainen & Ritva Holopainen Finland
98  Hans-Jürgen Schulze & Sigrid Schulze Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}