Results from 2nd King's Cup 2011 - WDSF International Open Latin 7. august 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2nd King's Cup 2011
Thailand - Bangkok 7. august 2011

WDSF International Open Latin 7. august 2011

Final

1  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Rusland
2  Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup Danmark
3  Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko (aka Lyschinska) Tyskland
4  Klemen Prasnikar & Alexandra Averkieva Slovenien
5  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Letland
6  Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodourova Østrig
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [33] Joonas Piippola & Laura Wimmer Finland
8  [22] Joel Lopez & Kristina Bespechnova Spanien
9  [13] Denys Popov & Darya Ryzhonina Rusland
10  [12] Sergey Gusev & Anastassia Usoltseva Rusland
11  [9] Zsolt Sandor Cseke & Ioana Diana Degau Rumænien
12  [2] Csaba László & Anna Mikes Ungarn

Quarter-final

13  [22] Julian Tocker & Annalisa Zoanetti Irland
14  [16] Gerald Jamili & Cherry Clarice Parcon Filippinerne
15  [13] Vladimir Shelomitskiy & Olga Shelomizkaia Rusland
16  [8] Evgeny Kotov & Valeria Skosyrskaya Rusland
16  [8] Theerawut Thommuangpak & Phuthinat Khanitnusorn Thailand
18  [7] Michael Angelo Marquez & Stephanie Sabalo Filippinerne
19  [5] Pavel Krivonogov & Yana Minaeva Rusland
19  [5] Georgy Tretiakov & Alyona Sentyabreva Usbekistan
19  [5] Jian Xiong & Liu Yiling Kina
22  [4] Yong Kun Long & Ji Wei Kina
23  [2] Sum Chun Ng & Wai Yi Lam Hongkong
24  [1] Shinawat Lergon & Kanokrat Karujid Thailand

Round 2 (top 48)

25  [32] Chan Hing Wei & Lai Ki Tin Hongkong
26  [31] Jin Sun Park & Yea Jin Park Sydkorea
27  [26] Bandit Chaimuti & Nethathai Chaimuti Thailand
27  [26] Crisanto Parado & Ashley Nichole Luna Filippinerne
29  [21] Yo Han Jun & Lee Do He Sydkorea
30  [20] John Victor Hamman & Celiai Botha Sydafrika
31  [19] Izzat Rajabov & Zoya Boldova Usbekistan
32  [18] Wenyao Cai & Jiang Bingrong Kina
33  [12] Kyung Chan Lee & Chea Hee Park Sydkorea
34  [11] Chua Zjen Fong & Evon Chong Malaysia
35  [9] Filipp Yaganov & Veronika Kan Usbekistan
36  [8] Hin Ting Lam & Chan Chui Mei Hongkong
36  [8] Sathaporn Raktoum & Krittaporn Manasuth Thailand
38  [7] Tomoya Kawashima & Matsuri Kojima Japan
39  [6] Fong Waikin & Umei Kok Macao
40  [5] Seung Jun Jeong & A Ra Ko Sydkorea
41  [4] Yuriy Nagay & Anastasiya Buhtoyarova Usbekistan
42  [3] Ki Seok Kim & Sul Ki Kang Sydkorea
42  [3] Woo Jin Kim & Woo Jin Lee Sydkorea
42  [3] Patiphak Punyaphoontrakul & Kornkamol Wiriyayodyiam Thailand
45  [2] Thiarawit Bupphaves & Nachapim Supanimittrakul Thailand
46  [1] Supiroon Kluaypa & Marisa Laothammajak Thailand
46  [1] Chong Aik Lim & Riane Low Singapore
48  Saoharit Thanlawan & Nichkamol Ketpong Thailand

Round 1 (top 69)

49  [31] Ekkaphan Kapphiang & Kanyarat Thongsuk Thailand
49  [31] Dinh Ngoc Tu & Nguyen Thu-hien Vietnam
51  [26] Tuck Siriwan & Thanisa Krotsin Thailand
51  [26] Tom Tsai & Beata Wu Taiwan
53  [25] Parithat Thaithale & Oraphan Phongkitkarun Thailand
54  [22] Gisbert Igaya & Cynthia Ednilao Filippinerne
55  [15] Wan Man Ho Gordon & Ng Ka Hei Hongkong
56  [14] Jonathan Fam & Yin Ying Lee Malaysia
57  [13] Ruchagon Charernsup & Achiraya Sirirat Taiwan
58  [12] Ho Sum Yuen & Lok Wa Laura Leung Hongkong
59  [7] Nattapat Runglaksa & Nartnalin Ruangsuttrakarn Thailand
60  [2] Titiwat Janmak & Rukcharin Paiboonattakit Thailand
61  [1] Ang Han Siong & Hong Hui Jun Malaysia
62  Wanchaloem Chinwong & Tanyasiri Sriprapat Thailand
62  Russell Lim Liang & Esther Foo Malaysia
62  Lee Yau Loeng & Abigail Cheong Malaysia
62  Lim Yee Loon & Lam Li En Malaysia
62  Rattikorn Reungkun & Nontawan Pimpoklang Malaysia
62  Chiu Xian Siang & Grace Tan Singapore
62  Vince Tan & Tracy Goh Singapore
62  Randell Lim Xiu Zhen & Cindy Chung Sin Yee Malaysia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}