Results from 23. German Open Championships - Youth Standard 20. august 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

23. German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 18. august 2009

Youth Standard 20. august 2009

Final

1  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Rusland
2  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Polen
3  Igor Kruglov & Olga Scherbina Rusland
4  Viktor Burchuladze & Valeriya Ryabova Rusland
5  Luca Balestra & Krizia Balestra Italien
6  Ilya Mazurov & Svetlana Tikhonova Rusland
7  Kamil Pucko & Magdalena Kaminska Polen
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Andrey Kitsun & Yuliya Krepchuk Belarus
9  Dariusz Mycka & Hanna Zudziewicz Polen
10  Ronalds Abols & Santa Vitenberga Letland
11  Konstantin Gorodilov & Emma-Leena Koger Estland
11  Cristian Radvan & Tatiana Silvestrova Moldova
13  Paul Reinolt & Madli Pappa Estland

Quarter-final

14  David Moretti & Francesca Sfascia Italien
15  Matteo Lumetta & Carlotta Liardi Italien
16  Maurizio Benenato Cono & Svetlana Kostenko Italien
16  Valts Liepnieks & Daniela Diure Letland
18  Benjamin Calkar & Signe Busk Danmark
18  Wojciech Jeschke & Maja Barczuk (aka Mlynek) Polen
18  Dmitri Kolobov & Kristiina Reinfeldt Estland
21  Karlis Treijs & Veronika Dedjajeva Letland
22  Michelangelo Longo & Maria Longo Italien
22  Valeriy Pavlov & Karolina Maevskaya Rusland
24  Gerds Ivuskans & Beate-katrina Zeltina Letland
25  Salvio Tubelli & Carmen Palma Italien

Round 3 (top 49)

26  Iaroslav Bieliei & Elizaveta Mokeeva Ukraine
27  Vladimir Besarab & Ecaterina Petrova Moldova
27  Alex Gerlein & Karolina Bauer Tyskland
27  Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
30  Giuseppe Di Napoli & Rosa Anna Paone Italien
31  Giuseppe Bonafede & Selenia Rossetti Italien
31  Evgeniy Kuznetsov & Ekaterina Polevtsova Rusland
31  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Rumænien
34  Romas Alijevas & Raminta Aukituolyte Litauen
34  Filipp Borisenok & Mariya Patratiy Rusland
34  Bartlomiej Szkutnik & Alicja Minkiewicz Polen
37  Leonid Akulenko & Ekaterina Bykova Rusland
37  Maxim Sosunov & Viktoriya Iuleva Tyskland
39  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Rusland
40  Roberto Noschese & Luisa Improda Italien
41  Edgaras Baltaragis & Evelina Kalkauskaite Litauen
41  Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Rumænien
41  Denis Vieru & Lada Honcharenko Moldova
44  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
44  Jan Skuhravy & Dominika Bergmannova Tjekkiet
46  Valeri Wolf & Ksenia Makhortova Tyskland
47  Long Qi Yu & Audrey Anne Siegel Kina
48  Li Zhao-lin & Yang Lin Kina
49  Aleksandr Samosyuk & Sofya Aksenchik Belarus

Round 2 (top 96)

50  Nicolo Galanti & Flavia Calcioli Italien
50  Alexandru Pogor & Irina Visinskaya Moldova
50  Rami Schehimi & Lilli Hils Tyskland
53  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Letland
53  Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Litauen
53  Stefan Varlan & Natalia Luchiv Moldova
53  Tadas Zgirskis & Urte Januskeviciute Litauen
57  Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tjekkiet
57  Alexander Stendel & Jasmin Ringwelski Tyskland
57  Tobiasz Uniejewski & Izabela Skierska Polen
57  Robert Veskus & Kristiina Prants Estland
61  Andrey Akhmetshin & Jurga Gustaite Litauen
61  Jan Borecki & Anna Khrycheva Polen
63  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Rusland
63  Rafal Kijek & Nicole Krawczyk Polen
63  Vladislav Korotchenko & Anna Shevliakova Rusland
63  Jannick Pedersen & Charlotte Rikke Christiansen Danmark
63  Artjom Potapow & Mai Mentzoni Tyskland
68  Ludek Horeni & Veronika Volkova Tjekkiet
68  Marius Toperczer Muresan & Sandra Sorensen Danmark
68  Frank Zegels & Danique Zegels Nederlandene
71  Vladimir Capcelea & Marina Pinzaru Moldova
71  Bartlomiej Hofman & Dominika Ryffa Polen
71  Krzysztof Szostek & Malgorzata Kowalik Polen
74  Aleksandr Klimkin & Yana Yakubova Rusland
74  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Rusland
76  Matteo Basili & Debora Mobili Italien
76  Jakub Havlicek & Veronika Jirku Tjekkiet
76  Jonas Kazlauskas & Jasmine Chan England
79  Calin Rusnac & Andreea Hogea Rumænien
80  Nikolai Iliev & Jasmin Pocknell Finland
80  Stanislav Kestel & Virginie Primeau Canada
80  Vlad Paslariu & Eszter Pop Rumænien
80  Errol Williamson & Christine Hojmark Thomsen Danmark
84  Istvan Bencze & Katinka Szasz Rumænien
84  Rosario Ciranni & Francesca Fanisio Italien
84  Timofey Kulikov & Olga Gandembul Rusland
84  Kristaps Melko & Inara Eline Balina Letland
84  Rares Moldovan & Andra Galben Rumænien
89  Boris Basin & Elizaveta Monikaynen Rusland
90  Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Litauen
91  Vladimir Zubov & Evgeniya Bystrova Rusland
92  Karl Andres Saul & Gerli Vinkel Estland
93  Dmitriy Bayanov & Alina Dichka Rusland
94  Enrico Agovino & Annalisa Buono Italien
94  Henry Puusepp & Laura Puusepp Estland
96  Sergey Kravchenko & Kseniya Garaeva Rusland

Round 1 (top 169)

97  Vit Domorad & Tereza Ripova Tjekkiet
97  Artem Gaylit & Elizaveta Shibaeva Belarus
97  Milan Martinek & Katerina Krejcikova Tjekkiet
100  Jacopo Casotto & Francesca Gambalonga Italien
100  Roman Gerbey & Ganna Poberezhnyk Ukraine
100  Daniel Artur Kolosin & Alexandra Elert Tyskland
100  Anatoly Novoselov & Ilona Cutenco Tyskland
104  Moritz Krauter & Franziska Rauschenberger Tyskland
105  Christopher Costea & Angelika Mkrtchjan Tyskland
105  Sebastian Rutkowski & Arletta Wyzlic Polen
107  Felix Kunkel & Isabell Lehmann Tyskland
107  Nikita Maksimov & Polina Pavlova Rusland
109  Sergey Litvinov & Yaroslava Sokolova Rusland
109  Fransesco Pasqua & Rosaria Pasqua Italien
109  Vytautas Viluckis & Ieva Pocyte Litauen
109  Valtteri Virtanen & Heidi Karppanen Finland
113  Oleksandr Savchenko & Anna Cherney Ukraine
114  Benjamin Böhme & Ina Gröbe Tyskland
114  Mihai Marius Gherasim & Gratiela Terlai Rumænien
114  Aleksandr Zhimalov & Darya Kartyshova Rusland
117  Dmitry Oleynikov & Alina Agarkova Rusland
118  Salvo Gianino & Erika Rocca Italien
118  Daniel Jurca & Katerina Krakowkova Tjekkiet
120  Alexander Karst & Sarah Karst Tyskland
120  Artur Martea & Iulia Celpan Moldova
120  Filippo Vitale & Vanessa Rinaldi Italien
123  Mattia Parente & Francesca Sperduti Italien
124  Armand Spilmann & Barbara Westermayer Østrig
125  Iacopo Barsottini & Simona Campani Italien
125  Daniel Vasile Nutu & Raluca Iuliana Paiu Rumænien
127  Maksim Bykov & Irina Belyaeva Rusland
127  Andronache Andrei Ichim & Teodora Dragus Rumænien
127  Tom Uhlig & Lisa Uhlig Tyskland
127  Christopher Wilson & Victoria Ngau Australien
131  Egor Potapov & Valeria Koroleva Rusland
132  Roberts Zageris & Nadina Rode Letland
133  Lars Erik Pastor & Malika Dzumaeva Tyskland
133  Evgeniy Sergeev & Aleksandra Galkina Rusland
135  Dario Bonomo & Marzia Parente Italien
135  Shibata Kumunaru & Maika Morita Japan
137  Michael Azimov & Maria Azimov Israel
137  Tuomas Jylhä & Sofia Mäki Ontto Finland
137  Ali Khassan & Aleksandra Bondareva Kasakhstan
137  Vladislav Kibasov & Svetlana Karpova Rusland
141  Richard Gruber & Irina Awick Tyskland
141  Alexandru Stoica & Catrinel Dima Rumænien
143  Sergejs Kondrasins & Marta Kaleja Letland
143  Pelle Nielsen & Emma Ginge Danmark
145  Sami Similä & Iina Elo Finland
145  Oliver Steirl & Natalie Didyk Tyskland
147  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugal
147  Gregor Ehrlich & Laura Korndörfer Tyskland
147  Andrey Romanovskiy & Ekaterina Vereschagina Rusland
150  Ilie Bardahan & Ekaterina Kalugina Tyskland
150  Artem Lebedev & Lyudmila Stolyarchuk Ukraine
150  Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tjekkiet
153  Marcel Wagner & Denise Egenolf Tyskland
154  Niv Mizrahi & Michal Malul Israel
155  Andre Branco & Elisa Thomé Portugal
155  Sergey Chekanov & Anna Zuykova Rusland
155  Johannes Lautenschlager & Laura Feuerer Tyskland
158  Erik Benicke & Theresa Taube Tyskland
158  Mateusz Kulon & Estera Niczyporuk Polen
158  Gonçalo Torres & Sofia Cordeiro Portugal
161  Joao Costa & Ines Pereira Portugal
161  Marc Sala & Irina Arnau Spanien
161  Yulian Sivak & Marina Pereyaslova Ukraine
161  Andreas Sopov & Katharina Wawilow Tyskland
161  Wu Yong Zhe & Meng Yuan Wang Kina
166  Gudmundur Gudmundsson & Jona Petursdottir Island
166  Mikkel Klinksgaard Hjortshoj & Janne Roed Poulsen Danmark
166  Joao Lima & Ana Santana Portugal
166  Andreas Stanggren & Teddie Holm Sverige
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}