Results from 36th Blue Band of the River Spree - Amateur C Standard 21. marts 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

36th Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 21. marts 2008

Amateur C Standard 21. marts 2008

Final

1  Rainer Pokoj & Ricarda Kissler Tyskland
2  Christian Spiegel & Carina Hassenewert Tyskland
3  Ronald Pux & Sabine Pux (aka Möstl) Østrig
4  Alexander Höller & Elisabeth Margreiter Østrig
5  Robert Kunz & Viktoria Renpenning Tyskland
6  Andre Wichmann & Juliane Bagdasarjan Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Reinhard Müller & Annett Neumann Tyskland
7  Sebastian Rost & Anja Lohr Tyskland
7  Dierick Schröder & Ulrike Kasper Tyskland
10  Fabian Völz & Christina Ulherr Tyskland
11  Benjamin Schulze & Sandra Rebentrost Tyskland
11  Michael Sommerer & Miriam Lindner Tyskland
13  Maximilian Arlt & Sarah Gentzsch Tyskland
13  Stefan Gailer & Julia Mildenberger Tyskland

Quarter-final

15  Maximilian Paul & Sonja Richter Tyskland
15  Christoph Stelzer & Linn Frohse Tyskland
17  Daniel Mertens & Indra Wetzel Tyskland
18  Maurizio Bonura & Anna Bonura Tyskland
18  Sebastian Huth & Alexandra Oly Tyskland
18  Karsten Voigt & Nicole Biebig Tyskland
18  Philipp Wortmann & Julia Okatz Tyskland
22  Peter Schemel & Anja Werner Tyskland
23  Kushtrim Demolli & Sabrina Haase Tyskland
23  Marek Ponca & Ewa Ponca (aka Drapala) Tyskland
25  Marco Baumann & Julia Roth Tyskland
26  Chris Krauser & Anne Albe Tyskland
27  Martin Hotzel & Linda Bleul Tyskland
27  Simon Zbikowski & Marina Gilfer Tyskland

Round 2 (top 52)

29  Klas Hatje & Gesa Ringe Tyskland
29  Tristan Helwig & Lilli Koch Tyskland
29  Waldemar Kleinschmidt & Marina Kleinschmidt Tyskland
29  Andreas Lemm & Janina Reinhardt Tyskland
33  Andreas Eppleé & Sandra Müller Harboe Tyskland
33  Markus Kränzel & Desiree Schöndeling Tyskland
33  Jan Max Reinhardt & Hauke Fenner Tyskland
33  Christian Roessler & Katharina Dombrowski Tyskland
37  Martin Just & Pia Kruger Tyskland
37  Axel Wittmann & Sonja Bahalwan Tyskland
39  Holger Boelitz & Anja Queißner Tyskland
39  Jens Hemmerling & Tanja Maske Tyskland
39  Jochen Luther & Janine Mühlmann Tyskland
42  Johannes Benedix & Jennifer Reers Tyskland
42  Christoph Dorber & Cathleen Haake Tyskland
44  Christoph Wendel & Sarah Engelbrecht Tyskland
45  Harald Gneiting & Elke Gneiting Tyskland
45  Robert Kromberg & Romy Becker Tyskland
45  Claudio Di Lorenzo & Anne Kisser Tyskland
45  Tobias Neugebauer & Erika Neugebauer (aka Aretz) Tyskland
49  Mathias Buhrow & Manuela Rudolph Tyskland
50  Sebastian Gemmecke & Hanne Lucas Tyskland
50  Sebastian Wagner & Janina Everding Tyskland
52  Tim Ramke & Ramona Reich Tyskland

Round 1 (top 99)

53  Florian Schmidbauer & Yvonne Leschner Tyskland
53  Alexander Stang & Anna Gerich Tyskland
55  Marcus Buchel & Yvonne Seidel Tyskland
55  Thorsten Hambörger & Susanne Krummrei Tyskland
55  Sebastian Sennewald & Cornelia Kowtsch Tyskland
55  Marco Walz & Kay-yvonne Campe Tyskland
60  Andreas Koelen & Suzanne Koelen (aka Hofmiller) Tyskland
60  Florian Pickart & Katharina Lamp Tyskland
60  Johannes Prodinger & Monika Buchberger Østrig
60  Alexander Schmalz & Ina Groß Tyskland
64  Fabian Becker & Vera Wackeren Tyskland
64  Thiemo Meyer & Sarah Engels Tyskland
64  Sven Overbeck & Christiane Rössner Tyskland
67  Matthias Gehre & Stefanie Schlegel Tyskland
67  Thomas Stark & Julia Hertel Tyskland
67  Daniel Wothe & Galina Konovalova Tyskland
70  Carsten Euler & Katharina Wilmsen Tyskland
70  Christoph Kämmerer & Andrea Koppers Tyskland
70  Thomas Keßler & Katrin Daniel Tyskland
70  Michael Kielburger & Verena Tophofen Tyskland
70  Manuel Maier & Dorothea Wolf Tyskland
70  Uwe Schnellrath & Brigitte Ulrichs Tyskland
70  Peter Schumann & Agnes Schumann Tyskland
77  Gerald Aigner & Melanie Aigner Østrig
77  Claas Benner & Mareike Rösler (aka Gabriel) Tyskland
77  Corbinian Butz & Sabine Lonitz Tyskland
77  Thorsten Grigat & Meike Burian Tyskland
77  Thomas Metje & Constanze Fierenz Tyskland
82  Tom Henschel & Sandra Flierl Tyskland
82  Robert Liebers & Franziska Grube Tyskland
82  Marcus Meinhardt & Lena Flamm Tyskland
82  Christoph Preiss & Nadine Fischer Østrig
82  Philipp Reichert & Julia Hoffmann Tyskland
87  Daniel Althoff & Madeleine Prell Tyskland
87  Tobias Euler & Sylvia Beckers Tyskland
87  Stefan Kos & Katharina Pils Tyskland
87  Lars Rattig & Andrea Schluter Tyskland
87  Rico Von Ziegler & Eileen Raschdorff Tyskland
92  Björn Lünert & Johanna Marten Tyskland
92  Uwe Wernz & Silke Bentzinger Tyskland
95  Sören Bankrath & Daniela Weber Tyskland
96  Sonke Haseloh & Sandra Meyrowitz Tyskland
96  Thomas Lorgi & Tina Lorgi Tyskland
96  Torsten Preissner & Carolin Euler Tyskland
96  Oliver Schweer & Liliya Azvolynska Tyskland
100  Sebastian Bigdon & Geraldine Kaiser Tyskland
100  Mario Illinger & Stephanie Stock Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}