Results from 36th Blue Band of the River Spree - IDSF Senior II Standard 21. marts 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

36th Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 21. marts 2008

IDSF Senior II Standard 21. marts 2008

Final

1  Bernd Kiefer & Monika Kiefer Tyskland
2  Bernd Farwick & Petra Voosholz Tyskland
3  Michael Lindner & Beate Lindner Tyskland
4  Claus Halfmeier & Britta Halfmeier Tyskland
5  Raymond Reimann & Antje Reimann (aka Schulz) Tyskland
6  Jari Redsven & Anne Redsven Finland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Alexander Hick & Petra Alexandra Lessmann Tyskland
8  Wolfgang Koschier & Birgit Koschier (aka Fehrmann) Tyskland
8  Norbert Schade & Arne Marina Schade Tyskland
10  Hans Arnold Büscher & Heidi Büscher Tyskland
10  Roland Taron & Siegrun Taron Tyskland
12  Holger Kohlschmidt & Sabine Kohlschmidt Tyskland
13  Dieter Keppeler & Manuela Schraut Keppeler Tyskland

Quarter-final

14  Jouko Leppala & Helja Leppala Finland
14  Anton Novak & Susanna Novak Østrig
16  Robert Dub & Sylvia Schäfer-nouza Østrig
17  Rainer Quenzel & Astrid Quenzel Tyskland
17  Michael Wierzbicki & Grazyna Wierzbicki Tyskland
19  Ivone Donello & Daniela Pupin Italien
20  Georg Mertens & Mariele Wedam Tyskland
21  Karl-Heinz Reimann & Vera Krewerth Tyskland
21  Wilfried Seidel & Annette Seidel Tyskland
23  Michel Heggen & Tonny Heggen Belgien
23  Manfred Otto & Andrea Otto Tyskland

Round 3 (top 48)

25  Jürgen Kosch & Katrin Kosch Tyskland
25  Jorg Stoffels & Karin Stoffels Tyskland
27  Peter Fischer & Regina Fischer Tyskland
27  Rainer Grasmaier & Christine Hiller Tyskland
27  Hannu Kursu & Suvi Lukkari Finland
30  Bohumil Cech & Pavla Cech Tjekkiet
30  Manfred Haerer & Birgit Haerer Tyskland
32  Jiri Plsek & Jana Plskova Tjekkiet
33  Erland Feigenbutz & Mania Feigenbutz Tyskland
33  Horst Otto & Gabriele Otto (aka Junck) Tyskland
35  Hansjörg Spiecker & Petra Carstensen Tyskland
35  Marius Torka & Barbara Torka Tyskland
37  Olaf Paul & Christl Eva Paul (aka Renno) Tyskland
37  Theodor Rulofs & Eva Rulofs Østrig
39  Michele Menniello & Cinzia Todini Italien
39  Seppo Mustonen & Rita Nevaste Finland
41  Peter Bruckner & Susanne Stuber-Bruckner Tyskland
41  Markus Eggert & Angela Nielandt (aka Josteit) Tyskland
41  Manfred Kerschner & Monica Kügler Østrig
41  Dario Vignando & Sandra Bomben Italien
45  Erich Tremetzberger & Eva-maria Tremetzberger Østrig
46  Thomas Fiege & Sigrid Fiege Tyskland
47  Frank Roscher & Kerstin Roscher Tyskland
48  Thomas Dose & Marlis Dose Tyskland

Round 2 (top 81)

49  Dirk Keller & Heidemarie Schulz-Brüsewitz Tyskland
49  Uwe Vornkahl & Bettina Mangeng Tyskland
51  Ralf Bode & Mechthild Bode Tyskland
51  Edgar Kobinger & Lilo Kobinger Tyskland
51  Wolfgang Dieter Schmitt & Angelika Schmitt Tyskland
54  Jörg Monse & Beate Monse Tyskland
54  Volkert Wanner & Franziska Baumgarten Tyskland
56  Detlev Kox & Martina Ehrhardt Tyskland
56  Jan Pincsek & Edith Carder (aka Pincsek) Østrig
56  Rainer Rasper & Judith Rasper Tyskland
56  Ralf Rösch & Nursen Rösch Tyskland
56  Erik Winkler & Bettina Winkler Tyskland
61  Dieter Behnke & Gabi Tasler Tyskland
61  Wolfgang Drewitz & Eva Mary Kohn Tyskland
61  Berthold Kröger & Astrid Kröger Tyskland
64  Gerhard Baier & Ingrid Cloos Tyskland
64  Tilo Kaiser & Kerstin Kaiser Tyskland
64  Hans Jürgen Klatt & Susanne Klatt Tyskland
64  Hilmar Schlager & Sylvia Schlager Tyskland
68  Stephan Laue & Marion Laue Tyskland
69  Hans-Peter Mehlau & Ute Mehlau Tyskland
69  Ekkehard Neumann & Anette Neumann Tyskland
71  Giuseppe Iannazzi & Silvana Uzzoli Italien
71  Gerd Ohnesorge & Helma Ohnesorge Tyskland
71  Gerhard Winkler & Monika Winkler Tyskland
74  Wolfgang Wiese & Petra Wiese Tyskland
75  Karl Kunstfeld & Lilo Kunstfeld Tyskland
76  Karl Ludwig Glöckner & Heidemarie Glöckner Tyskland
76  Jurgen Sperwien & Manuela Sperwien Tyskland
76  Lothar Troesch & Ulrike Troesch Tyskland
79  Jürgen Klein & Gabriele Klein Tyskland
79  Michel Müller & Elke Rüffler Tyskland
79  Jürgen Stahnke & Patricia Stahnke Tyskland

Round 1 (top 106)

82  Detlef Hildebrandt & Sabine Hildebrandt Tyskland
83  Steffen Blunck & Birgit Blunck Tyskland
83  Thomas Führt & Susanne Steffen (aka Führt) Tyskland
83  Volker Münch & Petra Münch Tyskland
86  Karl Hengl & Silvia Schernberger Østrig
86  Hartmut Schlieker & Helma Schlieker Tyskland
88  Torsten Flentge & Kerstin Meyer Tyskland
89  Michael Schneider & Monika Schneider Tyskland
89  Hans-Jürgen Schulze & Sigrid Schulze Tyskland
91  Olaf Geisler & Petra Geisler Tyskland
91  Leo Rein & Ursula Rein Tyskland
91  Günther Rossmann & Edith Barthold (aka Sander) Tyskland
91  Detlef Zinnendorf & Andrea Schlüter (aka Grünewald) Tyskland
95  Georg Haag & Michaela Haag Østrig
95  Gunnar Wagner & Helga Biernoth Tyskland
97  Jürgen Seifert & Petra Mansbart Tyskland
98  Michael Tonko & Sylvia Tonko Tyskland
99  Rolf Dieter Wand & Dorit Wand Tyskland
100  Peter Kindler & Cornelia Kindler Tyskland
100  Ulrich Spreng & Ute Maria Heinz Tyskland
103  Bernd Dürre & Petra Dietrich (aka Lehmann ) Tyskland
103  Andreas Koczwara & Anne Koczwara Tyskland
105  Klaus Wendl & Ruth Wendl Østrig
106  Günter Andersch & Mechthild Andersch-Gerber Tyskland
106  Günter Denk & Regina Graf Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}