Results from 35th Blue Band of the River Spree - Amateur A Latin 8. april 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

35th Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 6. april 2007

Amateur A Latin 8. april 2007

Final

1  Denis Tyagunov & Denise Herber Tyskland
2  Alexandr Chudin & Kssenija Krasnitzkaja Tyskland
3  Christoph Wallner & Ramona Vermöhlen Tyskland
4  Pascal Reymann & Lorena Meli Tyskland
5  Marius Eckert & Franziska Freyer Tyskland
6  Jan-erik Michelsen & Freia Schwertfeger Tyskland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Dierick Schröder & Ulrike Kasper Tyskland
8  Andreas Cibis & Olga Woltschanski Tyskland
9  Tobias Wozniak & Katharina Willberg Tyskland
10  Christian Büning & Natalya Kudryavtseva Tyskland
10  Dmitrij Margowzew & Alessja Sapadenskaja Tyskland
12  Zsolt Raczpali & Nicola Niesl Tyskland

Quarter-final

13  Marcel Golling & Vera Bataklieva Tyskland
14  Andre Wichmann & Juliane Bagdasarjan Tyskland
15  Robert Kunz & Viktoria Renpenning Tyskland
18  Maximilian Dommermuth & Hannah Kleinhans Tyskland
18  Björn Friedrich & Karina Schmidt Tyskland
18  Andreas Jessen & Fabiola Strelow Tyskland
19  Jan Lingemann & Kristina Podszus Tyskland
21  Viktor Schleining & Teona Kavzharadze Tyskland
21  Jacky Tabone & Maren Sophia Rost Tyskland
22  Sebastian Görtz & Alena Babina Tyskland
24  Julian Renpenning & Katharina Dams Tyskland
24  Sebastian Triebel & Michaela Kemnitzer Tyskland

Round 2 (top 48)

27  Christian Cantzler & Melanie Bauernhansl Tyskland
27  Thibault Denis & Franziska Vosseler Tyskland
27  Thomas Holzinger & Pia Sulzbacher Tyskland
31  Mauritius Dalelane & Josephine Steininger Tyskland
31  Jan Knoll & Julia Herschel Tyskland
31  Markus Kohler & Vanessa Ambacher Tyskland
31  Walter Wolf & Jenny Singh-Muller (aka Jähne ) Tyskland
32  Felix Keller & Anne Wienhold Tyskland
33  Dominik Gleisl & Elena Tykhonova Tyskland
36  Frank Puchta & Melanie Hoppe Tyskland
36  Michael Strasser & Natalie Fellner Tyskland
36  Danylo Syednov & Kristina Kowaljow Tyskland
37  Robert Kranz & Maria Hirnich Tyskland
38  Andre Radon & Marina Ederer Tyskland
39  Mike-etienne Heinrich & Isabel Gundlach Tyskland
41  Rafael Jucha & Andrea Kleist Tyskland
41  Maximilian Scheuermann & Carolin Drescher Tyskland
42  Peter Chen & Ursula Robl Østrig
44  Vitalis Steiner & Inna Klein (aka Schneider ) Tyskland
44  Daniel Tenhagen & Andrea Doeven Tyskland
48  Noel Borchardt & Loredana Cosenza Tyskland
48  Peter Brunzel & Janina Wrede Tyskland
48  Dimitrios Nicolos & Jacqueline Jania Tyskland
48  Sebastian Stölmacker & Marina Forster Tyskland

Round 1 (top 92)

50  Martin Hartmann & Christina Hannappel Tyskland
50  Tobias Kugellis & Raffaela Kruse Tyskland
51  Christian Pohl & Luise Gantenbein Tyskland
57  David Gessert & Nadine Thierfelder Tyskland
57  Georg Jansen & Maria Blockus Tyskland
57  Leroy Martin & Anna Vogel Tyskland
57  Sebastian Meyer & Susann Jehnichen Tyskland
57  Lutz Niebank & Michaela Niebank Tyskland
57  Markus Oehlerich & Bettina Seidl Tyskland
62  Tobias Blödner & Anja Rudat Tyskland
62  Giuseppe Gangemi & Daniela Simon Tyskland
62  Sven Jastrow & Antje Beckmann Tyskland
62  Alexander Ryltsev & Irina Weigel Tyskland
62  Christian Spiekermann & Stefanie Hilbert Tyskland
64  Adrian Obladen & Nadine Oeser Tyskland
64  Christian Platz & Anja Pritzsche Tyskland
68  Rainer Choinatzki & Jessica Küster Tyskland
68  Bjorn Paffen & Laura Giustiniano Tyskland
68  Hendrik Rottlander & Larissa Puhlmann Tyskland
68  Enrico Tschöpel & Annika Siems Tyskland
69  Jan Ehlers & Melanie Ehlers (aka Fromme) Tyskland
70  Bjorn Wachsmuth & Natascha Wachsmuth Tyskland
71  Florian El-amir & Patricia Müller Tyskland
72  Oscar Zach & Astrid Drexler Tyskland
73  Johannes Faber & Kerstin Poppe Tyskland
75  Mathias Arnhold & Anne Pawlas Tyskland
75  Maxim Vassilev & Ekaterina Garbina Tyskland
79  Kai Arnold & Teresa Tyll Tyskland
79  Henning Badrow & Anne Knorr Tyskland
79  Christopher Buchmann & Wiebke Schlabohm Tyskland
79  Andreas Saemann & Anja Koch Tyskland
84  Bjorn Biermann & Melanie Streiter Tyskland
84  Frank Drenda & Vicky Brückner Tyskland
84  Sven Steffen Gehring & Stefanie Balschukat Tyskland
84  Rene Herrmann & Inga Meyer Tyskland
84  Benjamin Kirschner & Irina Romm Tyskland
85  Patrick Domburg & Nadine Domburg Tyskland
86  Steven Krzenciessa & Sabrina Hartwich Tyskland
91  Oliver Borchard & Regine Ratke (aka Borchard ) Tyskland
91  Mike Heirich & Maren Mölleken Tyskland
91  Sven Langer & Julia Boegel Tyskland
91  Manuel Müller & Anne Luise Geimer Tyskland
91  Manuel Schuchardt & Vanessa Grunwitz Tyskland
92  John Alberts & Leefke Weichselbaum Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}