Results from 36th Blue Band of the River Spree - Amateur B Latin 23. marts 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

36th Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 21. marts 2008

Amateur B Latin 23. marts 2008

Final

1  Dimitriy Macrinici & Rosa Schuler Tyskland
2  Stefan Herzog & Cornelia Kreuter Østrig
3  Michael Urban & Laura Kohout Tyskland
4  Bernhard Gschwandtner & Anita Pohl Østrig
5  Eduard Kremen & Elena Kremen (aka Kementschutskaja ) Tyskland
6  Raphael Gross & Sabrina Letzel Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Felix Kostyrok & Stephanie Abraham Tyskland
8  Oliver Esser & Eugenia Diarra Tyskland
9  Thomas Kurz & Angelika Bernhofer Østrig
10  Thomas Müllner & Maria Grosslercher Østrig
11  Jan Phillip Dethloff & Anna Schulze Tyskland
12  Daniel Schwingenheuer & Katharina Sattelmeier Tyskland

Quarter-final

13  Christian Spiegel & Carina Hassenewert Tyskland
14  Markus Postera & Isabelle Ciomber Tyskland
15  Frederik Kaul & Carina Noack Tyskland
15  David Steindl & Katharina Grabitzer Tyskland
17  Erwin Acs & Sabrina Kolb Tyskland
17  Marc Benjamin Fellbusch & Anna Schnekker Tyskland
19  Simon Zbikowski & Marina Gilfer Tyskland
20  Alexsander Hildebrandt & Tatjana Eichler Tyskland
20  Christian Spiegl & Anna Vokhmyakova Tyskland
22  Larsole Rühmann & Juliane Schulze Tyskland
23  Johannes Wetscher & Alexandra von Jagemann Tyskland

Round 3 (top 36)

24  Jan Neumann & Ulrike Mittermeier Tyskland
24  Christian Schlüer & Daniela Mitter Tyskland
26  Markus Caspers & Daria Knopp Tyskland
26  Stefan Epping & Ines Behrendt Tyskland
28  Eduard Kats & Rebecca Schone Tyskland
28  Carl-christoph Müller & Nadine Drawert Tyskland
28  Alexander Stang & Anna Gerich Tyskland
31  Stefan Woisin & Nadine Scheitz Tyskland
32  Finn-hendrik Schmidt & Veronika Heinz Tyskland
33  Christian Prohaska & Blanca Penner Tyskland
34  Björn Wiechmann & Jasmin Kaca Tyskland
35  Serge Dagilew & Kristina Kasanzev Tyskland
36  Deniz Atamann & Marika Baur Tyskland

Round 2 (top 58)

37  Philipp Brusendorf & Nina Kozubski Tyskland
37  Boris Golubovic & Hannah Busch Tyskland
37  Ralf Lambertz & Saskia Sparke Tyskland
37  Niko Maier & Franziska Lefeber Tyskland
37  Torsten Schmidt-schauerte & Mareike Müller Tyskland
42  Michael Kirsebauer & Lisa Kirsebauer Tyskland
42  Gerald Kunzmann & Leonie Holzinger Tyskland
44  Christian Paschek & Sonja Schlosser Tyskland
44  Michael Schwarze & Kathrin Wachshofer Tyskland
46  Stefan Sixt & Christiane Schopf Østrig
47  Gleb Belov & Felicitas Timmler Tyskland
47  Matthias Schilling & Desiree Mate Tyskland
49  Robert Kovas & Svenja Dürr Tyskland
49  Reinhard Müller & Annett Neumann Tyskland
51  Igor Akalowski & Jessica Weiske Tyskland
51  Marco Klapötke & Anne Steinmann Tyskland
51  Andreas Simon & Karolin Knost Tyskland
51  Eike Wenzel & Nadine Munch Tyskland
55  Torsten Drewes & Johanna Voß Tyskland
56  Jobst Stegmann & Imke Teuchert Tyskland
57  Florian Rüttinger & Khira Heier Tyskland
58  Marc Niwolik & Sabrina Torke Tyskland

Round 1 (top 114)

59  Sebastian Foppe & Tatjana Berg Tyskland
59  Mark Geppert & Andrea Matthies Tyskland
59  Axel Wittmann & Sonja Bahalwan Tyskland
59  Martin Wolf & Karin Waldinger Tyskland
63  Li Ai & Anna Byelgorodska Tyskland
63  Tobias Fischer & Martina Diemann Tyskland
63  Sascha Timmen & Ann-christin Lautz Tyskland
66  Jens Vogelgesang & Franziska Vogelgesang (aka Queck) Tyskland
66  Karsten Voigt & Nicole Biebig Tyskland
68  Björn Clausen & Linda Bernau Tyskland
68  Max Forster & Angie-luise Jordan Tyskland
68  Mathias Morzek & Juliane Volke Tyskland
68  Denis Weber & Nadin Weber Tyskland
72  Andre Bartol & Michelle Ohlendorf Tyskland
72  Maximilian Horst & Katrin Horst Tyskland
72  Timo Pagel & Sabrina Jagow Tyskland
75  Martin Bewersdorf & Julia Michelsen Tyskland
75  Dirk Ladenstein & Jennifer Klute Tyskland
75  Christoph Preiss & Nadine Fischer Østrig
75  David Schoen & Christina Von Nordheim Tyskland
75  Stefan Trubswetter & Daniela Hoffmann Tyskland
75  Florian Zimmer & Julia Bach Tyskland
81  Forian Habison & Manuela Szihn Østrig
81  Florian Schmidbauer & Yvonne Leschner Tyskland
81  Bjorn Semmrich & Nicole Nagelschmidt Tyskland
81  Alexander Willesch & Daniela Corbett Tyskland
85  Tobias Lehmann & Beatrice Arndt Tyskland
86  Kevin Holzhüter & Olga Schweizer Tyskland
86  Stefan Joeres & Vanessa Meier Tyskland
86  Johannes Sitnikow & Evgeniya Krantvays Tyskland
89  Christian Holle & Janina Harms (aka Bach) Tyskland
89  Marcus Korndorfer & Rebecca Reichards Tyskland
89  Manuel Maier & Dorothea Wolf Tyskland
92  Kai Griesbacher & Margit Lammel Tyskland
92  Christian Koop & Janina Hartmann Tyskland
92  Patrick Löhr & Ilka Reinhardt Tyskland
92  Michael Prigozin & Kerstin Pötzsch Tyskland
92  Benjamin Schröder & Stephanie Liebig Tyskland
97  Alexander Von Biberstein & Saskia Stark Tyskland
97  Marcel Halwass & Anja Koltermann Tyskland
97  Stefan Holz & Kendra Zejer Tyskland
97  Jörg Hendrik Kappes & Susanne Jung Tyskland
97  Stefan Saling & Brigitte Veselka Tyskland
102  Florian Wolff & Franziska Wolff Tyskland
103  Moritz Frommolt & Ilka Paulß Tyskland
103  Michael Neuss & Stephanie Namyslo Tyskland
105  Torben Franz & Inga Dietz Tyskland
105  Mike Schmiedel & Anna Figiel Tyskland
107  Sebastian Hackl & Manuela Veriho Tyskland
107  Patrick Kehren & Daniela Klaumunzer Tyskland
107  Thomas Schmid & Marion Seidl Tyskland
110  Roland Tines & Heidrun Puskas Tyskland
111  Marco Blickensdorf & Franziska Dempe Tyskland
111  Marco Brüser & Christine Tovar Tyskland
111  Chris Krauser & Anne Albe Tyskland
114  Robert Kinnl & Teresa Kästenbauer Østrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}