Results from 2nd Grand-Prix de la ville Esch/Alzette - IDSF Senior Open Standard 5. juni 2004
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

2nd Grand-Prix de la ville Esch/Alzette
Luxembourg - Esch/Alzette 5. juni 2004

IDSF Senior Open Standard 5. juni 2004

Final

1  Stefano Bernardini & Stefania Martellini Italien
2  Vladimir Scherbakov & Natalia Ovcharenko Rusland
3  Guido Pellegrini & Angela Petrini Italien
4  Giorgio Morniroli & Viviana Baia Italien
5  Eric Voorn & Charlotte Voorn Nederlandene
6  Stefan Kolip & Inge Kolip Tyskland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Walter Valenta & Irmtraud Maurer Østrig
8  Aldo Capitani & Michela Ferraris Italien
9  Claus Halfmeier & Britta Halfmeier Tyskland
10  Jürgen Stein & Karin Streckeisen Schweiz
11  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Tyskland
12  Fred Lavin & Annette Lavin Tyskland
13  Andrea Petaccia & Stefania Sabini Italien

Quarter-final

14  Roland Holub & Eleonore Holub (aka Gerl) Østrig
15  Jürgen Beck & Martina Ball Tyskland
16  Robert Dub & Sylvia Schäfer-nouza Østrig
17  Frank-Michael Weiler & Gabriella Kläser-weiler Tyskland
18  Thomas Weirich & Ingrid Weirich Tyskland
19  Uwe Timrott & Isolde Förtsch Tyskland
20  Pascal Bey & Mercedes Bey Frankrig
21  Ronny Romijn & Anne Romijn Nederlandene
22  Martin Braun & Betina Eichmüller (aka Braun) Tyskland
23  Michel Heggen & Tonny Heggen Belgien
24  Frans Seij & Boukje Seij Nederlandene

Round 2 (top 36)

25  Holger Eissing & Birgit Bogaerts Tyskland
25  Richard Funnell & Jenny Funnell England
25  Gunther Nagel & Antje Nagel Tyskland
28  Uwe Hans & Christine Hans (aka Jörg) Tyskland
29  Jaap Willemstein & Marianne Willemstein Nederlandene
30  Jean Yves Murzin & Christine Murzin Frankrig
31  Rudiger Seeger & Beatrix Lilienthal Tyskland
32  Franz Peter Schwindling & Cornelia Schwindling Tyskland
33  Christian Hoffmann & Martine Hoffmann Frankrig
33  Jörg Holzhäuser & Petra Holzhäuser Tyskland
35  Philippe Valade & Sylvie Van Mullem Frankrig
36  Werner Theis & Marianne Theis Tyskland

Round 1 (top 50)

37  Edgar Kobinger & Lilo Kobinger Tyskland
38  Gunther Müller & Petra Wagner Tyskland
39  Daniel Kössler & Angela Kössler Østrig
40  Josef Feltes & Petra Feltes Tyskland
41  Herbert Wunderle & Yvonne Rücker Wunderle Tyskland
42  Gerd Breinig & Sabine Rupp Tyskland
43  Wolfgang Richter & Cornelia Richter Tyskland
44  Jörg Saalmann & Kerstin Kobluhn Tyskland
45  Wolfgang Wedam & Regina Krol Tyskland
46  Andreas Krönchen & Annegrete Krönchen Tyskland
47  Günther Lutz & Monika Lutz Tyskland
47  Michel Müller & Katy Müller-kriegel Tyskland
47  Fon Van De Riet & Marga Van De Riet Nederlandene
50  Claude Bonneau & Jeanine Bonneau Frankrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}