Results from 23. German Open Championships - Rising Star Standard 20. august 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

23. German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 18. august 2009

Rising Star Standard 20. august 2009

Final

1  Andrejs Rogovenko & Anna Voroncuka Letland
2  Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite Litauen
3  Igor Kruglov & Olga Scherbina Rusland
4  Denis Krasikov & Evelina Pavlovska Rusland
5  Alari Liiv & Baile Orb Estland
6  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Polen
8  Aleksandr Koshkin & Anastasiya Kuznetsova Rusland
8  Andres Liiv & Kristin Vaha Estland
10  Steeve Gaudet & Laure Colmard Frankrig
11  Aleksey Bredikhin & Mariya Kerentseva Rusland
12  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraine
12  Ivo Lodesani & Monika Pedersen Danmark
14  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Tyskland

Quarter-final

15  Alexey Glukhov & Anastasia Meshkova Rusland
15  Paul Lorenz & Ekaterina Leonova Tyskland
15  Kamil Pucko & Magdalena Kaminska Polen
18  Lorenzo Appicciutoli & Ilaria Di Lorenzo Italien
18  Iaroslav Bieliei & Elizaveta Mokeeva Ukraine
18  Dariusz Mycka & Hanna Zudziewicz Polen
21  Georgiy Markaryan & Olga Muravskaya Rusland
22  Marco Camarlenghi & Martina Minasi Italien
23  Paolo Campigotto & Emilia Oprea Rumænien
23  Sergio D'avino & Romina Molinari Italien
25  David Odstrcil & Beata Koblizkova Tjekkiet
25  Radu Sterban & Ksenia Cletova Moldova
27  Alessandro Lippi & Giada Carabellese Italien

Round 4 (top 49)

28  Razvan Dorin Galban & Ewa Dudek Rumænien
28  Daniele Scalise & Alla Andryushchenko Italien
28  Salvio Tubelli & Carmen Palma Italien
31  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Tyskland
32  Wojciech Jeschke & Maja Barczuk (aka Mlynek) Polen
33  Pietro Del Bello & Faye Hung Hongkong
33  Gerds Ivuskans & Beate-katrina Zeltina Letland
33  Valts Liepnieks & Daniela Diure Letland
33  Matteo Lumetta & Carlotta Liardi Italien
37  Nicola Chianese & Assunta Chianese Italien
37  Mateusz Papuzynski & Katarzyna Czyzyk Polen
39  Sergey Avenirov & Olga Yermakova Rusland
39  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Rusland
39  Markus Hackl & Stefanie Krausz Østrig
42  Felix Schäfer & Nina Ciechowski Tyskland
42  Kyle Taylor & Liis End England
44  Jack Beale & Karolina Szmit England
44  Benjamin Calkar & Signe Busk Danmark
44  Alessio Disca & Luisa Cardillo Italien
44  Paul Reinolt & Madli Pappa Estland
48  Michelangelo Longo & Maria Longo Italien
49  Piotr Purchala & Agata Kawinska Polen

Round 3 (top 92)

50  Alessio Di Giangiacomo & Susanna Ratto Italien
50  Edgars Linis & Jekaterina Perederejeva Letland
50  Vitaliy Surma & Veronika Egorova Rusland
53  Farkhat Dadashev & Olesia Sergantova Rusland
53  Michael Giuliano & Martina Rugani Italien
53  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Letland
56  Francesco Andreani & Francesca Longarini Italien
56  Pavel Bichurov & Ekaterina Golovina Rusland
56  Ryo Yoshikawa & Ema Ishii Japan
59  Pavel Rysin & Sofiya Schipskaya Rusland
60  Marek Szulgo & Renata Schodnik Polen
60  Tadas Zgirskis & Urte Januskeviciute Litauen
62  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Tyskland
62  Vitezslav Razek & Kristyna Muckova Tjekkiet
62  Gábor Szalkai Szabó & Ágnes Markó Ungarn
65  Matteo Cicchitti & Pamela Remigio Italien
65  David Vejchar & Veronika Hanusova Tjekkiet
65  Denis Vieru & Lada Honcharenko Moldova
68  Matteo Del Gaone & Serena Gagliardi Italien
68  Michal Jeziorowski & Anastasja Ermolenko Polen
68  Roberto Noschese & Luisa Improda Italien
68  Karlis Treijs & Veronika Dedjajeva Letland
68  Luigi Trovarelli & Serena Trovarelli Italien
73  Sergey Kravchenko & Kseniya Garaeva Rusland
73  Geng Tao & Li Mu Zi Kina
75  Roman Rebrik & Tatyana Ilina Rusland
76  Andrea Leone & Valentina Vinciguerra Italien
76  Marcello Nencini & Tessa De Jong Nederlandene
78  Romas Alijevas & Raminta Aukituolyte Litauen
78  Alex Gerlein & Karolina Bauer Tyskland
80  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Tyskland
80  Dusan Lamos & Lenka Lopasovska Slovakiet
82  Vytautas Dudenas & Laura Liudziute Litauen
82  Eros Sciamanna & Ilaria Fanini Italien
84  Vaclav Melc & Marika Kasalova Tjekkiet
84  Mateusz Modzelewski & Malgorzata Cieszkowska Polen
86  Jerzy Borowski & Kaja Jackowska Sverige
87  Luca Belometti & Denise Colombo Italien
88  Simone Santoro & Stella Baiamonte Italien
89  Stefano Di Brino & Federica Rizza Italien
90  Ivan Iacobbe & Elisa Del Fabbro Italien
90  Frank Schulnies & Katja Döring Tyskland
92  Denis Orsenigo & Lidia Crotti Italien

Round 2 (top 144)

93  Andrea Bastianelli & Alina Valchuk Rusland
93  Andrea Dalla Costa & Fabiola Longobardi Italien
93  Tomasz Jozwiak & Katarzyna Bajdek Polen
93  Giuseppe Di Napoli & Rosa Anna Paone Italien
93  Valentin Pchelin & Ekaterina Artyushina Rusland
98  Filipp Borisenok & Mariya Patratiy Rusland
98  Bartlomiej Szkutnik & Alicja Minkiewicz Polen
100  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Tyskland
100  Felix Teufert & Anne Weber Tyskland
102  Bartlomiej Hofman & Dominika Ryffa Polen
102  Marco Tocchini & Giulia Scarpellini Italien
104  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Rumænien
104  Marco Spadafora & Edvige Bilotti Italien
104  Daniele Tilli & Federica Zanotti Italien
104  Mattia Vesprini & Laura Ridolfi Italien
108  Javier Alcaniz Cardenas & Giulia Zanlorenzi Spanien
108  Mauro Di Stefano & Noemi Biamonte Italien
108  Karl Rasmussen & Charlotta Lundberg Sverige
111  Fabio D'annunzio & Serena Serra Italien
111  Artturi Seppanen & Heidi-maria Panula Finland
113  Yriy Afonin & Marina Dorokhova Rusland
113  Jannick Pedersen & Charlotte Rikke Christiansen Danmark
113  Aleksandar Popov & Irena Dimitrova Bulgarien
113  Roman Shatrov & Aliona Fomicheva Rusland
117  Jacopo Casotto & Francesca Gambalonga Italien
117  Michal Drha & Klara Zamecnikova Tjekkiet
117  Kristaps Melko & Inara Eline Balina Letland
117  Li Zhao-lin & Yang Lin Kina
121  Alessandro Della Barbara & Martina Moras Italien
121  Aleksandr Skripcov & Aida Nasyrova Rusland
123  Salvatore Vitacca & Stefania Vitacca Italien
123  Daniel Wellhöfer & Marion Hopf Tyskland
125  Alexei Danilin & Elena Vagunova Rusland
125  Cristian Giusti & Roberta Giacomi Italien
127  Enrico Agovino & Annalisa Buono Italien
127  Roman Bondarev & Oksana Karakay Kasakhstan
127  David Jutge & Celine Leorat Frankrig
127  Tuyosi Nukina & Mariko Shibahara Japan
131  Patrick Misgaiski & Sophia Eckle Tyskland
131  Sebastian Rutkowski & Arletta Wyzlic Polen
131  Alexander Stendel & Jasmin Ringwelski Tyskland
134  Ewoud Fidom & Lisette Keur Nederlandene
134  Eustachio Grieco & Maria Luisa Filpo Italien
134  Dávid Püspöki & Viktoria Meszlényi Ungarn
137  Salvo Gianino & Erika Rocca Italien
137  Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japan
139  Sebastian Lucke & Ingrid Altmann Tyskland
140  Fransesco Pasqua & Rosaria Pasqua Italien
141  Aleksandr Nabiullin & Ekaterina Inozemtseva Rusland
142  Wim Pessemier & Astrid Pessemier Belgien
143  Serkan Ötztürk & Anastasia Pukhova Tyskland
144  Christian Spiekermann & Carolin Queck Tyskland

Round 1 (top 269)

145  John Giannini & Katherine Giannini England
145  Klavs Kantoris & Madara Treimane Letland
147  Rafal Kijek & Nicole Krawczyk Polen
147  Robert Veskus & Kristiina Prants Estland
149  Dávid Kreiter & Alexandra Horváth Ungarn
149  Andrea Robustella & Ilaria Tripicchio Italien
149  Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Litauen
152  Markus Ziebegk & Jenny Müller (aka Jähne ) Tyskland
153  Balazs Papp & Viktoria Pali Ungarn
153  Martin Schmiel & Sophie Hertel Tyskland
153  Sebastian Turloff & Bellinda Lüthke Tyskland
153  Jeffrey van de Schraaf & Eneth Mercédesz Eros Nederlandene
157  Martin Herrmann & Sandra Tippel Tyskland
157  Andriy Plotkin & Jorlanda Geier Tyskland
159  Marius Eckert & Franziska Freyer Tyskland
159  Roeland Schelfhout & Helena Dircken Nederlandene
161  Piotr Bednarz & Aleksandra Szpetnar Polen
162  Valtteri Virtanen & Heidi Karppanen Finland
163  Mikhail Babenko & Liana Bakhtiarova Rusland
163  Vladimir Capcelea & Marina Pinzaru Moldova
163  Dawid Michalak & Alla Yavdoshyk Polen
163  Sergej Orechkov & Janine Lippert Tyskland
167  Sergejs Kondrasins & Marta Kaleja Letland
167  Marcin Leszczynski & Aleksandra Karpinska Polen
167  Bas Niezing & Aletta Oosterveld Nederlandene
170  Nikolay Sidorov & Marina Maschenko Rusland
170  Thorsten Unger & Vera Küster Tyskland
172  Jonathan Bouchard & Sophie Thomas Frankrig
172  Xu Junjie & Wu Xiaomei Kina
174  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Tyskland
174  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Tyskland
176  Maksim Bykov & Irina Belyaeva Rusland
177  Sandro-pascal Bahke & Jeannine Sagner Tyskland
177  Aleksandr Kadyrov & Viktoriya Surova Rusland
177  Dan Koschier & Julia Bayer Tyskland
180  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
180  Robert Rothmiller & Yvonne Aurbacher Tyskland
180  Peter Schapers & Marieke Adelaars Nederlandene
180  Roberts Zageris & Nadina Rode Letland
184  Jan-tobias Linke & Caterina Schaefer Tyskland
185  Aleksandr Abramov & Mariya Kazantseva Rusland
185  Marco Cilli & Angela Sfregola Italien
185  Johan Fihn & Emma-linn Taylor Sverige
185  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Tyskland
189  Andrey Romanovskiy & Ekaterina Vereschagina Rusland
190  Ruslan Kenzikeev & Bachti Ramazanova Kasakhstan
190  Alexander Patas & Jerusha Kloke Tyskland
192  Sarkis Akopyan & Anastasiya Drokina Rusland
192  Theo Braams & Marleen Van Eijck Nederlandene
192  Giuseppe Giustozzi & Sabrina Marihongeli Italien
192  Joost Offermans & Deborah Warmer Nederlandene
192  Jasper Sonnevelt & Gonja Tambach Nederlandene
192  Tim Steinmetz & Andrea Pihl Tyskland
192  Yvo Van Bosch & Sze Ar Wong Nederlandene
199  Fabian Müller & Natalie Schlinke Tyskland
199  Pelle Nielsen & Emma Ginge Danmark
199  Mirko Westermeier & Alena Bergmann Tyskland
202  Hans Allard & Margo Oosterhoon Nederlandene
202  Stephan Keller & Katharina Keller Tyskland
202  Beat Künzi & Barbara Krebs Schweiz
202  Roland Tines & Heidrun Puskas Tyskland
206  Kristian Benthien & Ina Zemmrich Tyskland
206  Virgil Boros & Alexandra Barna Rumænien
206  Markus Lilli & Manuela Wichmann Tyskland
206  Ciccio Pecoraro & Jasmijn Van Jole Nederlandene
210  Peter Aubel & Iryna Koval Nederlandene
210  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
210  Ali Khassan & Aleksandra Bondareva Kasakhstan
210  Vladislav Kibasov & Svetlana Karpova Rusland
210  Yulian Sivak & Marina Pereyaslova Ukraine
210  Armand Spilmann & Barbara Westermayer Østrig
216  Jorg Neuhaus & Ruth Gerwing Tyskland
216  Jordi Pares & Vanessa Planell Spanien
216  Timo Verhoeven & Isabell Verhoeven (aka Simon) Tyskland
219  Edgar Branco & Milene Matias Portugal
219  Dominik Schaefer & Gina Palzer Tyskland
219  Thomas Siefert & Annika Jung Tyskland
219  Olli Syrjälä & Nina Back Finland
219  Henk Wieger Walburg & Anita Dekker Nederlandene
219  Markus Weik & Sandra Weik Tyskland
225  Paris Bekker & Anouk Hofstede Nederlandene
225  Bob Bremmels & Laura Van Boekholt Nederlandene
225  Florian Hansel & Linda Wulfes Tyskland
225  Manuel Müller & Diana Materi Tyskland
225  Yen-Ming Peng & Vicky Hsin-Chi Chi Taiwan
225  Benjamin Schulze & Sandra Rebentrost Tyskland
225  Oliver Simon & Claudia Venter Tyskland
225  Duarte Sousa & Elisabete Pera Portugal
225  Sebastian Spörl & Kristina Rodinova Tyskland
225  Sebastian Triebel & Michaela Kemnitzer Tyskland
225  Michael Van Oers & Guenevere Prawiroatmodjo Nederlandene
225  Marcel Vos & Daniëlle Vreman Nederlandene
225  Martin Wolf & Karin Waldinger Tyskland
238  Anton Badazhkov & Monika Rothenfusser Tyskland
238  Malte Benecke & Cornelia Steffahn Tyskland
238  Raimund Brandt & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Schweiz
238  Jan Cerny & Barbora Kyryanova Tjekkiet
238  Sven Glass & Bodil Kaiser Tyskland
238  Mikkel Klinksgaard Hjortshoj & Janne Roed Poulsen Danmark
238  Jakob Komor & Anna Komor Tyskland
238  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Tyskland
238  Frank Maninski & Sandra Undine Muhr (aka Till) Tyskland
238  Thomas Müller & Sonja Borchert Tyskland
238  Christian Neher & Tatiana Windbühl Tyskland
238  Erik Neumayr & Stefanie Spang Tyskland
238  Daniel Vasile Nutu & Raluca Iuliana Paiu Rumænien
238  Marcel Oosting & Sylvia Oosting-Eleveld Nederlandene
238  Sascha Otto & Janne Vollmer Tyskland
238  Andreas Stanggren & Teddie Holm Sverige
238  Georg Sturm & Sabine Weiglein Tyskland
238  Jens Vogelgesang & Franziska Vogelgesang (aka Queck) Tyskland
238  Dominik Weber & Kristina Scibor Tyskland
257  Heiko Bärmann & Stephanie Baur Tyskland
257  Nguyen Thien Chinh & Nguyen Trong Nha Uyen Vietnam
257  Björn Hendrik Datz & Miriam Bambl Tyskland
257  Sven Gross & Martina Lotsch Tyskland
257  Gudmundur Gudmundsson & Jona Petursdottir Island
257  Alexander Horn & Nicole Gräf Tyskland
257  Georg Jansen & Maria Blockus Tyskland
257  Thomas Karle & Sarah Rothfuss Tyskland
257  Mateusz Kulon & Estera Niczyporuk Polen
257  Maurice Philipoom & Marieke Londen Nederlandene
257  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Tyskland
257  Helge Uhrig & Desiree Hilbring Schweiz
257  Andreas Willander & Nanna Willander Danmark
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}